GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Külçe, Ziynet Altın

kategorisinde 7 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Külçe, Ziynet Altın

Külçe altın, dikdörtgen prizma şeklinde imal edilen bir ziynet eşyasıdır. Genellikle yatırım amaçlı kullanılan külçe altın çeşitleri aynı zamanda özel günlerde hediye olarak da satın alınır. Siz de elinizdeki nakit para ile altın yatırımı yapmayı planlıyorsanız, değer kaybetmeden nakit paraya veya takıya dönüştürebileceğiniz külçe altın çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Külçe Altın Çeşitleri Nelerdir?

Külçe, Ziynet Altın

Külçe altın çeşitleri; ürünün ağırlığı, saflığı ve ayarına göre değişiklik gösterir. Saklaması ve taşınması kolay olan külçe altınlar, aynı zamanda yatırım aracı olarak da kullanılır. Genellikle 24 ayar hazırlanan külçe altınların ağırlıkları ise 0,5 gramdan başlar. 1 gram külçe altın, en çok tercih edilen ürün olarak ön plana çıkar. Bununla birlikte 2, 5, 10, 20, 50 ve 100 gramlık külçe altın çeşitleri de vardır. Külçe altın çeşitleri saflık derecelerine göre de 916.0, 995.0 ve 999.0 olarak üç farklı şekilde yatırımcılara sunulur. Külçe altınların yatırımcılar tarafından bu kadar tercih edilmesinin nedeni satış esnasında değer kaybetmemesidir. Diğer altın takılar satış yapılacağı zaman daha önce üzerinde yapılan işlem nedeniyle değer kaybına uğrar.

Ziynet Altın Tasarımları Hangileridir?

Külçe, Ziynet Altın

Önemli günlerde hediye etmek üzere satın alınan bilezik, gerdanlık, kolye, yüzük veya farklı takıların yerine artık ziynet altın çeşitleri daha fazla tercih edilmektedir. Ziynet altın modelleri farklı tasarımlar halinde yatırımcıların beğenisine sunulur. Ziynet altın çeşitleri arasında Ata lira, kulpsuz veya kulplu tam ziynet altın, yarım altın, çeyrek altın ve Cumhuriyet altını yer alır. Ayrıca farklı sayıda tam altının bir araya getirilmesi ile dizayn edilen ziynet altın tasarımları da vardır. Geleneksel takı merasimlerinin vazgeçilmezi olan tekli, 3'lü, 5'li ve 10'lu tasarımlar en çok tercih edilen ziynet altınlar olarak ön plana çıkar.

Ziynet ve Külçe Altın Fiyatları

Külçe, Ziynet Altın

Birikim ve yatırım amaçlı olarak oldukça sık tercih edilen külçe altın fiyatları, külçenin gramına, saflık derecesine ve ayarına göre farklılaşır. Külçe altın fiyatı, o anki gram altın fiyatı üzerinden hesaplanarak satışa sunulur. Böylece külçe altının güncel fiyatları en doğru şekilde belirlenmiş olur. 24 ayar olarak hazırlanan külçe altınlar, 22 ayar altınlara göre daha değerlidir. Ziynet altın fiyatı da külçe altınlarda olduğu gibi altının anlık ons değeri üzerinden hesaplanır. Siz de elinizdeki nakit parayı külçe altın alarak değerlendirip güvenli bir yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Külçe altınlarınızı herhangi bir ihtiyaç anında kolaylıkla bozdurup tekrar nakit paraya çevirebilirsiniz. Aynı şekilde ziynet altın çeşitleri ile de kullanmadığınız paranızı değerlendirebilirsiniz. Tekli, 3'lü veya 5'li ziynet altın fiyatları arasından bütçenize uygun seçeneğe karar verip yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla takı ve mücevher seçenekleri için Mücevher, Takı, Saat kategorimizi ziyaret edebilir, tüm saat modellerini Saat kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Ziynet ve Külçe Altın Almanın Avantajları

  • Ziynet altın modelleri satın alarak hem yatırım yapabilir hem de ihtiyaç olduğunda takı olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Külçe ve ziynet altınları uzun yıllar problem yaşamadan saklayabilirsiniz.
  • Külçe ve ziynet altın çeşitleri takı seti, bilezik ve yüzüklere göre daha kolay muhafaza edilir.
  • Külçe ve ziynet altınlar diğer takı çeşitlerine göre yatırım aracı olarak daha avantajlarıdır.
  • Ziynet ve külçe altın çeşitleri altın fiyatlarının artması ile değer kazanır, elden çıkarmak istediğiniz de ise oldukça az değer kaybına uğrar.

Külçe ve Ziynet Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yüksek rakamlar ile yatırım yapacaksanız işlemiş altın yerine ziynet altını veya külçe altın satın alarak paranızın değer kaybına uğramasını engelleyebilirsiniz.
  • Satın altığınız külçe altının her yerde kabul gören bir sertifikaya sahip olmasına dikkat edin.
  • Sahte ürünlerden uzak durmak için güvenilir külçe altın markaları ile alışveriş yapın.
  • Satın alacağınız külçe altının saflık derecesini mutlaka test edin.
  • Ziynet ve külçe altın alırken ürünün imal edildiği tarihini göz önünde bulundurmayı unutmayın.