GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Köpek Maması

kategorisinde 5688 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Köpeğiniz kaç yaşında?

  0-1 arası

  Yavru köpeklerin gelişimini desteklemeye uygun mamalar

  1-7 arası

  Yetişkin köpeklerin günlük enerji ihtiyacını karşılamaya uygun mamalar

  7 ve üzeri

  Yaşlanan köpeklerin özel beslenme programına uygun mamalar

Köpek Maması

Köpeğinizi sağlıklı ve düzenli bir şekilde besleyebileceğiniz köpek maması çeşitleri ile tüylü dostunuz için daha pratik bir bakım gerçekleştirebilirsiniz. Köpek cinsine ya da köpek yaşına göre tercih edebileceğiniz mamalar hayvanınızın sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için idealdir. Ekonomik bir düzey taşıyan köpek maması fiyatları ev ortamındaki hayvan dostunuz için enerji verici besinler içeren gıdaları satın alabilmenizi kolaylaştırır.

 • ProPlan Köpek Maması
 • N&D Köpek Maması
 • Acana Köpek Maması
 • Enjoy Köpek Maması
 • Goody Köpek Maması

Köpek Maması ile Dengeli Beslenme

Köpek Maması

Geliştirilmiş formülleri ve besin çeşitlilikleriyle göz dolduran King köpek mamaları dengeli bir beslenme sağlamak için uygundur. Biftek, kuzu eti gibi kırmızı et içerikli mamalar köpeğinizin protein ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Köpeğinizin oyun oynamak için daha fazla enerjiye sahip olmasını sağlayan mamalar antioksidan içerikleriyle hastalıklara karşı da koruma sağlar. Dengeli bir beslenme desteğiyle sağlıklı bir yaşam süren köpeklerin ırklarına uygun ürün seçenekleri arasından kendi hayvanınıza en uygun mamayı sipariş edebilirsiniz. Eğer yavru bir köpeğiniz varsa iki ya da üç ayda bir günlük öğün sayısını azalatabilirsiniz. Köpeğinizi günde 4 öğünden 3 öğüne ardından 2 öğüne düşürecek şekilde besleyebilirsiniz.

Kas Yapısını Güçlendiren Mamalar

Köpek Maması

Köpeklerin gün içerisinde daha çok hareket edebilmelerini ve reflekslerini sağlıklı bir şekilde kullanabilmelerini sağlayan kasları için özel bir şekilde formülize edilmiş olan Reflex mamalar sağlıklı bir beslenme desteği yaratır. E ve C vitaminleri köpeklerin daha uzun bir ömür yaşaması için gerekli vitamin takviyesini sağlayan mama çeşitleri L-Karnitin maddesi ile kalp sağlığını da destekler. Sınırlı fosfor içerikli mamalar böbrek sağlığı için uygun bir seçimdir. Küçük ırk köpek mamaları küçük boylara sahip olan köpeklerin ağız, çene ve diş yapısına uygun olarak parçalanmış olan besinler içerir. Köpeğinizin ırkına, yaşına ve kilosuna göre mama paketlerinde yer alan ölçü tablolarına uygun bir şekilde köpeğinizi besleyebilirsiniz.

Cilt Sağlığını Koruyan Köpek Mamaları

Köpek Maması

Profine köpek mamalarının içeriğinde yer alan cilt sağlığını koruyucu maddeler köpeğinizin daha az kıl dökmesini sağlar. Aynı zamanda köpeğinizin kürkünün daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlayan mamalar mineral bakımından gelişmiş içerikleriyle beğeni toplar. Güçlü kemiklerle daha atletik bir görünüm kazanacak olan köpeğiniz yediği mamalarla aynı zamanda eklem bağlantılarını da güçlendirir. Göz sağlığı ve beyin gelişimi için yararlı olan DHA ile zenginleştirilmiş olan mama çeşitleri sayesinde köpeğiniz daha zinde kalmayı başarır. Kaliteli yağ ve asitlere yer veren köpek mamaları kilo kontrolü için de ideal özellikler taşır.

Bilinmesi Gerekenler

 • Tahıllı mamalar sindirim problemlerini gidermeye yardım eder.
 • Et ağırlıklı mamalar enerji verici bir nitelik taşır.
 • Amino asitler sayesinde köpeğiniz daha formda kalır.
 • Mama miktarını köpeğinizin kondisyon seviyesine göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ürün paketlerindeki besin tablosu mama içeriği hakkında bilgi verir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Veterinerinizin tavsiye ettiği mama kategorsindeki mamaları tercih edebilirsiniz.
 • Köpeğinizin yaşına ve cinsine uygun mama seçimi yapmanız daha doğru olacaktır.
 • Mama saatlerine uygun davranmanız dengeli ve düzenli bir beslenme için idealdir.
 • Kuru mamaları yaş mamalar ile bir araya getirerek tüylü dostunuzu kuru mamaya yavaş yavaş alıştırabilirsiniz.
 • Daha taze bir tüketim için mama kabını sadece yemek saatlerinde doldurmanız gerekir.