GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dilsiz Uşak

kategorisinde 135 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dilsiz Uşak

Dilsiz uşak çeşitleri, evlerde ve ofislerde belirli kıyafetleri üzerinde taşıyarak kırışmalarını önler. Aynı zamanda kıyafetlerin belirli bir yerde, derli toplu durmasını sağlayarak ofis veya odanın düzeninin sağlanmasına yardımcı olur. Bazı markalar tarafından ağaç ve bazı markalar tarafından metal malzemeler kullanılarak üretilebilen dilsiz uşak çeşitleri kullanıldıkları ortama estetik bir görünüm kazandırır.

İki Tepeli Dilsiz Uşak

Dilsiz Uşak

Standart dilsiz uşak modelleri tek bir tepeye sahiptir. Bu haliyle tek bir ceket, palto veya elbise taşıyabilme kapasitesi sunar. İki tepeli dilsiz uşak çeşitleri ise aynı anda birden fazla kıyafeti taşıma kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla hem palto hem ceket gibi kıyafetlerin aynı anda kırışmadan taşınması imkânı elde edilmiş olur. Tepe yükseklikleri farklı olan bu iki tepeli dilsiz uşak çeşitleri her türden kıyafet için rahat bir kullanım elde edilmesini sağlar. İki tepeli modeller kadar çok amaçlı katlanır dilsiz uşak modelleri de farklı kullanım amaçlarına uygundur. Kıyafet bölümü ve rafları ile standart dilsiz uşaklara benzeyen katlanabilir modeller, kullanım sonrası katlanarak kaldırılabilir. Katlanabilir dilsiz uşaklar özellikle dar mekânlarda tercih edilen ürünler arasındadır.

Dekoratif Dilsiz Uşak Çeşitleri

Dilsiz Uşak

Asıl kullanım amaçları kıyafetlerin kırışmasını önlemek olan dilsiz uşaklar renkleri ve görünümleri ile kullanılacakları ortama uyum sağlayacak nitelikte tercih edilir. Kayın, gürgen ve ceviz gibi ağaçlardan üretilen dilsiz uşaklar, ofis veya ev mobilyalarına uygun renk ve fiyat seçenekleri ile üretilir. Çelik veya dayanıklı metal malzemeler kullanılarak üretilen modeller ise siyah, beyaz, kahverengi gibi daha modern renkler ile her zevke uygun ürünler içerir. Dilsiz uşakların tepe yükseklikleri ortalama olarak 120 cm ile 130 cm arasında değişkenlik gösterir. Yüksekliği ayarlanabilen teleskopik dilsiz uşak modellerinde ise yükseklik kademeli olarak 150 cm veya 160 cm seviyelerine kadar çıkabilir. Bu yükseklikler palto veya pardösü gibi kıyafetlerin yere dokunmadan asılması için idealdir.

Modern Dilsiz Uşak Modelleri

Dilsiz Uşak

Dilsiz uşaklar genelde standart bir görünüme sahip olmakla birlikte daha modern tasarımlara sahip dilsiz uşak modelleri de mevcuttur. Ergonomik hatlara sahip, kullanışlı, şık ve uygun dilsiz uşak fiyatlarına sahip modern modeller kullanışlı yapıları ve estetik duruşları ile dikkat çeker. Daha ziyade metal kullanılarak üretilen bu modeller, elbise dışında diğer giyim eşyalarını da taşıyacak bölümler ile zenginleştirilmiştir. Kemer, fular, kravat gibi eşyaların asılabileceği kancalar, yüzük, bilezik, saat gibi aksesuarlar için özel dizayn edilmiş raflar kullanımı kolaylaştırır.

Satın Alırken Dikkat Edilecekler

  • Hangi dilsiz uşak türünün kullanım amacına uygun olacağı satın alma öncesi belirlenmelidir.
  • Farklı uzunlukta kıyafetleri asmak için yüksekliği ayarlanabilen dilsiz uşak modelleri seçilebilir.
  • Dilsiz uşakların boyutlarının kullanılacakları alana uygun olarak seçilmesi gerekir.
  • Dilsiz uşak elbise asma dışında ayakkabı, çanta ve aksesuar taşıması için kullanılacaksa raflı modeller tercih edilmelidir.
  • Dilsiz uşağın rengi, yanında kullanılacağı ev veya ofis mobilyalarının rengine uygun olarak seçilmelidir.

Bunlar da Önemli

  • Metal dilsiz uşak modellerinin elektrostatik toz boyalı olan modelleri daha dayanıklı bir kullanım sunar.
  • Dilsiz uşakların temizliklerinde aşındırmayan deterjanlar ve yumuşak bez kullanılmalıdır.
  • Temizlik sonrası kurutmanın çok iyi yapılması özellikle metal modellerde kullanım ömrünü artırabilir.
  • Ağaç modellerde dayanıklılık ve uzun kullanım için ceviz, kayın ve gürgenden imal edilmiş modeller seçilebilir.
  • Yer değiştirilerek kullanım için katlanabilir dilsiz uşak çeşitleri uygun bir alternatif olabilir.