GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çelik Kasa

kategorisinde 906 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çelik Kasa

İnsanların güvenlik gereksinimlerinden ortaya çıkan çelik kasalar kayıp, çalıntı, yangın gibi olumsuz durumlarda oluşabilecek maddi ve manevi zararı ortadan kaldırmak amacı ile üretilmiştir. Çeşitli kullanım alanları bulunan çelik kasa modelleri, yapıları ve özellikleri ile farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda seçiminizi yaparken ürünü ne için ve nerede kullanacağınız soruları büyük önem taşımaktadır.

Pratik ve Güvenli Ev Tipi Çelik Kasalar

Çelik Kasa

Genellikle evrak, para, mücevher ya da diğer değerli eşyaların çalınmasını önlemek ya da muhafaza etmek amaçları ile kullanılan ev tipi çelik kasa; ateşli silahların çocuklardan uzak durumda olmasını sağlamak amacı ile de kullanılır. Yangına karşı korunaklı yapıda olan ev tipi kasalar sert darbelere karşı da oldukça dayanıklı yapıdadır. Diğer çelik kasa çeşitlerine göre çok daha küçük yapılarda olan çelik kasalar, ister duvara ve yere monte edebileceğiniz isterseniz de bağımsız şekilde kullanabileceğiz yapıdadır. Çoğunlukla tek kapılı modelleri tercih edilen çelik kasaların çift bölmeli ya da içerisinde gizli bir bölmesi olan çeşitleri de mevcuttur. Üstelik küçük yapısı sayesinde fazla yer kaplamadan evinizi şık ve zengin göstermektedir. Bu kasaların kişisel alanlarda gizli tutulması oldukça önemlidir. Bu sebepten genellikle yatak odalarında bulunan kıyafet dolaplarının içerisine kasanızı monte etmek doğru bir tercih olabilmektedir.

Kaliteli ve Korunaklı Ofis Tipi Çelik Kasalar

Çelik Kasa

Parmak izi, tuşlu şifreleme, kollu güvenlik şifresi gibi özellikleri bulunan çelik kasa iş yeri gibi alanlarda sizlere maksimum güvenlik alanı oluşturur. Paranızı, evraklarınızı, hard diskinizi ve diğer bütün değerli eşyalarınızı içerisinde rahatlıkla muhafaza edebileceğiniz ofis tipi çelik kasalar; sahip olduğunuz verileri manyetik dalgalardan da koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Satın alma işlemi bittikten sonra personellerden ve diğer bütün kişilerden gizlenecek şekilde yerleştirilmesi gereken çelik kasalar, şifre oluşturma ya da açıp kapama işlemleri sırasında görülmeyecek durumda olmalıdır. Bu nedenlerden genellikle ofis masalarının alt kısımlarında tercih edilir. Ev tipi kasalardan farklı olarak daha büyük yapılarda üretilen ofis tipi kasalar içerisinde daha fazla eşyayı koruyabilir şekildedir. Yangın ya da hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklı olan bu tip çelik kasalar sizlere büyük bir koruma kalkanı oluşturur.

Değişken Çelik Kasa Fiyatları

Çelik Kasa

Bir kere alınıp uzun süre kullanılması planlanan çelik kasa satın alırken ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacak biçimde tercih edilmelidir. Güvenlik seviyesi, büyüklüğü ve yapısı gibi sebeplerden değişkenlik gösteren fiyatlar süzgeçten geçirilmeli, uzun sürede sağlayacağı fayda düşünülerek hareket edilmelidir. Çelik kasa fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise sac kalınlığı, dolgu malzemesi gibi etkenlerdir. Kasanın üretim aşamasında kullanılan materyallerin kasanın dayanıklılığını ve buna paralel olarak güvenliğini de artıracağından çelik kasa fiyatlarının değişkenlik göstermesi muhtemeldir.

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  • Yangına karşı dayanıklı olmalıdır.
  • Güvenlik şifresi kolayca kırılmayacak yapıda olmalıdır.
  • Sert darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.
  • Kullanım alanınıza uygun boyutta olmalıdır.
  • İçerisine koyacağınız eşyalara paralel genişlikte olmalıdır.

Satın Alma İşleminden Sonra Bunları Mutlaka Yapın!

  • Güçlü bir şifre oluşturulmalıdır.
  • Monte işlemi gerçekleşecekse güvenli bir alana konumlandırılmalıdır.
  • Şifre gizliliği korunmalıdır.
  • Tanımlı bir kasa sertifikası varsa muhafaza edilmelidir.
  • Kullanılacak alanının dekorasyonunu destekleyecek şekilde olmalıdır.