GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Dresuar

kategorisinde 2185 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Dresuar

Dresuar; daha çok evlerin antre kısmında kullanılan, yüksek ayaklı, yüksekliği yaklaşık bel hizasında olan fonksiyonel bir sehpadır. Her tarz eve uyabilecek dekoratif tasarım seçenekleri ve depolama için kullanılabilen bölmeleriyle bir ev için vazgeçilmez mobilya parçalarından biridir. Eve girdiğinizde göreceğiniz ilk parça olan dresuar; anahtar, cep telefonu ve çanta gibi şahsi eşyaları üzerine koyabileceğiniz bir mobilya olarak kalmaz aynı zamanda evinizin şıklığını ve tarzını ortaya koyarak hem sizi hem de misafirlerinizi sıcak bir merhabayla karşılar.

Gizli Depolama

Dresuar

Günümüzde antre dekorasyonunun yanı sıra oturma odaları ve yatak odalarında da kullanılan dresuar modelleri küçük nesneleri depolamak için idealdir. Genel olarak çekmece ve bir rafı bulunan dresuar sayesinde düzenli olmak oldukça kolaylaşır. Evinizde her an ihtiyaç duyabileceğiniz küçük ama yer kaplayan ve ortamı dağınık gösteren parçaları elinizi attığınız anda bulabileceğiniz düzenli, kolay ve etkili bir şekilde gizleyen mükemmel depolama çözümüdür.

En Tarz Ev Aksesuarlarınızı Sergilemenin En Şık Yolu

Dresuar

Dresuarlar evinizde şık bir hava yaratırken aynı zamanda küçük ev gereçlerinizi depolamanız için tasarlanmış olsa da, üst yüzeyi oldukça güzel bir sergileme alanı olarak da kullanılabilir. Bulunduğu yere stil katabilecek dresuarları kullanarak aile fotoğraflarınızı, değerleri aksesuarlarınızı, çiçek vazolarınızı, biblolarınızı ve hatta isteğinize göre tümünü bir arada kombinleyip sergileyebilirsiniz. Ahşap dresuarlar evde kullanıldığı her yere tarz ve fonksiyonellik katar. Ayak kısımları genellikle uzun tasarlanırken üst kısımları için belirli bir boyut veya tarz yoktur. Çağdaş bir tarza sahip ahşap, cam ya da metal profillerden yapılan bir dresuarla modern bir tarz ortaya koyabilir, masif meşe ya da ceviz dresuarlarla evinize pastoral bir hava katabilirsiniz. Çok parçalı dresuarlarla yemek odanızın yanı sıra koridorunuz da bol miktarda saklama alanı ve taze bir çekicilik kazanırken, tek parça yüksek dresuar modelleriyle depolama alanının yanı sıra ferah bir ortam görüntüsü elde edebilirsiniz.

Boyutlar Sınırınız Olmasın

Dresuar

Bir dresuarı bir aksesuardan fazlası yapan ana unsur çekmeceleridir. Özellikle dar ve kısıtlı mekânlarda daha fazla parça depolayabilmek için birden fazla çekmeceye sahip modeller tavsiye edilir. Bu modellerin üst kısımları eşyalarınızı sergilemek için ve farklı saklama objeleri koyup dağınıklığı gizlemek için idealdir. Bir ortamı olduğundan daha derin ve geniş göstermenin en pratik yollarından biri ayna kullanmaktır. Aynalı dresuarlar da bu amaçla kullanılabilir. Bulundukları alanı hem şık hem de daha geniş gösteren aynalı dresuar modelleriyle siz de tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Dresuar Seçerken...

  • Dresuarlar kolay ulaşmak istenilen eşyaları toplamak için birebirdir. Bu nedenle satın alırken sizin ihtiyacınıza uygun olan modeli seçmek önemlidir.
  • Uzun ayaklı dresuarlar kullanım için daha uygundur. Çünkü yüzeyine ulaşılması çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız için daha zor olur.
  • Dresuarı seçerken tarzın yanı sıra fonksiyonelliğin önemli olduğunu unutmayın. Dresuar sadece bir aksesuar ya da sergi alanı değil daha önemlisi bir depolama alanıdır.
  • Bulunduğu mekandaki eşyaların kaybolmasını önleyen, kendisine emanet edilen eşyaları ise benzersiz bir maharetle derleyen ve toplayan bir yardımcı aksesuardır.
  • İstenilen özellikte dresuarlara birçok marka ve fiyatta sahip olabilirsiniz. Bu nedenle dresuar almadan önce nasıl bir dresuara ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Bunlara da Dikkat

  • Kullanacağınız alanın sıcaklığı ve nem oranına göre mobilya türünü seçmek kullanım ömrünü uzatacaktır.
  • Dresuarı kullanım alanına göre seçmek ortamın daha ferah görünmesini sağlayacaktır.
  • Dresuarın üst yüzeyini sergileme alanı olarak kullanırken çok fazla parça koymak bulunduğu mekânı daha kalabalık ve dağınık gösterebilir. Bu nedenle nispeten sade bir dekorasyon tercih etmek önemlidir.
  • Çeşitli markalarda değişen fiyatlarda bulabileceğiniz dresuarlarda en önemli unsurlardan biri hem fonksiyonel olması ve tarzınızı yansıtması hem de bütçenize uygun olmasıdır.
  • Günümüzde çağdaş kaplamalardan koyu renklerle geleneksel boyalı ahşaplara kadar birçok malzeme bulunmaktadır. Farklı renklerde dreusuar kullanmanız odayı canlandıracak ve diğer mobilyalarınıza görsel destek verecektir.