GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Highlighter (Aydınlatıcı)

kategorisinde 522 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Highlighter (Aydınlatıcı)

Doğal ve ışıltılı makyaj uygulamalarının vazgeçilmez ürünlerinden olan aydınlatıcı highlighter olarak da adlandırılır. Aydınlatıcıların temel amacı, ciltte doğal görünen bir ışıltı yaratarak daha sağlıklı görünen bir tene ve daha biçimli yüz hatlarına ulaşmaktır. Highlighter markaları, her cilt tonuna ve makyaj tarzına uygun tonlarda seçenekler sunar. Highlighter'lar, hafiften yoğuna her makyaj uygulamasında rahatlıkla kullanılabilir. Siz de highlighter fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek cildinize ve tarzınıza en uygun ürünleri belirleyebilir, sağlıkla ışıldayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter (Aydınlatıcı)

Highlighter, aydınlatıcı makyaj uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Temel amaç cilde sağlıklı bir ışıltı katmak ve yüzü boyutlandırmak olduğu için, highlighter'ın yüzde ön plana çıkarılmak istenen bölgelere uygulanması gerekir. Highlighter'ların büyük çoğunluğu farklı miktarlarda ışıltı barındırsa da, yalnızca yüz aydınlatıcı ya da göz aydınlatıcı olarak kullanılan mat highlighter seçenekleri de bulunur. Ancak highlighter'ı göz altı aydınlatıcı olarak kullanılan kapatıcılarla ve cilt aydınlatıcı krem seçenekleri ile karıştırmamak gerekir. Highlighter'lar elmacık kemiklerinin üstüne, göz pınarlarına, burun kemiğine, çene ve burun ucuna sürülebilir. Böylelikle daha biçimli ve çarpıcı görünen yüz makyajına kavuşmak oldukça kolaylaşır.

Highlighter Çeşitleri Nelerdir?

Highlighter (Aydınlatıcı)

Highlighter'lar likit, toz, krem, jel ya da kalem formunda üretilebilir. Bu çeşitliliğin nedeni her makyajsevere kullanım kolaylığı sağlamaktır. Likit highlighter çeşitleri, bir fırça ya da damlalık yoluyla cilde uygulanabilir. Ancak doğal bir görünüm yakalamak için yüze sürülen ürünün nemli bir makyaj süngeri yardımıyla dağıtılması gerekir. Highlighter stick ve jel highlighter çeşitleri doğrudan cilde sürülebilir. Toz highlighter seçeneklerini uygulamak için ise, yelpaze formunda hazırlanan aydınlatıcı fırçalarından yardım alınabilir. Highlighter kalem modelleri ise göz pınarları ve burun ucu gibi küçük bölgeleri aydınlatmak için idealdir. Bronzer highlighter ve allık tonlarının bir araya getirildiği 3'lü highlighter paletleri de mevcuttur. Bu paletler, özellikle kontür makyaj uygulamasını sıklıkla kullanan makyajseverler için pratik bir kullanım sunar. Highlighter paleti modellerinde çoğunlukla farklı tonlarda toz ve krem ürünler bir arada sunulur.

Highlighter Nasıl Seçilir?

Highlighter (Aydınlatıcı)

Highlighter uygulamasının doğal ve uyumlu görünmesi için, her makyajseverin cilt tonuna uygun aydınlatıcı renklerinden yana seçim yapması gerekir. Highlighter renkleri her cilt tonuna uygun şekilde çeşitlendirilmiştir. Açık tenliyseniz şampanya ve şeftali tonlarındaki aydınlatıcıları, buğday tenliyseniz altın ışıltıları, esmer tenliyseniz bronz yansımalar barındıran ürünleri gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Highlighter seçiminde bir diğer önemli kriter ise cilt tipidir. Stick ve likit aydınlatıcı çeşitleri kuru, hassas ve normal ciltler için daha uygundur. Çünkü ürünlerin cilde dağıtılması daha kolaydır. Aydınlatıcı pudra ve toz highlighter seçenekleri ise karma ve yağlı ciltler için daha uygundur. Aydınlatıcı fiyatları her ürünün içeriğine ve miktarına göre farklılık gösterebilir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer makyaj malzemelerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Highlighter Uygulamanın Püf Noktaları

  • Makyaj yapmadığınız günlerde de sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız, nemlendiricinize az miktarda highlighter ekleyerek kendinize aydınlatıcı krem hazırlayabilirsiniz.
  • Cildinizin solgun ve yorgun göründüğünü düşünüyorsanız, daha pastel aydınlatıcı tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Aydınlatıcılar bir nemlendirici ya da makyaj bazı üzerine uygulandığında çok daha kalıcı ve belirgin göründüğü için, yoğun tempolu günlerde aydınlatıcı baz kullanarak makyajınızı koruyabilirsiniz.
  • Strobing makyaj gibi yoğun ışıltı kullanılan makyaj uygulamalarında, likit aydınlatıcılar daha verimli bir kullanım sunar.
  • Aydınlatıcınızın yüzünüzde daha uzun süre boyunca bozulmadan kalmasını sağlamak için makyaj sabitleme spreylerinden yardım alabilirsiniz.

Highlighter Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Highlighter baz seçimi yaparken cilt tipinize uygun ürünler tercih etmediğiniz takdirde, aydınlatıcınızdan maksimum verim alamayabilirsiniz.
  • Her bir highlighter'ın pigmentasyon ve ışıltı oranı bir diğerinden farklı olabildiği için, ürünü yüzünüze oldukça kontrollü şekilde sürmenizde fayda vardır.
  • Cildinizde yalnızca hafif bir ışıltı yaratmak istiyorsanız, likit aydınlatıcınızı fondöteninize karıştırarak da kullanabilirsiniz.
  • Highlighter'ınızı göz pınarlarınıza uygulayarak gözlerinizin daha ayrık görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Üst dudağınızın ortasına hafifçe aydınlatıcı uygulamak, dudaklarınızın daha belirgin ve dolgun görünmesini sağlar.