GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Ofis Koltukları, Sandalyeleri

kategorisinde 4664 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Ofis Koltukları, Sandalyeleri

Ofis koltukları ve ofis sandalyeleri, çalışanların performansını doğrudan etkileyen ofis mobilyaları arasında yer alır. Günün önemli bölümünü masa başı çalışarak geçiren kişilerin sağlığı için kullanılan sandalyelerin doğru seçilmesi son derece önemlidir. Kişinin omurga sistemini destekleyen ve doğru pozisyonda oturmasını sağlayan modeller iskelet sisteminin zarar görmesini ve postür bozulmasını önler.

Ergonomik Tasarımları ile Personel Koltukları

Ofis Koltukları, Sandalyeleri

Ergonomik tasarımları ve konforları ile ön plana çıkan personel koltuğu modelleri farklı renk ve fiyat seçeneklerine sahiptir. Personel koltuğu üreten markalar, ürünlerin sırt ve bel desteklerine son derece dikkat eder. Siz de kendi fiziksel özelliklerinize uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Personel koltuğu alırken uzun ömürlü kullanım için dayanıklı malzemeler kullanılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca koltuğun kumaşının leke tutmaması ve kolay temizlenebilir olması kolaylık sağlar.

Estetik Görünümleri ile Yönetici Koltukları

Ofis Koltukları, Sandalyeleri

Yönetici koltukları, özellikleri olarak personel koltuklarına yakın modeller olsa da iş yerindeki hiyerarşiyi belli etmek için daha büyük ve gösterişli olarak tasarlanır. Yönetici koltuklarının fiyatları personel fiyatlarına göre daha yüksek olmakla beraber üretici marka ve koltuğun sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Alacağınız yönetici koltuğunun yüksekliğinin ayarlanabilir olması ile beraber 360 derece dönme kabiliyetinin bulunmasına ve kir ile toza dayanıklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca kolay terleyen yapıdaysanız fileli modelleri tercih ederek sırtınızın hava almasına imkân tanıyabilir ve amortisörlü ürünler sayesinde saatlerce yorgunluk hissetmeden koltukta oturabilirsiniz.

Müşterilerinizi Ağırlamak İçin Bekleme Koltukları

Ofis Koltukları, Sandalyeleri

Müşteri ve misafirlerinizi ağırlamak için kullanabileceğiniz bekleme koltuğu seçerken özen göstererek şık bir ofis dekorasyonuna ulaşabilirsiniz. Farklı büyüklük ve renkleri bulunan ürünler arasında karar verirken hitap ettiğiniz kitlenin özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Küçük yaştaki bireylere hitap ediyorsanız renkli modelleri inceleyebilir daha ileri yaş kitlesi içinse konforu ön planda tutabilirsiniz.

Ofis Sandalyelerini Kullanırken...

  • Ofis koltuklarının günlük temizliği için buharlı temizleyiciler ya da süpürgeleri kullanabilir, derinlemesine hijyen için profesyonel yardım alabilirsiniz.
  • Kullandığınız sandalyenin sırt desteği yoksa bir havlu ya da yastık koyarak sırtınızın doğru oturuş pozisyonunda konumlandığından emin olabilirsiniz.
  • Rahat bir şekilde çalışmak ve kas ağrıları çekmemek için otururken kalçanızın koltuğun sırt kısmına değmesine dikkat edebilirsiniz.
  • Ofis koltuk ve sandalyelerinin metal kısımlarının nemli kalmamasına dikkat edebilir ve belirli aralıklarla paslanmayı engelleyen bakım malzemeleri ile kullanarak silebilirsiniz.
  • Sandalyeyi kullandığınız zemin parke gibi çizilebilen bir zeminse sandalye ve koltuğun ayaklarını sabitleyebilir, gerekirse altına çizilmeyi engelleyen bir paspas serebilirsiniz.

Ofis Koltukları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Alacağınız koltukta kullanılan malzemeleri göz önünde bulundurabilir kanserojen içermeyen ve insan sağlığı için uygun malzemeler kullanılarak üretilen modelleri satın alabilirsiniz.
  • Yüksekliği ayarlanabilir ürünleri tercih ederek koltuğun yüksekliğini kullanılan masanın yüksekliği ve kişinin fiziksel özelliklerine uygun olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Vücudunuzun özelliklerine göre ayarlanabilir bel desteğinin bulunması, bele fazla ağırlık yüklenmesini önler ve sırt ağrılarının önüne geçer.
  • Sandalyenin tekerleklerinin zemine zarar vermeyecek ve istediğiniz zaman kilitleyebileceğiniz özellikte olması avantaj sağlar.
  • Uzun çalışma saatlerine sahip ve genellikle bilgisayarda çalışanlar için darklı yükseklik ve açılarda konumlandırılabilen boyun destekli ofis koltukları kullanmakta fayda vardır.