GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Çocuk, Genç Odası Mobilyaları

kategorisinde 1224 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Çocuk, Genç Odası Mobilyaları

Çocuk ve genç odası mobilyalarıyla evlerinizi renklendiren ve güzelleştiren parçalar bir araya geliyor.Çocuğunuzun ferah ve konforlu bir alanda yaşamasını, sağlıklı ve bireysel bir oda içerisinde büyümesini sağlayan mobilyalar, şık görüntüleriyle ev dekorasyonunuzu da tamamlıyor. Farklı ölçü ve formlarda üretilen mobilyalar, her yaştan çocuğa ve gence hitap eden özel tasarımlar içeriyor.

Motivasyon Artıran Çalışma Masaları

Çocuk, Genç Odası Mobilyaları

Çalışma masası modelleri genel olarak; MDF, suntalam, sunta, ahşap gibi malzemelerden üretiliyor. Özel bir presleme sistemiyle PVC koruma işleminden geçirilen ürünler, pürüzsüz ve daha sağlıklı bir dış yüzey sunuyor. Alt ve üst bölümden oluşan yalnızca alt bölümden oluşan ya da yanlarında ek parçaları bulunan çalışma masaları; alt bölümde bilgisayar kullanımı, okuma ve yazma işleri için ayrılan alanlar sunuyor. Çalışma masalarının üst bölümleri ise çocukların çeşitli küçük eşyalarını ve kitap - defterlerini düzenli bir şekilde saklayabilmeleri için raf ve dolaplardan oluşuyor. İdeal yüksekliği 74-75 cm olan çalışma masaları marka ve modellerin formlarına göre değişik yükseklik ölçülerinde üretilebiliyor.

Düzenli ve Eğlenceli Gardıroplar

Çocuk, Genç Odası Mobilyaları

Genç ve çocuk odaları için tasarlanan gardırop modelleri, genel olarak 3 farklı bölmeden oluşuyor. Kapakları üzerinde boy aynası da bulunan ve çocukların ve gençlerin giysilerini düzenli bir şekilde saklamalarını kolaylaştıran gardıroplar; armut, ceviz, gürgen gibi dayanıklı ağaçlardan üretiliyor. Ahşap ürünler arasında MDF, suntalam ve yonga levha gibi malzemelerden üretilen çocuk gardırop modelleri de bulunuyor. Her gardırobun yükseklik, derinlik ve genişlik ölçüleri bulunuyor. Ürün açıklamalarını kontrol ederek ürünü kullanacağınız alanın ölçüleriyle karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek uyum sorunlarının da önüne geçebilirsiniz.

Hem İşlevsel Hem Dayanıklı Komodinler

Çocuk, Genç Odası Mobilyaları

Çocuk odalarında kullanılan en önemli eşyalardan olan komodinler, tekli, ikili ya da üçlü çekmece sayılarında üretiliyor. Renkli, ceviz, siyah, beyaz ya da desenli çeşitleri bulunan çocuk komodin modelleri, ayaklı ya da ayaksız olarak tasarlanıyor. Oval, dikdörtgen ya da kare formlarında üretilen komodinlerin yükseklik ve genişlik oranları da değişebiliyor. Kullanım amacı, ölçü, oda dekorasyonu ve stilini göz önünde bulundurarak çocuk ve genç odasına en uyumlu ürünü seçebilirsiniz. Komodin tercihi yaparken çocuk ya da genç odasında kullanılan yatağın ölçüsüne dikkat edebilirsiniz. Bu işlem sayesinde görünüm ve işlevsellik bakımından daha göz doyurucu seçimler yapabilirsiniz.

Kullanım İpuçları

  • Mobilyalarınızın temizliğinde ağartıcı ürünler kullanmanız, mobilyaların dış yüzeylerine zarar verebilir.
  • Tamamı ahşaptan elde edilen ürünler tercih ederek kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Mobilyaları yoğun su temasından koruyarak ürün yüzeyinde kabarma ya da şişme oluşumunu engelleyebilirsiniz.
  • Asansörlü çekmeceleri olan mobilya türleri seçerek çekmeceleri sessiz bir şekilde açıp kapatabilirsiniz.
  • Mobilyaları yerleştirirken duvar ve diğer eşyalarla arasında 2 cm mesafe bırakabilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Komodin, çalışma masası ve gardıropları satın alırken yerleştireceğiniz alanın ölçülerini almanız, odanıza uyumlu seçimler yapmanızı sağlar.
  • Küçük çocuk ve genç odalarında beyaz ve açık renkli mobilyaları tercih ederek daha aydınlık ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Küçük ölçülü ve lisanslı masa sandalye takımları seçerek çocuğunuzun ders çalışma alışkanlığını güçlendirebilirsiniz.
  • Çocuk ve genç odaları için seçtiğiniz parçaları birbiriyle uyumlu olan takım parçalarından tamamlayabilirsiniz.
  • Kitaplık eklemesi bulunan çok raflı çalışma masaları seçerek ekstra kitaplık alanı oluşturabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanın Yolları

Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanın Yolları

Okulların açılmasına geri sayım başladı... Çocuk odasında okul hazırlığı için püf noktalarını keşfedin!

DEVAMINI OKU
Çocuk Odaları İçin En Doğru Renkler Nasıl Seçilmeli?

Çocuk Odaları İçin En Doğru Renkler Nasıl Seçilmeli?

Çocuk odalarında renk kullanımı rehberimiz karşınızda! Bu yazıyı okumadan dekorasyona başlamayın...

DEVAMINI OKU
Çocuk Oyuncaklarını Organize Etmenin En İyi 8 Yolu

Çocuk Oyuncaklarını Organize Etmenin En İyi 8 Yolu

Her zaman dağınık olan bir oyun alanı sizi yoruyor olabilir. Ancak çocuğunuzun oyuncaklarını organize etmenin kolay ve eğlenceli yolları da var. Bu hafta size bazı fikirler eşliğinde önerilerimizi sunuyoruz.

DEVAMINI OKU