GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mutfak Mobilyaları

kategorisinde 8464 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak Mobilyaları

Yemeklerinizi yediğiniz, keyifli zamanlar geçirdiğinizin mutfakların şık görünmesi ve kullanışlı olması son derece önemlidir. Masaları, sandalye, dolap ve raflardan oluşan mutfak mobilyaları alanında markalar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sunup farklı fiyat ile özelliklerde seçenekler mevcuttur.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Mobilyaları

Mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarından olan mutfak masası modelleri, farklı model ve renkleri ile dikkat çeker. Ailenizin büyüklüğü ve misafirleriniz için ekstra yemek takımınızın olup olmamasını göz önünde bulundurarak alacağınız mutfak masasına karar verebilirsiniz. Mutfak masası fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik ve masanın ebatlarına göre değişiklik gösterebilir. Ahşap görünümlü modeller, en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almakla beraber kullanım kolaylığı açısından cam modeller de ideal bir tercihtir. Küçük mutfaklar için açılabilir mutfaklar ideal bir çözüm olabilir. Mutfağınızın yer durumuna göre ortadan ya da yanlardan açılabilen modelleri tercih ederek, yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca yer sıkıntısı yaşıyorsanız mümkün oldukça köşeli modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

Mutfak Sandalyesi Modelleri

Mutfak Mobilyaları

Konforlu tasarımları ve estetik görünümleriyle ön plana çıkan mutfak sandalyelerinin MDF, laminat, ahşap, metal gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen çeşitleri vardır. Ayrıca daha rahat bir kullanım ve dekoratif görünüm için kumaş kaplama modelleri de inceleyebilirsiniz. Mutfağınız küçükse ya da sandalyelerin ortada durmasını tercih etmiyorsanız açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Ada tezgahlar için bar sandalyeleri oldukça şık bir görünüm sergilerken, uzun süre mutfakta zaman geçirenler için kollu modeller ekstra rahatlık sunar. Alacağınız sandalyenin markası ve hangi malzemelerden üretildiğini göz önünde bulundururken mümkün oldukça kolay temizlenen mutfak sandalye modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Dolapları

Mutfak Mobilyaları

Mutfakları daha işlevsel hale getiren ve eşyalarınızın ortadan kalkmasını sağlayarak daha tertipli durmasını sağlayan mutfak dolaplarının pek çok farklı modeli vardır. Mutfağınızın tarzını göz önünde bulundurarak klasik ya da modern modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Alacağınız dolabın mümkün oldukça fazla gözü olmasına dikkat edebilirsiniz. Farklı yüksekliklerde rafları bulunan modeller, eşyaların daha verimli şekilde saklanmasını sağlar. Ayrıca çatal, kaşık ya da küçük mutfak malzemelerini koyabileceğiniz çekmeceli modelleri de inceleyebilirsiniz.

Mutfak Mobilyaları Alırken Dikkat Edilecekler

  • Alacağınız mobilyada kullanılan malzemeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Dayanıklı ve neme karşı dirençli ürünleri tercih ederek daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Mutfağın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak alacağınız mobilyaların ebatlarına karar verebilirsiniz.
  • Tercih edeceğiniz mobilyaların montajı için zararlı kimyasal maddeler kullanılmadığına emin olmanızda fayda vardır.
  • Temizlik kolaylığı için alacağınız mobilyaların yere sıfır olmamasına dikkat edebilirsiniz.
  • Yer tasarrufu sağlamak için köşeli masa ve dolapları tercih edebilir, dolapların mümkün oldukça yüksek olmasına özen gösterebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Mutfak mobilyalarınızın temizliğinde renk ağartma özelliği bulunan kimyasallar kullanmamanızda fayda vardır.
  • Mobilyada kullanılan malzemenin özelliklerine uygun temizlik malzemeleri kullanarak ürünlerin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Mutfak mobilyalarının renklerinin solmaması ve ömürlerinin kısalmaması için üzerlerine direkt güneş ışığı vurmamasına özen gösterebilirsiniz.
  • Yiyecek ya da içecekler mutfak mobilyalarınızın üzerine dökülürse kurumalarını beklemeden hızlı bir şekilde temizleyerek, lekenin çıkma ihtimalini artırabilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın çizilmemesi için sert malzemelerle temizlememeye özen göstermenizde ve mümkün oldukça pamuklu bezler kullanmanızda fayda vardır.

GittiGidiyor BLOG

Mutfak Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Güncel modaya uyan ve göz alıcı renklerle farklı bir atmosfer yaratan mutfak mobilya çeşitlerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda kaygılarınız varsa bu yazıyı rehber olarak değerlendirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Mutfak Masa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak Masa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem şık ve modern bir mutfağa sahip olmak için hem de kullanışlı alanlar yaratmak için mutfak masa takımlarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu takımları tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. O detayları sizler için derledik.

DEVAMINI OKU
Evlerin Kalbi Mutfaklar İçin Mutfak Dolabı Çeşitlerini Keşfedin

Evlerin Kalbi Mutfaklar İçin Mutfak Dolabı Çeşitlerini Keşfedin

Mutfak dolabı ev dekorasyonu sırasında önemli bir yere sahiptir. Muhteşem lezzetlerin yaratıldığı mutfağınız için hem kullanışlı hem de şık mutfak dolabı arıyorsanız tüm modelleri incelemelisiniz. Mutfak dolabı çeşitlerini sizler için derledik.

DEVAMINI OKU