GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Kullanım Pozisyonu

Kitaplık

kategorisinde 3568 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kitaplık

Kitaplıklar, artık yalnızca kitap düzenleme göreviyle kısıtlandırılamayacak kadar çok yönlü. Evinize ve odanıza yepyeni bir görünüm katmak için şık ve modern tasarımlara sahip kitaplıklardan faydalanmak mümkün. Yaşam alanınızı hareketlendirmek için yapmanız gereken tek şey nasıl bir tasarıma ihtiyaç duyduğunuza karar vermek. Mevcut alanın fiziksel kapasitesine ve ihtiyaçlara göre farklı çözümler sunan çeşitli renk ve tasarımdaki kitaplıklar ile evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Kitaplıkların başlıca görevi sahip olduğunuz kitapları saklamak olsa da aynı zamanda raflarına yerleştirilen dekoratif ürünler sayesinde yaşam alanları için etkileyici bir görünüm oluşturulmasına da katkı sağlarlar.

Klasik ve Sade Tasarımlı Kitaplık Çeşitleri

Kitaplık

Standart kitaplık modelleri, farklı ölçülerde üretilir. Ürün yelpazesi oldukça geniştir. Çoğunlukla tek materyalden üretilir ve kendi başlarına bir bütünlükleri vardır. Üstelik farklı renk seçenekleriyle yaşam alanınızda farklı atmosferler yaratabilirsiniz. Nitekim beyaz renk, minimalist bir görünüm yakalanmasını sağlarken, kestane seçeneği ise elegant bir atmosfer yaratır. Modern görünümü tercih edilenlerin rengi ise siyah bir kitaplık olabilir. Kapaklı ya da dolaplı olarak bilinen kitaplık modelleri, diğer modeller arasında çok yönlü oluşlarıyla dikkat çekiyorlar. Eğer kitaplık alanınızı yalnızca kitaplarınızı düzenlemek için değil, eşyalarınızı da saklayabileceğiniz bir depolama alanı olarak kullanmak istiyorsanız alt bölmesi kapaklardan oluşan kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz kitaplarınızı dizmek istediğiniz bölümü camlı kapak tasarımına sahip bir ürün seçerek de kitaplarınızı tozdan mümkün olduğunca koruyabilirsiniz.

Sıra Dışı Tasarımlı Kitaplık Çeşitleri

Kitaplık

Eviniz için bir başka kitaplık seçeneğiyse geometrik kitaplıklardır. Bu tür bir kitaplık, özellikle kitaplığa ayırabileceğiniz geniş bir alanınız varsa sıra dışı tasarımıyla dekorasyonunuza hareket katacak eğlenceli bir seçenek olabilir. Bununla birlikte büyük bir kitaplık için yeterli alanınız yoksa duvara monte edilerek kullanılan geometrik raf tasarımlarına göz atabilirsiniz. Zeminde herhangi bir yer kaplamayan bu kitaplıklarla duvarınızı değerlendirirken oda tasarımınıza da canlılık katabilirsiniz. Farklı malzemeleri bir araya getirerek oluşturulan etajer kitaplıklar ise endüstriyel ve rustik bir görünüm oluşturuyor. Çoğunlukla ince bir çerçeveye sahip olan bu kitaplıklar ahşap, cam, plastik, metal gibi çeşitli malzemelerden oluşarak yaşam alanınızdaki klasik görüntüyü tersine çevirerek büyük bir hareket katabiliyor. Tüm oda tasarımını etajer kitaplığı merkeze alarak oluşturmak da mümkün. Televizyonunuzu televizyon sehpası yerine geniş bir etajer kitaplığın ortasına yerleştirerek yerden tasarruf ettiğiniz gibi alışılmışın dışında bir tasarıma da imza atabilirsiniz.

Küçük Alanları Değerlendirmeyi Sağlayan Kitaplık Çeşitleri

Kitaplık

Küçük bir odanız varsa ya da geniş ve büyük kitaplıklarla odanızın dekorasyonunu ağırlaştırmak istemiyorsanız, duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Bu raflarda dilerseniz en sevdiğiniz birkaç kitabınızı sergileyebilir, dilerseniz yalnızca dekoratif ürünler kullanarak odanız için uyumlu bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Duvara yaslanan merdiven tipi kitaplık tasarımları da farklı açılardan avantaj sağlayan modellerin başında geliyor. Hem modern, şık ve minimal bir görüntü ortaya koyarken hem de duvara monte olması nedeniyle kullandığınız alanının daha geniş görünmesini sağlıyor. Kitaplık fiyatları, markaya ve modele göre değişebilir.

Kitaplık Seçerken...

  • Kitaplık alacağınız alanın ölçümünü yapmalısınız.
  • Nasıl bir tasarım yaratmak istediğinize önceden karar vermelisiniz.
  • Kitaplığı ne amaçla kullanacaksanız ona göre bir ürün seçmelisiniz.
  • Dayanıklı malzemeden üretilen bir kitaplık tercihi yapmalısınız.
  • Duvara monte ise mutlaka güvenlik önlemlerini de almalısınız.

Bunlara da Dikkat Edilmeli

  • Temizliği kolay yapılabilen fazla yüksek olmayan bir kitaplık almak kullanım rahatlığı sağlar.
  • Kurulumu kendiniz yapacaksınız kolay bir kuruluma sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Raf gibi parçaları hareketli, değiştirilebilen kitaplıklar dekoratif anlamda seçenek sunar.
  • Kitaplık bölmelerinin, büyük kitaplarınızı içine alabilecek ebatta olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Hem dik hem yatay kullanılabilen kitaplıklar kullanım rahatlığı sağlar.