GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Köpek

kategorisinde 160907 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Köpek Ürünleri

Köpeğiniz için seçtiğiniz köpek mamasının evcil hayvanınızın kas, kemik ve eklemlerini geliştirdiğinden emin olunmalıdır. Beslenmenin yanı sıra kendilerini güvende hissedecekleri kulübe ve yatak seçimi de onlar için son derece önemlidir. Bunlara ek olarak köpeğinizi dışarıda güvenle gezdirmeniz için özenle tasarlanan tasma ve kışın vücutlarını sıcak tutmak için farklı köpek elbise modelleri gibi aklınıza gelen pek çok ürün ile onların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Ancak çok sevdiğiniz köpeğinizin cinsine, yaşına ve ihtiyacına göre ürün tercihi yapmak onların sağlığı ve mutluluğu için oldukça önemli.

Köpeğiniz Sağlıklı Beslensin

Köpek

Mama seçimi direkt olarak köpeğinizin sağlığı üzerinde etkisi bulunan bir etkendir. Fiyattan bağımsız olarak iyi bir köpek maması seçimi, günlük almaları gereken vitamin ve minerallerin yanı sıra sindirim sistemini de korumaya yönelik olmalıdır. Mamaların bir kısmında bulunan "mannan oligosakkarit" köpeklerin bağırsak sisteminde bulunan kötü bakterilerin uzaklaştırmasını ve floralarının düzenlenmesini sağlar. Böylece köpeğinizin bağışıklık sistemi güçlenirken, minerallerin bağırsak tarafından çok daha iyi emilmesine de yardımcı olur. Balık, kırmızı et, tavuk ve tahıllı çeşitleri bulunan mamalar arasından köpeğinizin ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz. Eğer köpeğiniz için tamamen yeni bir marka ürün deneyecekseniz, başlangıçta iki hafta boyunca alışık olduğu mama markaları ile karıştırarak vermeniz, geçiş sürecinin daha rahat olmasına yardımcı olur. Ayrıca kuru mamanın yanında mutlaka taze su da bulundurulmalıdır.

Önce Güvenlik Sonra Oyun

Köpek

Sevimli arkadaşınız ile seyahat ediyorsanız köpek emniyet kemeri ile onların ve sürüşünüzün güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu noktada fiyatlar oldukça değişken olabilir ancak önemli olan güvenliği üst seviyeye çıkartacak doğru bir ürün tercih etmektir. Araç içi koltuk koruma kılıfları ile temizlemesi zor araba koltukları ile uğraşmaktan kurtulursunuz. Eğer toplu taşıma araçları ile yolculuk ediyorsanız, köpek taşıma çantalarına göz atabilirsiniz. Farklı tasma çeşitleri ile köpeğinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Köpek oyuncakları da aksesuarları kadar geniş bir yelpazede yer alır.

Diğer Köpek Ürünleri & İhtiyaçları

Köpek

Can dostu köpeğinizin beslenme dışında da pek çok ihtiyacı bulunur. Genç köpekler için bunların başında köpek oyuncakları yer alır. Bu ürünleri tercih ederken markadan ve fiyatlardan bağımsız olarak, diş ve diş etlerini kaşıyabilecekleri dayanıklı oyuncaklar tercih edilmelidir. Kilolu yetişkin köpekler için de yeme alışkanlıklarını düzenlemeye yönelik farklı oyuncaklar bulunur. Bu tip oyuncakların içine konan mamaya ulaşmak için köpeklerin oldukça efor sarf etmeleri gerektiğinden, az yiyerek doymaları sağlanır.

Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Köpeğinizin yaşına uygun olarak, yavru, yetişkin ya da yaşlı mamaları tercih edilmelidir.
  • Günlük besin ihtiyacını karşılayacak şekilde formüle edilmiş olmalıdır.
  • Köpeğiniz kiloluysa mama içeriğindeki yağ oranına dikkat edilmelidir.
  • %100 doğal, antioksidan içerikli ve GDO içermeyen taze ürünler tercih edilmelidir.
  • Karbonhidrat ve glisemik değeri düşük ürünler tercih edilmeli, mısır ve pirinç gibi ürünler olmamalıdır.

Aksesuar Alırken Bunlar Aklınızda Bulunsun

  • Oyuncak ve aksesuarlar köpeğin boyutuna uygun olmalıdır.
  • Pelüş oyuncaklar köpekleri yatıştırırken, ses çıkaran oyuncaklar onları hareketlendirir.
  • Çabuk parçalanacak ürünler yerine daha dayanıklı malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.
  • Çok küçük oyuncaklar köpeklerin boğazına kaçabilir.
  • Tasma boyları köpeğinizin cinsine uygun olmalıdır. Ne sıkı ne de bol bağlanmalıdır.