GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Paravan, Seperatör

kategorisinde 739 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Paravan, Sepatatör

Salonunuzda yemek bölümünü ayırarak yeni bir oda ve yeni bir tarz yaratabilir ya da bir hamlede yatak odanızda hep istediğiniz gibi kendinize ait bir giyinme kabini oluşturabilirsiniz. Tek kanatlısından altı kanatlısına kadar farklı boyutlara sahip çeşitleri olan, görsellerle süslenmiş ya da malzemeleriyle öne çıkan paravan, evinize veya iş yerinize hem işlevsellik hem de mutluluk getirecek yeni gözdeniz olabilirler.

Dijital Baskılı Paravanlar ile Mekanın Havasını Değiştirin

Paravan, Sepatatör

Dijital baskılı paravanlar, dijital baskılı kumaşların ahşap çerçevelere gerilmesi ile oluşturulmuşlardır. Sadece bir paravan, üzerindeki görsel sayesinde tüm odanın havasını değiştirebilir. Uyandığınızda karşınızda harika bir deniz manzarası görebilmek ya da yıldızlı bir gökyüzü ile uykuya dalabilmek bu paravanlarla mümkün hale gelir. Genellikle her iki tarafları da kullanılabilir. Ürünler katlanabilir bir yapıya sahiptirler. İstenen zamanda tüm kanatlar üst üste gelecek şekilde katlanılarak kaldırılabilir.

İş Yerlerinde Özel Alanlar Yaratın

Paravan, Sepatatör

Ahşap ya da hasır paravanlar, ev dekorasyon stiline, mobilya ve aksesuarlara göre tercih sebebi olabilirken iş yerlerinde de sıkça kullanılan paravan çeşitleri arasında yer alırlar. Eskitme ahşap bir paravan vintage tarzın yansıtıldığı bir eve çok yakışabilecekken tarzına göre hasır bir paravan daha klasik döşenmiş bir evin stiline uyum sağlayabilir, zengin bir görünüş kazandırabilir. Tek kanatlı ahşap seperatörler ise monte edilmiş olan ayakları üzerinde dururlar. Genellikle iş yerlerinde kullanılan seperatörlerin bazı çeşitleri birden fazla adette alınarak ve birbirlerine eklenerek ihtiyaca göre paravana da dönüştürülebilir. Özellikle açık ofisler için hem çalışma alanı belirleyici hem de şık birer tercihtirler.

Uzun Dallarla Şıklık ve Fonksiyonellik Sağlayın

Paravan, Sepatatör

Doğal ahşap dallı, saksılı seperatör, mekanlarda bölünmek istenen kısmın görülmeye devam etmesi tercih edildiği durumlarda, özellikle evlerin salonlarında daha çok dekorasyon amaçlı kullanılan paravan modelleridir. Uzun saksılara dikilmiş uzun ahşap dallardan oluşurlar. Doğal görünümlü bir ayrıştırma sağlarlar.

Neden Paravan Satın Almalısınız?

  • Odaları bölerek işlevsel alanlar kazanabilirsiniz. Genç çocuğunuzun odasında yeni bir özel alan, salonunuzda bir sinema ya da oyun keyfi ya da yemek bölümü oluşturabilirsiniz.
  • Paravanınızı dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Mekanın tarzına uygun bir paravan ile fark yaratabilirsiniz.
  • İş yerlerinde paravanlarla ufak motivasyon, toplantı alanları oluşturabilirsiniz. Uygun görselli paravan ile ortama ferahlık, yaratıcılık getirebilir, açık ofislerde, kişisel alanlar yaratabilirsiniz.
  • Paravan size görünmesini istemediğiniz yerlerde depolama ve saklanma alanı sunabilir.
  • Daha yaratıcı kullanım alanları bulabilirsiniz. Paravan odanıza giren keskin sabah güneşini engelleyebilir, bazı eşyalarınızı saklamanıza yardımcı olabilir, aynı odayı kullanan çocuklarınız için özel iki alan yaratabilirsiniz.

Paravan Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar

  • Paravanınızı, ayaklı bir seperatör değilse, kanatları zigzag olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Dümdüz konulan paravanlar devrilebilirler.
  • Ürünlerin malzemelerine göre temizlikleri için üretici firmalara danışabilirsiniz.
  • Paravanınızı, koyacağınız yerin boyutlarına göre seçmeniz önemlidir. Eğer ufak bir alan için 5 kapılı paravan seçecek olursanız paravan daralacak ve daha açıkken verdiği etkiyi sağlayamayacaktır.
  • Çoğu model tekerleksiz olduğu gibi tekerlekli modeller de mevcuttur. Bu, taşımada kolaylık sağlayacağı için kullanacağınız alan sabit değilse üreticiden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Dijital baskılı paravanlarda iki yüzüne farklı görsel bastırabilmeniz mümkündür.