GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Makyaj Araç Gereçleri

kategorisinde 9216 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Makyaj Araç Gereçleri

Makyaj araç gereçleri, genel anlamda tüm makyaj uygulamalarını daha kolay, pratik ve verimli hale getiren ürünler olarak tanımlanabilir. Makyaj fırçaları, aplikatörleri ve süngerlerinin yanı sıra makyaj düzenleme kutuları, fırça temizleyiciler, aynalar ve kalemtıraşlar da bu kategoride yer alır. Makyaj tarzınızı ve kullandığınız makyaj malzemelerini göz önünde bulundurarak size uygulama esnasında hız ve zaman kazandıracak makyaj araç gereçleri markaları ve fiyatlarını inceleyebilir, aradığınız ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her Makyaj Tarzına Uygun Makyaj Fırçaları

Makyaj Araç Gereçleri

Makyaj araç gereçlerinin büyük bir bölümünü, onlarca çeşidi ve farklı formu ile makyaj fırçaları oluşturur. Her geçen gün değişen ve yenileri eklenen makyaj trendleri, birçok farklı makyaj tekniği ve uygulamasını da beraberinde getirir. Tüm bu uygulamaları daha güzel ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilmek için makyaj fırçalarının önemi büyüktür. Ten makyajı için kullanılan fırçalar; fondöten, pudra, allık, bronzer ve aydınlatıcı uygulamak için uygundur. Daha geniş açılı ve yumuşak kıllı fırçalar, bu kategoride değerlendirilir. Göz makyajı için kullanılan fırçalar ve aplikatörler ise daha lokal uygulamalar ve küçük detaylar için hazırlanır. Karıştırma fırçaları, far fırçaları ve kaş aplikatörleri, birçok farklı boyutta ve daha sık kıl dizilimi kullanılarak üretilir.

Makyaj Malzemelerinizi Düzenli Saklayın

Makyaj Araç Gereçleri

Makyaj araç gereçleri modelleri, makyaj malzemelerinizi daha düzenli ve hijyenik koşullarda saklayabilmeniz için hazırlanır. Makyaj düzenleme kutuları ve fırça temizleyiciler, bu başlıkta değerlendirilir. Makyaj fırçaları her makyaj uygulaması esnasında kirlendiği için, düzenli olarak temizlenmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz anlamda etkileyebilir. Fırça temizleyiciler, pütürlü dokuları ile fırça kıllarının aralarını derinlemesine temizlemenizi sağlar. Böylelikle her makyaj uygulamasından sonra fırçalarınızı hijyenik koşullarda saklayabilirsiniz. Makyaj kutuları ise makyaj malzemelerinizi farklı gruplar halinde ve düzenli olarak muhafaza etmenize olanak tanır.

Kaş ve Kirpik Ürünleriyle Verimli Sonuçlar

Makyaj Araç Gereçleri

Kaş ve kirpik için kullanılan makyaj araç gereçleri, göz çevresinde farklı görünümler yakalamak için tercih edilir. Çoğunlukla profesyonel ve porselen makyaj uygulamalarında değerlendirilen bu ürünler, kaşları tamamen farklı bir renge boyamak ya da yeniden şekillendirmek için ideal seçeneklerdir. Göz kapağına veya altına yerleştirilen şeffaf bantlar, düşük göz kapaklarına ya da kaşlara daha kalkık bir görünüm vermek için kullanılır. Kirpikleri daha kıvrık bir forma kavuşturmak için tercih edilen kıvırıcılar da bu başlıkta yer alır. Kaş ve kirpik ürünlerinden oluşan makyaj araç gereçleri fiyatları, ürün miktarına ve markasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri seçenekleri için Kozmetik & Kişisel Bakım kategorimizi ziyaret edebilir, diğer makyaj ürünlerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Makyaj Araç Gereçleri Ne İşe Yarar?

  • Göz ve ten makyajını daha pratik ve doğal görünümlü şekilde uygulamak için, farklı form ve boyutlara sahip makyaj fırçalarından yardım alabilirsiniz.
  • Özellikle geçişli ve çok renkli göz makyajı için karıştırma fırçalarını, doğal ve pürüzsüz görünümlü bir cilt için fondöten fırçalarını ve makyaj süngerlerini tercih edebilirsiniz.
  • Dudak ve göz kalemlerini sıklıkla kullanıyorsanız, kalemlerin körelen uçlarını sivriltmek için farklı açıklıkta kalemtıraşları makyaj çantanızda bulundurabilirsiniz.
  • LED ışıklı, büyüteçli veya eğimli makyaj aynaları, karanlık ortamlarda ya da küçük detaylara zaman harcadığınız makyaj uygulamalarında size pratiklik kazandırır.
  • Fırça temizleyiciler yardımıyla her kullanımda fırçalarınızı makyaj kalıntılardan arındırabilirsiniz.

Makyaj Araç Gereçleri Nasıl Seçilmelidir?

  • Makyaj fırçası seçiminde ön planda tutmanız gereken kriter, makyaj tarzınız ve sıklıkla kullandığınız makyaj ürünleri olmalıdır.
  • Ten ve göz makyajında toz ürünleri daha sık kullanıyorsanız makyaj fırçalarına, krem ve likit formdaki ürünleri tercih ediyorsanız makyaj süngerlerine ağırlık verebilirsiniz.
  • Çok ve farklı çeşitte makyaj malzemeniz varsa ve sıklıkla seyahat ediyorsanız, bir makyaj düzenleme kutusu yardımıyla tüm ürünlerinizi düzenli ve hijyenik bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • Makyaj fırçanız yoksa ve edinmek istiyorsanız ya da makyaja yeni başlıyorsanız, temel fırçaların bir araya getirildiği setleri tercih edebilirsiniz.
  • Profesyonel ve konsept makyaj uygulamaları için düşük göz kapağı kaldırma gibi illüzyonlar yaratmanızı sağlayacak gereçleri bu kategoride bulabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Ciltte kusursuz duran bir makyajın en önemli kahramanlarından biri olan makyaj süngerleri hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar bu yazımızda!

DEVAMINI OKU
Makyaj Bazları Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazları Nasıl Kullanılır?

Cildinizin tipine göre seçeceğiniz en ideal makyaj bazı sayesinde makyajınızı gün boyunca kusursuz bir şekilde taşıyabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
GittiGidiyor'dan Seçtik: En İyi 5 Makyaj Aynası

GittiGidiyor'dan Seçtik: En İyi 5 Makyaj Aynası

Makyaj yaparken tüm detayları kusursuz bir şekilde görüntülemenize yardımcı olan ışıklı ve büyüteçli makyaj aynası moodelleri, elde edeceğiniz sonuçlarda oldukça etkili olacak!

DEVAMINI OKU