GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Marka

Mutfak Mobilyaları

kategorisinde 23580 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mutfak Mobilyaları

Yemeklerinizi yediğiniz, keyifli zamanlar geçirdiğinizin mutfakların şık görünmesi ve kullanışlı olması son derece önemlidir. Masaları, sandalye, dolap ve raflardan oluşan mutfak mobilyaları alanında markalar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sunup farklı fiyat ile özelliklerde seçenekler mevcuttur.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Mobilyaları

Mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarından olan mutfak masası modelleri, farklı model ve renkleri ile dikkat çeker. Ailenizin büyüklüğü ve misafirleriniz için ekstra yemek takımınızın olup olmamasını göz önünde bulundurarak alacağınız mutfak masasına karar verebilirsiniz. Mutfak masası fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik ve masanın ebatlarına göre değişiklik gösterebilir. Ahşap görünümlü modeller, en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almakla beraber kullanım kolaylığı açısından cam modeller de ideal bir tercihtir. Küçük mutfaklar için açılabilir mutfaklar ideal bir çözüm olabilir. Mutfağınızın yer durumuna göre ortadan ya da yanlardan açılabilen modelleri tercih ederek, yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca yer sıkıntısı yaşıyorsanız mümkün oldukça köşeli modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

Mutfak Sandalyesi Modelleri

Mutfak Mobilyaları

Konforlu tasarımları ve estetik görünümleriyle ön plana çıkan mutfak sandalyelerinin MDF, laminat, ahşap, metal gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen çeşitleri vardır. Ayrıca daha rahat bir kullanım ve dekoratif görünüm için kumaş kaplama modelleri de inceleyebilirsiniz. Mutfağınız küçükse ya da sandalyelerin ortada durmasını tercih etmiyorsanız açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Ada tezgahlar için bar sandalyeleri oldukça şık bir görünüm sergilerken, uzun süre mutfakta zaman geçirenler için kollu modeller ekstra rahatlık sunar. Alacağınız sandalyenin markası ve hangi malzemelerden üretildiğini göz önünde bulundururken mümkün oldukça kolay temizlenen mutfak sandalye modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Dolapları

Mutfak Mobilyaları

Mutfakları daha işlevsel hale getiren ve eşyalarınızın ortadan kalkmasını sağlayarak daha tertipli durmasını sağlayan mutfak dolaplarının pek çok farklı modeli vardır. Mutfağınızın tarzını göz önünde bulundurarak klasik ya da modern modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Alacağınız dolabın mümkün oldukça fazla gözü olmasına dikkat edebilirsiniz. Farklı yüksekliklerde rafları bulunan modeller, eşyaların daha verimli şekilde saklanmasını sağlar. Ayrıca çatal, kaşık ya da küçük mutfak malzemelerini koyabileceğiniz çekmeceli modelleri de inceleyebilirsiniz.

Mutfak Mobilyaları Alırken Dikkat Edilecekler

  • Alacağınız mobilyada kullanılan malzemeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Dayanıklı ve neme karşı dirençli ürünleri tercih ederek daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Mutfağın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak alacağınız mobilyaların ebatlarına karar verebilirsiniz.
  • Tercih edeceğiniz mobilyaların montajı için zararlı kimyasal maddeler kullanılmadığına emin olmanızda fayda vardır.
  • Temizlik kolaylığı için alacağınız mobilyaların yere sıfır olmamasına dikkat edebilirsiniz.
  • Yer tasarrufu sağlamak için köşeli masa ve dolapları tercih edebilir, dolapların mümkün oldukça yüksek olmasına özen gösterebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Mutfak mobilyalarınızın temizliğinde renk ağartma özelliği bulunan kimyasallar kullanmamanızda fayda vardır.
  • Mobilyada kullanılan malzemenin özelliklerine uygun temizlik malzemeleri kullanarak ürünlerin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Mutfak mobilyalarının renklerinin solmaması ve ömürlerinin kısalmaması için üzerlerine direkt güneş ışığı vurmamasına özen gösterebilirsiniz.
  • Yiyecek ya da içecekler mutfak mobilyalarınızın üzerine dökülürse kurumalarını beklemeden hızlı bir şekilde temizleyerek, lekenin çıkma ihtimalini artırabilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın çizilmemesi için sert malzemelerle temizlememeye özen göstermenizde ve mümkün oldukça pamuklu bezler kullanmanızda fayda vardır.