GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Mama Sandalyesi, Aksesuar

kategorisinde 760 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Mama Sandalyesi, Aksesuar

Mama sandalyesi, bebeklerin gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olurken ebeveynlerin de hayatını kolaylaştıran en popüler aksesuar olarak görülmektedir. İlk patent başvuru tarihi olan 1876 yılından bu güne kadar ahşap, metal ve plastikten binlerce çeşit üretilen mama sandalyeleri, bebekler için olmasa da aileler için vazgeçilmezliğini korumaktadır. Günümüzde birçok marka tarafından çeşitli özelliklerde üretilen mama sandalyeleri, çocuk ve bebek malzemeleri satan mağazalardan ve internetten kolaylıkla satın alınabilir. Bebekler ilk aylarını anne sütüyle ve anne kucağında geçirir. Dolayısıyla mama sandalyesini ilk 6 aydan sonra kullanmaya başlamak önerilmektedir.

Oyuncaklı Modeller Bebeklerin İlgisini Çekiyor

Mama Sandalyesi, Aksesuar

İlk 6 aydan sonra yavaş yavaş oturmaya ve ek gıdalar almaya başlayan bebeklerin rahat beslenebilmesi için mama sandalyesine ihtiyaç duyulur. Ortalama 4 yaşına kadar kullanılabilen mama sandalyeleri, bebeklerde dik oturma ve doğru beslenme pozisyonu sağlarken ebeveynlerin de hareket kabiliyetlerini genişletir. Bebekler için bir nesneye dokunmak ve bakmak alakasız iki ayrı eylemdir. İlk altı ay boyunca ellerini ve gözlerini ayrı ayrı kullanan bebekler, bakmadan dokunur veya dokundukları şeylere bakmaz. Bebek sandalyeleri, bu dönemde bebekler için son derece önemli olan el-göz koordinasyonunun sağlanmasına yardımcı olur.

Bebek Gelişimi İçin Uzmanlar Öneriyor

Mama Sandalyesi, Aksesuar

Bazı mama sandalyelerinin ön panelinde bulunan sesli ve ışıklı tuşlar, halkalar ve çıngıraklar bebeklerin gelişimine katkıda bulunduğu gibi, keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Mama sandalyeleri, ayrıca bebekleri yemek masasına dâhil edebilme özelliği ile aileler için de kullanışlıdır. Masaya dâhil olmak bebeğin sosyal gelişimini olumlu yönde etkilerken ebeveynlerin de rahatlığına katkıda bulunur. Öte yandan uzmanlar, mama sandalyesinde vakit geçiren bebeklerin daha kısa sürede kendi kendilerine yemek yiyebilme kabiliyetini kazandıklarını belirtmektedir. Bebekler açısından başarı olarak algılanan bu gelişimler öğrenme hissini de güçlendirerek ileri yaşlara da etki etmektedir. Uzmanlar, gelişimlerini doğru ve zamanında sağlayan bebeklerin ileriki yaşlarda yapmak isteyecekleri fiziksel kabiliyet gerektiren işler, sanat ve spor alanlarında daha başarılı olabildiklerini ileri sürmektedir.

Hangi Mama Sandalyesini Almak Gerekir?

Mama Sandalyesi, Aksesuar

Mama sandalyesi fiyatları, değişen marka ve modele göre piyasada makul fiyat aralığında satın alınabilir. Ancak seçim yaparken son derece dikkatli olmak gerekir. Çünkü bebekler mama sandalyesi üzerinde her zaman sakin ve uslu durmaz. Yapılan araştırmalarda ebeveynlerin yaşadıkları tecrübeleri ile gelişmelerine yön verdikleri mama sandalyelerinde ön plana çıkan en önemli özelliğin güvenlik olduğu gözlenmiştir. Mama sandalyesi almak isteyen potansiyel kullanıcılar da araştırma yaparken beğendikleri mama sandalyesi modelleri ile ilgili olarak bu yönde araştırma yapar. Korumalı modellerden sonra mama sandalyesi almak isteyenlerin araştırdığı diğer önemli özellikler de kolay temizlenebilir, katlanabilir ve sökülebilir olmasıdır. Kullanıcılara zaman kazandıran bu özelliklerin mama sandalyesi almak isteyenlerin tercih ettiği modellerin özellikleri arasında yer aldığı gözlenmiştir. Mama sandalyesi markaları da ürünlerin yapısından kaynaklanan herhangi bir güvenlik zaafı oluşmaması için bilimsel çalışmalar içeren AR-GE ve laboratuvar çalışmaları yapar.

GittiGidiyor BLOG

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüm aileyi bir araya getiren sofralar, evin en yeni üyesini de ağırlamaya hazır olduğunda bir mama sandalyesine ihtiyacınız olacaktır. 5. ay itibariyle dik oturmaya başlayan bebekler için artık mama sandalyesi dönemi başlayabilir. Tabii onlar için en doğru mama sandalyesini seçmek ise bazı önemli ayrıntılara dikkat etmekten geçiyor.

DEVAMINI OKU
Mama Sandalyesinin Olmazsa Olmazı 15 Aksesuarı

Mama Sandalyesinin Olmazsa Olmazı 15 Aksesuarı

Bebeğinizin neşe içinde yemek yiyebilmesi için mama sandalyenize dahil edebileceğiniz aksesuarları keşfetmeye ne dersiniz?

DEVAMINI OKU
Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerde Beslenme Gereçlerinin Olmazsa Olmazları

Bebeklerin beslenme esnasında kullanacağı minik kaşık ve çatallar, en ideal mama tabak ve kaseleri, olmazsa olmaz mama sandalyeleri hakkında detayları keşfetmeye ne dersiniz?

DEVAMINI OKU