GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bahçe Mobilya Takımı

kategorisinde 1716 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bahçe Mobilya Takımı

Bir balkon ya da bahçe sahibiyseniz kendinizi şanslı kabul edebilirsiniz. Yeşillikler içerisinde oturarak kitabınızı okumak ya da yemek yiyebilmek için sadece bahçe mobilya takımı ihtiyacınız var. Ancak bahçe mobilyanızı seçerken kullanacağınız yerin iklim şartlarına uygun malzemelerden yapılmış, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçmeniz gerekir. Şartlarınıza uygun oturma grupları, yemek masaları, sandalyeler ve sehpaları bu kategori altında inceleyebilir, uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Bahçe ve Balkon Yemek Takımları

Bahçe Mobilya Takımı

Bir adet masa ve minimum 4 adet sandalyeden oluşan bahçe takımları, en güzel kahvaltı ve yemek sofralarını kurmanız için üretiliyor. Rattan, bambu, plastik ve alüminyum malzemeden üretilen modeller, konusunda uzmanlaşmış markaların tasarımlarını beğeninize sunuyor. Sentetik rattandan ve plastikten yapılan bahçe mobilyaları dört mevsim koşullarına en dayanıklı modeller arasında yer alır. Balkon, teras ve bahçeleriniz için ayrı özelliklere ve tasarımlara sahip olan modeller arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Konforlu ve Şık Oturma Grupları

Bahçe Mobilya Takımı

Farklı malzemeler kullanılarak üretilen bahçe oturma grupları sadece geniş teras ve bahçeye sahip olanlar için üretilmiyor. Kullanmak istediğiniz alanın büyüklüğüne ve kullanım amacına göre balkon ya da terasınızda oturma grubu da bulundurabilirsiniz. Köşeli takımların yanı sıra 2'li ve 3'lü kanepeler de bulunan takımları bahçeniz ve terasınız için seçerken, balkonunuz için daha ufak kalıplara sahip tekli koltukları tercih edebilirsiniz.

Portatif Oturma Grupları Ve Yemek Takımları

Bahçe Mobilya Takımı

Pratik, kolaylıkla katlanabilir ve taşınabilir malzemelere sahip olmak istiyorsanız, portatif bahçe mobilyaları size istediğiniz konforu tam manasıyla sunuyor. Bahçe, balkon ya da terasınızda kullanabileceğiniz mobilyalar, katlandığında yer kaplamıyor. Piknikler için de ideal boy ve ölçülere sahip olan sandalye ve masa takımları, dilediğiniz yerde açılarak dinlenmenizi ve keyifle piknik yapmanızı sağlıyor. Hafif ve dayanıklı mobilyalar almak istiyorsanız alüminyum ile yapılan modelleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum malzemeden yapılan bahçe mobilyaları kolay kolay okside olmazlar ve suya karşı oldukça dayanıklıdır.

Bahçe Mobilyalarının Bakımı İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktaları

  • Plastik mobilya sahibiyseniz en zor hava koşullarına bile dayanabileceklerinden emin olabilirsiniz. Bakımı ve temizliği çok kolay olan plastik mobilyalarınızı dilediğiniz gibi yıkayabilir, silebilirsiniz.
  • Rattan mobilyalarınız var ise dört mevsimi rahat geçirebilirsiniz. Yıkanabildiği gibi silinebilen rattan mobilyalar sudan ve güneşten kolay kolay etkilenmezler.
  • Teak ağacından yapılmış mobilyaları tercih ettiğiniz takdirde kış aylarında üzerlerini örtmeniz cilasının kaybolmaması için uygun olacaktır.
  • Alüminyum mobilyalar tıpkı plastik mobilyalar gibi leke tutmayan özelliğe sahiptirler. Silinerek kolaylıkla temizlenen alüminyumların zorlu kış koşullarında üzerlerinin örtülmesi boyalarının dökülmesini önler.
  • Bahçe mobilyalarının minderlerini leke tutmayan ve silinerek kolayca temizlenebilen kumaşlardan tercih etmeniz kullanım aşamasında size kolaylık sağlayacaktır.

Bahçe Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dışarıda bırakmak zorunda olduğunuz mobilyalarınızın, dört mevsim boyunca yağmur, güneş ve kara dayanarak uzun yıllar boyunca size hizmet etmesi bekleniyor.
  • Metal aksam ve parçaların dış koşullara uyumlu olarak üretilmesi mobilyaların hem formunu hem de fonksiyonlarını korumasını sağlıyor.
  • Kolayca paslanan metal aksam ve parçalar, mobilyaların katlanıp açılırken zorlanmasına sebep olduğu gibi çürümeye başlamasına da neden oluyor.
  • Rattan mobilyaları seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında, örgü bitişlerinin iyi gizlenmiş olması ve gergin bir yapıda sonlandırılmış olması yer alıyor.
  • Teak ağacından yapılan mobilyalar doğru fırınlama tekniği ile kurutulmuş ve uygun makineler ile işlenmiş ise uzun ömürlü kullanım sunuyor.