GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Köpek Vitamini, Ek Besini

kategorisinde 6895 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Köpek Vitamini, Ek Besini

Köpek dostlarınızın günlük beslenme rutinin yanı sıra, içeriği sağlam vitamin ve minerallerle desteklenen ek besinler ya da takviye besinler alması gerekiyor. Özellikle yavru köpekler için vitamin ve köpek besin takviyeleri büyük önem taşıyor.

Daha Az Dökülen Güçlü Tüyler, Mutlu Sahipler

Köpek Vitamini, Ek Besini

Köpeğinizin fiziksel açıdan daha sağlıklı ve güçlü olması için kullanacağınız köpek vitaminleri ve köpek ek besinlerini doğru bir şekilde araştırmanız ve seçmeniz gerekiyor. Veterineri tarafından önerilen vitaminleri kullandığınız zaman köpeğinizin kas ve kemik sistemi daha güçlü ve sağlıklı hale geliyor. Köpeğinizin diş ve diş eti gelişimine de katkı sunan bu vitamin takviyeleri, farklı yaştaki ve farklı boyutlardaki köpeklerin ihtiyaçlarına yönelik olarak formülize ediliyor. Tüm bu faydalarının yanı sıra doğru köpek vitamini kullanımı, tüy dökülmesini de oldukça azaltabiliyor.

Köpekler için Üretilen Vitaminler Fayda Sağlıyor Mu?

Köpek Vitamini, Ek Besini

Köpeklerin kas ve iskelet gelişimi için ve onların ihtiyaç duyduğu enerjiyi en doğru ve sağlıklı şekilde alabilmesi için ek gıdalar, bunun yanı sıra veterinere danışarak köpeğinizin tüylerinin daha sağlıklı ve parlak görünmesi için ek vitaminler kullanabilirsiniz. Köpekler için özel olarak üretilen bu ek besinler ve köpek vitamin takviyeleri özel olarak formülize ediliyor ve köpeklerin damak zevkine de uyum sağlıyor. Köpek sağlığını oldukça olumlu yönde etkileyen ve onların daha uzun bir ömür sürmesine yardımcı olan ek besinlerin ve vitaminlerin köpeklerin ırkına, boyutuna ve yaşına uygun olacak dozajlarda kullanılması öneriliyor.

Köpeğimin Gereksinim Duyduğu Mineraller Nelerdir?

Köpek Vitamini, Ek Besini

Kalsiyum (Ca), kanın pıhtılaşma kabiliyetini arttırarak köpeğinizin daha sağlıklı bir sinir sistemine sahip olmasını sağlıyor. Bu mineral ayrıca, köpeğinizin dişlerinin ve kemiklerinin daha güçlü olmasına yardımcı oluyor. Köpeklerde kalsiyum eksikliği ise iskeletin anormal gelişmesine yol açabiliyor. Bakır (Cu) minerali, hücresel bazda kemiklerin ve çeşitli dokuların oluşumuna katılıyor. Eğer köpeğinizin tüyleri eskisine nazaran daha fazla dökülüyorsa vücutta yeterli düzeyde bakır minerali bulunmuyor olabilir. Demir (Fe), insanlarda olduğu gibi vücut hücrelerine oksijen taşıyor. Demir eksikliğinde kırmızı kan hücrelerinin eksikliğine rastlanabilir. Demir eksikliği, köpeğinizde güçsüzlük ve uyuşukluk yaratabilir. Iyot (I) minerali, tiroid bezinin çalışması için önemli olan ve vücudun metabolik süreçlerini olumlu yönde etkiliyor. İyot yetersizliği görüldüğünde, köpeğinizın tüyleri matlaşabilir ya da eskisine nazaran daha çok dökülebilir. Bu nedenle köpeğinizin yeterli miktarda iyot aldığından emin olmanız gerekiyor. Çinko (Zn), evcil hayvanların tüy ve deri sağlığı için oldukça önem taşıyor. Köpeğiniz sık sık kusuyor ve derisinde yaralar oluşuyorsa, çinko seviyesini kontrol ettirmeniz öneriliyor. Tüm köpek vitamin fiyatları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Köpek Vitaminlerinin Faydaları Nelerdir?

  • Köpek vitaminleri ve ek besinleri köpeğinizin iskelet ve kas sisteminin eskisine kıyasla daha güçlü olmasını sağlar.
  • Köpeğinizin ırkına, kilosuna, yaşına ve büyüklüğüne uygun olarak kullanacağınız vitaminler, köpeğinizin tüylerinin daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur.
  • Multivitamin takviyeleri köpeğinizin kondisyonunu arttırır.
  • L-carnitin içerikli ek besinler ya da vitaminler köpeğinizin vücudunda depo edilen yağ asitlerinin oksidasyonuna yardımcı olur.
  • Vitamin ve ek besin takviyeleri köpeğinizin ağız ve diş sağlığını korumasına imkan tanır.

Vitamin ve Ek Besinde Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle köpeğinizi bir veterinere götürerek ihtiyaç duyduğu besin takviyesi ya da vitamin desteği var mı öğrenmeniz gerekiyor.
  • Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri boyuna ve kilosuna uygun olarak seçmeniz hayati önemi var.
  • Kullanacağınız takviyelerin tamamen güvenilir içeriklerden oluştuğundan emin olmalısınız.
  • Eğer yavru köpek sahibiyseniz, köpeğinizin kas ve iskelet sistemini güçlendirecek takviyelere yönelebilirsiniz.
  • Uzmanlar, vitamin, mineral ve besin takviyelerinin bilinçsiz olarak kullanılmaması gerektiğini vurguluyor.