GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Bronzer

kategorisinde 67 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Bronzer

Bronzer, bronzlaştırıcı pudraların genel adıdır. Ancak bronzer markaları, her kullanıcıya hitap edebilmek adına bronzer'ları pudranın yanı sıra birçok farklı formda üretir. Bronzer kullanarak ciltte doğal bir bronzluk yaratmak ve daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşmak oldukça kolaydır. Siz de bronzer fiyatları ve çeşitleri arasından size en uygun ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Bronzer Nasıl Kullanılır?

Bronzer

En doğal ve etkili bronzer kullanımı, yüze düşen doğal bir ışığın gölgede bıraktığı bölgeler göz önünde bulundurularak yapılır. Bronzer'ların amacı, ciltte doğal bir bronzluk etkisi yaratmaktır. Bu nedenle bronzer, cildin güneş altında kaldığında doğal bir tonda koyulaşan bölgelerine uygulanır. Çene altı, elmacık kemiklerinin üstü, alın gibi bölgeler bronzer uygulaması için idealdir. Kontür makyaj uygulamalarında ise bronzer, ciltte geri planda bırakılarak gölgelendirilmek istenen bölgelere uygulanır.

Bronzer Çeşitleri Nelerdir?

Bronzer

Bronzer markaları, her makyajsevere uygun ürünler sunabilmek adına bronzer'ları farklı formlar kullanarak hazırlar. Bronzer'lar görünüm açısından mat ve simli bronzer modelleri olmak üzere ikiye ayrılır. Form açısından ise; likit, stick (krem), jel ve toz bronzer'lar olmak üzere dört farklı seçenek bulunur. Bronzer stick ve kremleri, cilde doğrudan sürülerek bir makyaj süngeri yardımıyla dağıtılabilir. Krem bronzer modellerinin bazıları, köpük formunda ve cam kavanozlarda hazırlanabilir. Likit ürünler kendinden damlalıklı ya da fırçalı şekilde sunulur. Likit ürünler yoğun pigmentasyona sahip olduğu için, ürünün kontrollü miktarda uygulanması gerekir. Toz bronzer'lar ise geniş açılı ve yumuşak kıllı allık ve bronzer fırçaları yardımıyla uygulanmalıdır. Bronzer paleti modelleri, birden fazla tonu bir arada kullanmak isteyen makyajseverler için ideal seçeneklerdir.

Bronzer Nasıl Seçilir?

Bronzer

Her ten makyajı malzemesinde olduğu gibi, bronzer seçiminde de cilt tonu oldukça belirleyici bir kriterdir. Seçtiğiniz bronzer'ın tonu ten renginizden bir ya da iki ton koyu olmalıdır. Aksi halde yüzünüzde çok belirgin ve doğallıktan uzak bir görünüm oluşabilir. Kontür makyaj uygulamasında kullanacağınız bronzer'ın mat olması daha keskin sonuçlar almanızı sağlar. Simli ve ışıltılı bronzer modellerini ise strobing makyaj uygulamalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun seçim yapmak istiyorsanız ve açık tenliyseniz, şeftali ya da bal rengi tonlarındaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Buğday tenliyseniz şampanya ve bakır tonlu bronzer modellerini, esmer tenliyseniz çikolata tonlarını seçebilirsiniz. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer makyaj malzemelerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Bronzer Ne İşe Yarar?

  • Bronzer, ten makyajınıza sıcak bir dokunuş eklemenizi ve cildinize doğal bir bronzluk katmanızı sağlar.
  • Mat bronzer'lar kontür makyaj uygulamalarında kullanılarak yüzün boyutlandırılmasına yardımcı olur.
  • Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölümleri highlighter'la aydınlatarak, geri planda kalmasını istediğiniz bölgeleri ise bronzer'la koyulaştırarak daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşabilirsiniz.
  • Bronzer, ciltte gölgelendirme yapmak için de kullanılabilir.
  • Tüm vücuda uygulanan bronzer spray modelleri, cildi bir ya da iki ton daha bronz bir görünüme kavuşturur.

Bronzer Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bronzer'ın temel amacı ciltte doğal görünümlü bir sıcaklık yaratmak olduğu için, ürünün tüm yüze ve çok miktarda uygulanması doğallıktan uzak sonuçlar doğurur.
  • Güneşin normal şartlarda yüzünüzde bronzlaştıracağı bölgeleri ve koyuluk miktarını gözünüzde canlandırarak bronzer uygulaması yapabilirsiniz.
  • Doğal ve çarpıcı görünümlü bir bronzer uygulaması için, ürünün cildinizle ve kullandığınız diğer makyaj malzemeleri ile iyice harmanlanmış olması gerekir.
  • Geniş bir allık ya da bronzer fırçası yardımıyla ve dairesel hareketler yaparak ürünü daha doğal bir görünüme kavuşturabilir, dilerseniz doğrudan allık bronzer olarak adlandırılan tek bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Likit bronzer modellerini kullanmadan önce cildinizi derinlemesine nemlendirmediğiniz takdirde, ürün teninizde pul pul bir görünüm oluşturabilir.