GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mutfak Sandalyesi

kategorisinde 9082 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak Sandalyesi

Mutfakta önemli bir yeri olan mutfak sandalyesi modellerimutfak sandalyesi fiyatları ile beklentilerinizi göz önünde tutarak kendiniz için ideal modeli seçebilirsiniz.

Kumaş Kaplama Sandalye Modelleri

Mutfak Sandalyesi

Kumaş kaplama mutfak sandalyeleri, klasikten vazgeçmeyenlerin tercih ettiği modeller arasında yer alıp, mutfaklarda sıkça yer bulur. Oldukça geniş model seçeneği bulunan kumaş sandalyeler arasında karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik kumaşın cinsidir. Kolay temizlenebilen ve leke tutmayan kumaşlardan üretilen modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Tercih edeceğiniz kumaş sandalyeye karar verirken, mutfağınızın tarzınızı göz önünde bulundurabilir ve küçük mutfaklar için sert hatlı modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda yer sıkıntısı yoksa ya da aileniz küçükse ve 2-3 sandalye yeterli gelecekse yuvarlak hatlı koltuk sandalyeleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Metal Sandalye Modelleri

Mutfak Sandalyesi

Son yıllarda popülerliği artan metal ve tel mutfak sandalyesi, mutfaklara rustik bir hava katar. Modern ve estetik bir görüntü sunan modeller, pek çok marka tarafından üretilir. Alacağınız modele karar verirken, metalin cinsi ve dayanıklılığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Pas tutmaz malzemeler kullanılarak üretilen ve yapıştırıcı malzemesi olarak zararlı kimyasallar kullanılmayan modelleri inceleyebilirsiniz.

Tabure Sandalye Modelleri

Mutfak Sandalyesi

Az yer kaplamaları ile ön plana çıkan mutfak taburesi ve tabure sandalyeler, özellikle küçük mutfaklar için sıklıkla tercih edilir. Fiyatları klasik modellere göre daha uygun olan tabureler, yer tasarrufu sağlarken mutfağa minimalist bir tarz da katar. Özgün bir dekorasyon oluşturabileceğiniz tabure sandalyeler, geniş model ve renk seçeneklerine sahiptir. Ahşap, plastik, metal gibi pek çok farklı malzeme kullanılarak tasarlanan modellerin kumaş kaplama seçenekleri de bulunur. Sade bir dekorasyon için düz renkli klasik modelleri tercih edebileceğiniz gibi birden fazla malzemenin bir arada kullanılması ile tasarlanan taburelerle, mutfağınıza modern bir dokunuş yapabilirsiniz. Alacağınız tabureye karar verirken masanızın yüksekliğini göz önünde bulundurarak, taburenin çok kısa ya da uzun kalmamasına dikkat edebilirsiniz. Eğer mutfakta uzun süre zaman geçiriyor ve konforu ön planda tutuyorsanız, oturma yeri dolgulu ve sırt kısmı bulunan modelleri inceleyebilirsiniz.

Mutfak Sandalyesi Alırken...

  • Alacağınız sandalyede kullanılan malzemeyi göz önünde bulundurabilir ve uzun süre rahatlıkla kullanabilmek için MDF, metal, ahşap gibi dayanıklı malzemelerden üretilen modelleri satın alabilirsiniz.
  • Tercih edeceğiniz sandalyeye karar verirken mutfağınızın ebatlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Mutfak masanızın yüksekliğine uygun sandalyeler alarak, daha rahat kullanabilirsiniz.
  • Sandalyeleri kullanmadığınız zaman fazladan yer kaplamaması için katlanabilen ürünlere göz atabilirsiniz.
  • Mutfakta uzun süre zaman geçiriyorsanız kollu modelleri tercih ederek ekstra konfor sağlayabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Mutfak sandalyelerini, renk soldurma ve aşındırma özelliği bulunan kimyasallarla silmemeye özen gösterebilirsiniz.
  • Sandalyeler kabarmaması için ahşap görünümlü kısımlarını sildikten sonra temiz bir bez ile kurulamanızda fayda vardır.
  • Sandalyeleri kullanmadığınız zaman üst üste koyarak yerden tasarruf edebilirsiniz.
  • Sandalyenize yiyecek ya da içecek döküldüğünde leke sandalyeye işlemeden, hızlı bir şekilde temizlemeniz ürünün ömrünü uzatır.
  • Ürünün temizlik talimatlarının dışına çıkmayarak, sandalyeleri uzun süre ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.