GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mutfak Masası

kategorisinde 3017 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak Masası

Evlerin en işlevsel ve çoğu zaman en çok zaman geçirilen alanlarından birisi mutfaklardır. Evde geçirdiğiniz vaktin büyük bir bölümünü kaplayan mutfağınızı dekore ederken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Özellikle de ailenizle ve sevdiklerinizle yemek yiyip, hoş sohbetler ettiğiniz mutfak masası tercihinde bulunurken detaylara dikkat etmeniz gerekir. Hem işlevselliği hem de mutfağınızla uyumu açısından, mutfak masası seçimi önem taşımaktadır.

Mutfak Masası Boyutları

Mutfak Masası

Kişisel zevklerin ve ihtiyaçların ön planda tutulduğu mutfak masası modelleri ve tasarımları oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Mutfağınızın ölçülerine ya da ailenizin büyüklüğüne bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz masa ölçülerinde de değişiklik olabilir. Eğer kalabalık aile yemeklerini sevenlerdenseniz, mutfak masanızın da buna uygun olması gerekir. Bu durumda geniş bir mutfağa sahipseniz, uzun ve nispeten daha büyük, dikdörtgen şeklindeki mutfak masalarını kullanabilirsiniz. Mutfağınız daha dar yapıda ise alandan tasarruf etmek için katlanabilir özelliğe sahip mutfak masası modellerini inceleyebilirsiniz. Çekirdek ailelere özel olarak tasarlanan, duvara monte edilebilen mutfak masalarıyla da alandan tasarruf edebilirsiniz.

Farklı Mutfak Masası Tasarımları

Mutfak Masası

Mutfak masası, mutfağınızda kendi tarzınızı yansıtmanızı sağlayan mobilyalardandır. Klasik detaylara sahip bir mutfağa sahipseniz, ahşap mutfak masası modelleri sizin için güzel bir seçenek olabilir. Siyah, kahverengi, beyaz ya da daha farklı renklerde bulabileceğiniz ahşap masalarla mutfağınıza renk katabilirsiniz. Kırılmaya karşı geliştirilen camların kullanıldığı cam mutfak masası tasarımlarıyla da mutfağınıza şıklık kazandırabilirsiniz. Daha canlı ve hareketli bir tarza sahipseniz, farklı desenlerin bulunduğu cam masalara da göz atabilirsiniz. Birbiriyle uyum içerisinde olan mutfak masası takımları ile de mutfağınıza şıklık katabilirsiniz. Mutfağınızın büyüklüğüne göre katlanabilir taburelere ya da sandalyelere sahip mutfak masası takımlarıyla mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Mutfak Masası Ve Dekorasyon

Mutfak Masası

Tarzınıza uygun olarak tercih edeceğiniz mutfak masaları ile mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Retro, modern ya da klasik olarak dizayn edebilir, farklı aksesuarlarla dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Yemek masanızda kendi tercihinize bağlı olarak metalik ve canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Canlı desen ve renklere sahip olan mutfak masası takımlarını tercih ederek, mutfağınızda enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Cam, ahşap veya metal mutfak masanızı, farklı renklerden oluşan sandalyelerle tamamlayabilirsiniz. Böylelikle çok daha dinamik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mutfak Masası Seçiminde Püf Noktalar

  • Tabure ve sandalyeleriyle birlikte satılan mutfak masası takımlarıyla şirin bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Köşeli olarak kullanılmaya uygun olan mutfak masalarıyla mutfağınızda daha geniş bir alana ulaşabilirsiniz.
  • Portatif özelliğe sahip mutfak masalarını, balkon ve bahçenizde de kullanabilirsiniz.
  • Dar bir mutfağa sahipseniz çekmeceli bölmeleri olan mutfak masalarını da tercih edebilirsiniz.
  • Misafir ağırlamayı seviyorsanız açılabilen mutfak masası ile daha geniş bir masa elde edebilirsiniz.

Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mutfak masası seçiminde bulunurken mutfağınızın büyüklüğünü dikkate alarak, masa tercihinde bulunabilirsiniz.
  • Geniş bir mutfağınız varsa sıcak renkleri, dar bir mutfağa sahipseniz ise açık ya da pastel tonlarda mutfak masaları mutfağınızı daha ferah gösterebilir.
  • Mutfak masanızda kullanacağınız rengin, mutfağınızdaki diğer renklerle de uyumlu olamasını sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle küçük çocuğunuz varsa kazaları önlem amacıyla köşeli olmayan, yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz.
  • Sıkça kullanıldığından dolayı kolay silinebilen özellikte olmasını ön planda tutabilirsiniz.