GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

Keson

kategorisinde 50 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Keson

Ev, ofis veya herhangi bir çalışma ortamında kullanılan, birden fazla çekmece ve dolaba sahip mobilya ürünlerine keson adı verilir. Genel olarak masa altında kullanılsa da bulunduğunuz ortamın dekorasyonuna göre herhangi bir köşede de kullanabileceğiniz keson modelleri; az veya çok çekmeceli, dolap şeklinde, tekerlekli ve tekerleksiz olarak pek çok farklı tasarıma sahiptir. Kısa ve küçük ebatlarda tasarlandığı için fazla yer kaplamayan kesonlar, özellikle ofis ortamlarında yoğun bir şekilde kullanılır.

Ofis Keson Modelleri

Keson

Kısa ve çekmeceli tüm dolapların genel adı olarak da kullanılan keson modelleri, oldukça kullanışlıdır. İhtiyacınız doğrultusunda farklı renk ve boyutlara sahip pek çok model, sadece çekmeceli ya da çekmece ve dolap şeklinde üretilir. Ekstra yer kaplamadan saklama alanı yaratan keson modelleri, ofis ve çalışma ortamınızı düzenlemenize yardımcı olur. Ayrıca kişisel eşyalarınızı da saklayabileceğiniz ofis keson modelleri, ortalama 60 cm boyutunda üretilir. Merkezi kilit ve tekerlek sayısı gibi pek çok fonksiyona sahiptir.

Dekoratif Keson Modelleri

Keson

Çocuk ve genç odaları için komodin olarak kullanılabilen ofis kesonu modellerini seçerken ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlemeniz önemlidir. Üzerine bitki, fotoğraf gibi aksesuarlar yerleştirerek odanın dekorasyonu ile uyum sağlayabileceğiniz modeller, tasarımına ve malzeme kalitesine göre pek çok seçeneğe sahiptir. Çekmece, dolap ve tasarım şekline göre değişen kesonlar, ürün özelliklerine ve kapasitelerine göre de değişiklik gösterir. Özellikle çok fazla belge ve dosya kullanılan alanlarda etkili bir çözüm sunan kesonlar, gereksiz dağınıklığı önler ve kullanılan alanı daha düzenli gösterir.

Keson Kullanım Alanları

Keson

Genel olarak ofis ortamında kullanılan keson modelleri, konum olarak çoğu zaman masa altında kullanılır. Ev veya herhangi bir çalışma ortamında dekoratif olarak farklı köşelerde de kullanılan kesonlar, oldukça işlevseldir. Ergonomik tasarımı ile daha az yer kaplarken geniş bir kullanım alanı sunan keson modelleri, kilitli ve kilitsiz olarak da iki şekilde üretilir. Özellikle önemli dosya ve evraklarınızı saklamanıza yardımcı olan kilitli keson modelleri, çekmece ve dolap alternatifi ile işlevsel bir kullanım alanı sunar. Ayrıca sehpa gibi farklı kullanım işlevlerine sahip olan keson modelleri, üzerine çeşitli aksesuarlar yerleştirmek için de kullanılabilir.

Keson Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Keson almadan önce kaç adet çekmece ve dolaba ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz, ürün seçiminde fayda sağlayabilir.
  • Özel eşyalarınızı saklamak ve güvende tutmak için üzerinde kilitli bir çekmece bulunan keson modeli tercih edebilirsiniz.
  • Yerleştireceğiniz yerin ölçülerini dikkate alarak seçim yapmanız, kesonu daha işlevsel kullanmanıza olanak sağlayabilir.
  • Tekerlekli bir keson modeli seçerek masanızın alt kısmında veya yerleştirdiğiniz diğer köşelerde kolay ve hızlı yer değişikliği yapabilirsiniz.
  • Kullanacağınız alanın renk ve tasarımı doğrultusunda keson seçimi yapmanız, uyumsuz bir görüntünün önüne geçerek dikkatinizin dağılmasını engelleyebilir.

Bunlara da Dikkat

  • Dört tekerlekli bir model seçerek kesonları daha kolay hareket ettirebilir, zemini çizmeden ve zarar vermeden taşıyabilirsiniz.
  • Kesonun A4 kâğıt boyutunda bir dosyanın sığabileceği genişlikte ve derinlikte olmasına dikkat edilmelidir.
  • Merkezi kilit sistemine sahip olması kişisel eşyalarınızın güvenliği açısından önemlidir.
  • Tasarımsal olarak işlevsel bir çözüm sunan kendinden kulplu keson modelleri kullanırken büyük fayda sağlar.
  • Geniş hazneli çekmece ve dolap fonksiyonlarına sahip modeller seçerek genç odalarında komodin olarak kullanabilirsiniz.