GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çocuk, Genç Odası Takımı

kategorisinde 2334 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuk, Genç Odası Takımı

Çocuk ve genç odası takımları, evlerin önemli alanlarından biridir. Buralar, tek, iki ya da aile fertlerine ve evdeki oda sayısına bağlı olarak üç kişinin paylaştığı odalardır. Mobilya marka ve mağazaları çocuk ve genç odaları için yüzlerce çeşit ürün sunar. Odaların büyüklüğüne göre mobilya seçimi yapılır ve parça sayısına karar verilir. Mobilya seçiminde çocukların ihtiyaçları, ebeveynlerin ve gençlerin kişisel zevkleri, ortam ve bütçe, belirleyici faktörlerdir.

Neşeli Bebek Odası Takımları

Çocuk, Genç Odası Takımı

Aileler daha bebekleri doğmadan ona oda ve beşik hazırlamaya başlarlar. Markaların bebekler için hazırladıkları bebek mobilya takımları çok seçeneklidir. Genellikle karyola, yatak, gardırop ürününden oluşan, tercihen komodin ve anne için koltuğun yer aldığı bu takımlar keyifli modellerden oluşur. Bebeğiniz için seçtiğiniz odanın büyüklüğüne ve onun için hazırladığınız eşya miktarına göre gardırop seçmeniz sizin için kolaylık sağlar. Bebek yatakları bebeğinizin düşmemesi için korkuluklu modellerden oluşur. Bebek yataklar ise son derece konforlu, ortopedik ve terletmeyen malzemeden üretilir ve bebeğinize rahat uyku imkanı sunar. Montessori bebek ve çocuk odası takımları son yılların gözde ürünlerinden.

Konsept İçerikli Çocuk Odaları

Çocuk, Genç Odası Takımı

Bebek yataklarının mekanizmaları, ilerleyen yıllarda bir takım küçük aparatlarla çocuk yatağı haline dönüşür. Bu özelliği kullanmayı seçen ebeveynler, bebek yataklarını oldukça uzun zaman kullanır. Bazı aileler çocukları okula başlarken mobilya takımını da değiştirmek ister. Böyle durumlarda çocukların da fikri alındığından, bu yaş grubuna ait yatak odaları biraz renkli ve hareketlidir. Araba konseptli takımlar erkek çocukları arasında oldukça ilgi gören modellerden. Okula başlayan çocukların yatak odalarından mutlaka çalışma masası bulunur. Otobüs, gemi, futbol sahası, teniz kortu gibi tasarımlar; süper kahraman konseptli çocuk oda takımları ve daha birçok seçenek çocuklar tarafından beğenilir. Kız çocuklar ise prenses, çiçek, kelebek ve benzeri daha feminen dizaynlardan hoşlanır. Çok sayıda alternatif hem ebeveynlere hem de çocuklara sunularak seçim şansı verilir.

Şık Genç Odası Tasarımları

Çocuk, Genç Odası Takımı

Çocuklarınız çocukluklarını geride bıraktıkları andan itibaren, desenlerden, süslerden, çizgi film karakterlerinden uzaklaşır. Bu nedenle genç odası takımları genellikle tek kişilik yetişkin odası görünümündedir. Karyola, bazalı yatak, yatak, gardırop, kütüphane, çalışma masası gibi mobilya eşyaları genç odalarının başlıca ürünleridir. Odanın büyüklüğüne göre okuma koltuğu, puf, dilsiz ve benzeri seçeneklere de yer verilir. Kahverengi, siyah, beyaz, açık kahve ve benzeri renkler ağırlıkta olsa da mavi, yeşil, sarı mobilyalar da kullanılır. Ferforje, metal, ahşap gibi materyallerden üretilen mobilyaların kurulumu da kolaydır.

Çocuk ve Genç Odası Seçiminde Dikkat Edilecek Faktörler

  • Çocuk odası mobilyalarını seçerken; ister evin dekorasyonuna uyumlu isterseniz evin diğer odalarından tamamen bağımsız modellere yönelebilirsiniz.
  • Bebek ve çocuk mobilya ve yatak ürünlerini çocuğunuzun kilo ve boyunu dikkate alarak yapın ve mobilya ürünlerinin ebatlarının çocuğunuza uygun olduğundan emin olun.
  • Bebek mobilyası seçerken, onun odasında sık olarak vakit geçireceğinizi göz önünde bulundurarak tercihlerinizi oluşturun.
  • Mobilya seçiminde güvendiğiniz kişilerin fikrini alsanız bile, son kararı kendi ailenizin ihtiyaçları doğrultusunda belirleyin.
  • Birden fazla çocuğunuz ve tek bir odanız varsa, ranza ve yavru yataklı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çocuk Mobilyası Seçiminde Bunlara da Dikkat

  • Mobilya seçiminde çocuklarınızın da fikrini alın. Onlara alternatifler sunabilir, son kararı beraber verebilirsiniz.
  • Çocuk ve bebek odası mobilyalarında tek bir raf bile olsa, kitaplığın olmasına özen gösterin. Zira okumak çok küçük yaşlardan itibaren görerek başlanan bir alışkanlıktır.
  • Mobilyalarınızın kurulum aşamasını, ütün talimatları doğrultusunda yol alarak tamamlayın.
  • Ürünlerin temizlik ve bakımında deterjan seçimini dikkatli yapın.
  • Takımınızın kaç parçadan oluşacağına ve büyüklüğünün ne kadar olacağına, hem odanızın alan ölçülerine hem de çocuklarınızın eşya sayısına bakarak karar verin.