GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Seçili Kriterlerde Ara

Külçe Gram Altın

kategorisinde 232 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Gram Altın

En değerli madenlerden biri olan altın hem yatırım hem de takı olarak değerlendirilir. Özellikle uzun vadeli birikim yapmayı düşünenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri altın satın almaktır. Bu kapsamda, yatırım yapmak isteyenler için üretilen gram külçe altın tasarımları, nakit paranızı değerlendirebileceğiniz uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkar. Farklı ayar ve gramaj alternatifleri ile sunulan gram altın çeşitlerinden ihtiyacınızı karşılayan ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Gram Külçe Altın Çeşitleri

Külçe Gram Altın

Gram külçe altın çeşitleri farklı ayar ve ölçülerde yatırımcıların beğenisine sunulur. Herkese hitap eden tasarımları ile ön plana çıkan gram külçe altınlar vazgeçilmeyen yatırım araçlarından biridir. Gram külçe altınlar saflıklarına göre 24 ayar ve 22 ayar olarak iki farklı türde üretilir. 24 ayar külçe altınlar %100 saf altından imal edilen yatırım araçlarıdır. 22 ayar külçe altın çeşitlerinde ise yaklaşık %91 oranında saf altın bulunur. 24 ayardan daha düşük ayara sahip gram külçe altınlarda saflık derecesini düşürmek için bakır ve bazı diğer metaller kullanılır. Siz de gram altın çeşitleri ile doğru zamanda yapacağınız yatırım sayesinde uzun vadede paranızın değer kaybetmesinin önünde geçebilirsiniz.

Akıllı Yatırım Yöntemi Gram Külçe Altın

Külçe Gram Altın

Gram külçe altınlar her seviyeden yatırımcıya hitap edebilmesi için farklı gramajlarda piyasaya sürülür. 0,5 gramdan başlayan külçe altın ağırlıkları 1000 grama kadar çıkar. 0,5 ve 1 gram külçe altın tasarımları birikimin yanı sıra özel günlerde hediye olarak da kullanılır. Biraz daha yüksek gramaja sahip 5 gram külçe altın ve 10 gram külçe altın modelleri ise daha çok orta seviye yatırımcılar için uygun olan seçeneklerdir. Büyük miktarlarda altın birikimi yapmak isteyenler için ise 20 gram külçe altın çeşitleri ile birlikte 50 gram külçe altın seçenekleri ön plana çıkar. Çok daha yüksek seviyelerde külçe altın yatırımı yapmak isterseniz de 100 gram külçe altın modelleri veya 250, 500 ve 1000 gramlık külçe altın çeşitleri arasından alım yapabilirsiniz. Eğer 7 gram külçe altın veya 150 gram külçe altın gibi ara değerlerde yatırım yapmak isterseniz bunu standart külçelerin toplamı olarak satın alabilirsiniz.

Gram Külçe Altın Fiyatları

Külçe Gram Altın

Herkesin alabileceği gram külçe altın fiyatları, altının anlık değeri dikkate alınarak hesaplanır. Uzun vadede yatırım yapmak için tasarlanan gram külçe altınların fiyatlarında altının ayarı da etkilidir. %100 saflığa sahip 24 ayar gram külçe altınlar, düşük saflığa sahip 22 ayar modellere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Saflık oranı yüksek olan külçe altınlar bozdurulduğunda herhangi bir değer kaybına uğramaz. Her bütçeye uygun tasarımlara sahip gram külçe altın modelleri arasından uygun ürüne sahip olarak elinizdeki nakit parayı değerlendirebilir veya sevdiklerinize güzel bir hediye verebilirsiniz. Daha fazla takı ve mücevher seçenekleri için Mücevher, Takı, Saat kategorimizi ziyaret edebilir, birbirinden şık yüzük modellerini Yüzük kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Gram Külçe Altın Faydaları

  • Gram külçe altınlar uzun süre kolay saklanabilir yapıları ile dikkat çeker.
  • Gram külçe altın modelleri nakit paranızı değerlendirebileceğiniz güvenilir yöntemlerden biridir.
  • 24 ayar gram külçe altınlar bozdurulduğunda değer kaybına uğramaz.
  • Küçük gramaja sahip külçe altınları düğün ve nişan törenlerinde takı olarak da kullanabilirsiniz.
  • Gram külçe altınlar diğer altın takı çeşitlerine göre daha avantajlı bir birikim aracıdır.

Gram Külçe Altın Alırken Bunlara Dikkat

  • Bozdurma sırasında herhangi bir problem yaşamamak için güvenilir gram külçe altın markaları tarafından satılan ürünleri tercih edin.
  • Satın aldığınız gram külçe altının her yerde geçerliliği olan sertifikaya sahip olduğundan emin olun.
  • Yatırım veya takı amaçlı altın satın almadan önce almak istediğiniz ayarı belirleyin.
  • Yaptığınız altın alışverişini daha güvenilir hale getirmek için fatura almayı ihmal etmeyin.
  • Altının ayarı düştükçe saflık oranının da azaldığını mutlaka göz önünde bulundurun.