GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kuş Yemi, Ödülü

kategorisinde 17511 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kuş Yemi, Ödülü

Kuşlar, özel beslenme türlerine sahip olan hayvanlardır. Bitkisel besin türleriyle beslenen kuşların her cinsi için, farklı üretilir. Etobur kuşlar ya da hem otobur hem etobur olan kuş cinslerinin besin ihtiyaçları da bu doğrultuda değişebilir. Beslediğiniz kuşun ihtiyaç duyduğu beslenme şeklini gerçekleştirmezseniz, kuşunuz hastalanabilir, bağışıklığı düşebilir ya da daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Papağan Yemleri ve Özellikleri

Kuş Yemi, Ödülü

Tüm kuşlarda olduğu gibi papağanlar da doğru beslenmediklerinde erken ölümler ya da hastalıklar söz konusu olabilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak için öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, papağan yeminin içerdiği besin türleridir. Papağanların en çok sevdiği ve sağlıkları için en çok fayda sağlayan besinlerden birisi çekirdektir: Çekirdek dışında, safran, kenevir, çam fıstığı ve yer fıstığı gibi gıdaları da keyifle tüketirler. Papağanlar mineral ihtiyaçlarını kavak ağacı, çayır ve kemik, mürver ağacı dalı gibi doğal mineraller içeren bitkilerden temin ederler. Vitaminler ve mineraller içeren, aynı zamanda doğru beslenme gıdaları sunan, papağan yemi çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Muhabbet Kuşları İçin Doğru Beslenme

Kuş Yemi, Ödülü

Muhabbet kuşları, bağışıklığı oldukça hassas olan özel kuşlardır. Bu nedenle onları beslerken dikkatli olmalı ve her türlü ihtiyaçlarını giderdiğinizden emin olmalısınız. Muhabbet kuşlarının önüne sürekli olarak yem konulmamalıdır. Doyma kavramını tanımadıkları için fazla tüketim yaparak kendilerine zarar verebilirler. Dolayısıyla muhabbet kuşlarına düzenli olarak sabah ve akşam saatlerinde muhabbet kuşu yemi ve su verilmelidir. Bu besleme şekli aynı zamanda muhabbet kuşlarının iştahını artırabilir ve beslenmek onlar için daha eğlenceli bir hale gelebilir. Kuşlar için gerekli olan vitaminleri ve mineralleri içeren kuş yemlerini tercih ederek muhabbet kuşunuza sağlıklı ve lezzetli bir menü sunabilirsiniz.

Gezen Tavuk Yemleri ve Yararları

Kuş Yemi, Ödülü

Tavuk çiftlikleri, hayvancılıkla uğraşan kişiler, ya da özel hobi bahçesinde tavuk yetiştiren kişiler için üretilen tavuk, piliç, civciv yemleri tavukların sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Tavukların yumurta yapması için özel olarak geliştirilmiş yem türleri, toz halde satılan civciv yemleri ya da büyüme sürecini destekleyen yem çeşitleri, birçok farklı kuş yemi markası tarafından kiloluk paketler halinde tasarlanır. Yemler dışında buğday, arpa gibi gıdaları da kilolar halinde satın alabilirsiniz. Bununla birlikte kuşlarınıza kuş ödül yemi vermeyi de ihmal etmeyin.

Kuş Beslemenin Püf Noktaları

  • Beslediğiniz kuşun beslenme biçimini doğru bir kaynaktan öğrenmelisiniz.
  • Kuşların kafesleri, haftada bir veya iki gün temizlenmelidir.
  • Kuşların asalaklardan korunması için belirli aralıklarla ilgili spreyler sıkılmalıdır.
  • Kuşların yemleri her zaman kapalı paketlerde saklanmalıdır.
  • Muhabbet kuşları tohum türlerini seven canlılardır. Tohum içeren yemlerle besleyerek daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bunlara Dikkat

  • Kuş yemleri dışında, doğal kuş gıda takviyeleri de verilmelidir. Bu gıdalar darı dalı, koçanlı mısır gibi besinlerdir.
  • Papağanlara doğal takviye besin verilirken, besinleri karıştırdıktan sonra vermeli, ayrı ayrı vermemelisiniz.
  • Muhabbet kuşları zaman zaman yeşillik gibi sebze ve meyvelerle de beslenmelidir.
  • En doğru beslenme şeklini gerçekleştirmek için gerektiğinde veteriner desteği alınmalıdır.
  • Gıda takviyeleri ve kuş vitaminleri kuşların yaşamını sürdürebilmesi için büyük önem taşır.