GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Köşe Koltuk Takımı

kategorisinde 622 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Köşe Koltuk Takımı

Köşe koltuk takımları, cıvıl cıvıl renkleri ve farklı modelleriyle evlerin en gözde parçalarından biri oluyor. Salon ve oturma odalarının genel dekorasyonunda oldukça belirleyici olan köşe koltukları, bulunduğu ortama estetik bir görünüm katıyor. Özellikle küçük evlerde sıkça tercih edilen köşe koltuk takımları, farklı model ve renk seçenekleriyle de küçük salonların gözde parçalarından oluyor. Evinizin şekline, kullanacağınız odaya ve diğer eşyalarınızın tarzına göre seçebileceğiniz köşe koltuk takımı modelleri, size birçok seçenek sunuyor. Farklı köşe takımı markalarından farklı fiyat aralıklarında seçebileceğiniz koltuk takımları, her tarzda evi güzelleştiriyor.

Rahat: Puflu Köşe Takımı Modelleri

Köşe Koltuk Takımı

Köşe koltuk takımı modelleri; çocuklu aileler, bekârlar ya da yeni evliler tarafından sıkça tercih ediliyor. Her büyüklükte aileye hitap eden köşe koltuk takımları farklı büyüklükte üretilebiliyor. Rahat etmek isteyenler için ek parçalar da sunan koltuk takımlarının bazıları bazaya sahip olabiliyor. Koltuğun yan bölmesinde ya da gövdesinde bulunan baza alanı küçük - büyük fark etmeksizin dilediğiniz eşyaları saklamanıza yardımcı oluyor. Salonda kullandığınız battaniyeleri ya da sofra örtülerinizi saklayabileceğiniz bu bazalar evinizin daha derli toplu görünmesini sağlıyor. Köşe koltuk takımlarının rahat olmasının sebeplerinden biri de koltuk takımına dahil olan diğer parçalar oluyor. Puflu köşe koltuk takımları, hem salon ve oturma odanızın daha dolu görünmesini sağlıyor hem de oturan kişiye ayaklarını uzatma şansı veriyor. Geniş mekânlarda köşe koltuk takımlarının göz alıcı olmasını sağlayan puf minderler, farklı renkleriyle de köşe takımının genel tarzına renk katabiliyor.

Klasik ve Şık: Chester

Köşe Koltuk Takımı

Köşe koltuk takımları rahatlığı sevenler için ideal bir seçenek olduğu gibi salonunu klasik çizgide döşemek isteyenlere uygun modelleri de sunuyor. Uzun yıllardır farklı mekânlarda kullanılmasına rağmen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen; hatta tersine kullandıkça moda hâline gelen chester koltuk modeli, köşe koltuk takımlarına da uyarlanıyor. Raptiyelerle tutturulmuş kumaş görünümüyle oldukça orijinal, farklı ve klas bir görünüm yaratan chester köşe takımları iddialı renkleriyle de göz alıcı bir tarzı ortaya koyuyor. Özellikle evinde vintage bir tarz yakalamak isteyenlerin çok seveceği chester koltuk modelleri, rahatlıktan ödün vermeyenleri de düşünüyor. Puflu chester köşe takımları, stilinizi korurken ayaklarınızı uzatarak rahat etmenize olanak sağlıyor.

Farklı: Mutfak L Koltuk Modelleri

Köşe Koltuk Takımı

Köşe koltuk takımları, genellikle salon ve oturma odalarında tercih ediliyor. Fakat L koltukların konforundan vazgeçemeyenler de oluyor. Mutfakta kullanılan L koltuk modelleri, köşe takımlarını sevenler için ideal bir seçenek oluyor. Mutfağınızda yer açmanızı sağlayan L koltuklar, özellikle dar ve küçük mutfaklar için harika bir seçim oluyor. Yemek yemeyi kolaylaştıran yumuşak yapısı ve her bölgeye yakışan estetiği sayesinde L koltuklar, evlere özgünlük katıyor.

Köşe Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Köşe takımları, geniş salonlarda yalnızca duvara dayayarak değil, farklı şekillerde de kullanılabilir. Bu konuda fikir almak için alışverişten önce dekorasyon ile ilgili dergilere bakabilir, yeni fikirler keşfedebilirsiniz.
  • Öncelikle köşe koltuk takımı alacağınız odanın ölçülerini bilmelisiniz.
  • Seçiminizi odanızın şekline göre yapmaya özen gösterin.
  • Eğer evinizde fazla eşya varsa ve bunları nereye koyacağınızı bilemiyorsanız; bazalı köşe koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.
  • Köşe takımınızı seçerken evinizdeki diğer eşyalarla bütünleşen renkleri tercih edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Bazı köşe koltuk takımları açıldığında yatak olabilmektedir. Eğer misafirleriniz için ekstra yatak istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Köşe koltuk takımları, uzun ince yapısı nedeniyle genellikle dikdörtgen orta sehpalarıyla uyumlu görünür. Salonunuzda daha estetik bir görünüm yaratmak için takımınızı dikdörtgen bir orta sehpasıyla tamamlamayı düşünebilirsiniz.
  • Mutfak için tercih edeceğiniz L koltukları satın almadan önce mutlaka masanızın ölçülerini almalısınız.
  • Uzun ince köşe koltuk takımı modelleri dikdörtgen odalara; kısa ve daha küçük köşe takımı modelleri genellikle kare odalara uygundur.
  • Köşe koltuk takımları, ortama rahat ve dinamik bir enerji kattığı için sadece evlerde değil, ofis ve iş yerlerinin bekleme salonlarında kullanmak için de harika bir tercihtir.

GittiGidiyor BLOG

Salon İçin Mobilya Seçimi

Salon İçin Mobilya Seçimi

Eğer salonunuzu değiştirmek istiyor ama mobilyaya karar veremiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri sizin için hazırladık.

DEVAMINI OKU
Odanıza Göre Koltuk Takımı Modelleri

Odanıza Göre Koltuk Takımı Modelleri

Odanıza uygun koltuk seçimini nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Konuyla ilgili bütün detayları sizler için blog yazımızda derledik!

DEVAMINI OKU
Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şık tasarımlarıyla salon ve oturma odaların kusursuzca tamamlayan köşe takımlarını alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Köşe takımı alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

DEVAMINI OKU