Kışlık Lastik

Kış lastiklerini takma zamanı geldi. Kışın zorlu koşullarında, güvenli ve keyifli sürüş için aracınıza uygun olan kış lastiği çeşitleri uygun fiyat, ücretiz kargo ve taksitli ödeme avantajlarıyla GittiGidiyor'da.

Kış Lastiği

Doğru oto lastiği kullanmak, yol tutuşu, yakıt tüketimi, fren mesafesi ve konforlu bir sürüş için çok önemlidir. Aracınız için doğru lastiği kullanmak hem yakıttan tasarruf etmenizi hem de güveli sürüş sağlar. Aracınız için en doğru lastiği seçerken iklim koşullarını ve aracınıza uygun lastik ebadını dikkate almanız gerekir. Mevsim koşullarına uygun olmayan, aracınızın lastik ölçüleriyle uyumsuz bir lastik kullanmak, sürüş performansının düşmesine, yakıt tüketiminin artmasına, aracınızın bazı parçalarının erken yıpranmasına ve en önemlisi istenmeyen kazalara neden olabilir. Özellikle yollarda buzlanma tehlikesinin yoğun olarak yaşandığı kış aylarında kış lastiği tercih edilmelidir. Konu sizin ve sevdiklerinizin güvenliği olunca, satın alacağınız kış lastilerinin, verdiğiniz parayı fazlasıyla hakkettiğinden kuşkunuz olmasın.

Kış aylarında aniden değişen hava şartları yol koşullarını çok zorlu hale getirmektedir. Bu dönemde, aracınızın güvenliği ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli konu lastiklerdir. Paradan tasarruf etmek amacıyla çıkma lastik diye tabir edilen kullanılmış lastik satın almak son derece tehlikelidir. Bulunduğunuz şehirlerdeki bayi olmayan işletmelerden lastik almanız ise sahte lastik tehlikesiyle karşılaşmanıza sebep olabilir. Uygun fiyatlarla ve güvenle lastiklerinizi yenilemek için GittiGidiyor?un kış lastiği kategorisinden ve kış lastiği kampanyasından avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Peki kış lastiği nasıl seçlir? Aracınıza uygun kış lastiği nasıl olmalı? Araba üreticilerinin neredeyse tamamı, ürettikleri modele uygun oto lastiğini müşterilerine önermektedir. Araç rehberinden ve yetkili servislerden araca en uygun lastik çeşiti ve ebatları öğrenilebilir. Doğru lastiği belirlemek için kullanılacak bir diğer yöntem ise araçtaki mevcut lastiklerde yazan değerlere bakmaktır. Lastiklerde XXX/YY RZZ XXH şeklinde yazılı değerler bulunur. Peki lastikteki numaraların anlamı nedir? Baştaki üç haneli sayı lastiğin taban genişliğini milimetre cinsinden ifade eder. Sonraki iki haneli sayı ise lastik yanağının lastik tabanına oranını yüzde cinsinden gösteren değerdir. R harfinin yanındaki değer jantın çapını inç cinsinden gösterir. H harfinin solundaki sayı ise lastiğin yük kategorisini tanımlar.Tüm bunların dışında lastiğin üretim tarihine de dikkat edilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki bir lastiğin ortalama ömrü beş yıldır. GittiGidiyor'ın kış lastiği kampanyasından 2017 ve 2018 üretimi kış lastiklerini ücretsiz kargo ve taksitli ödeme avantajıyla satın alabilirsiniz.

Ticari araçlar için zorunlu hale gelen kış lastiklarini ve dört mevsim yüksek performans sunnan Goodyear, Michelin, Pirelli, Petlas ünlü markaların kış lastiği ve dört mevsim lastiklerini GittiGidiyor?un online kış lastiği kampanyasından, Otomobil, Motosiklet ve Aksesuar kategorisinde satış mağazalardan indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kışın soğuk ve yağışlı havaları iyice kendini bgöstermeden aracınızın lastiklerini değiştirmek için GittiGidiyor?un seçkin markaların bulunduğu kampanyalı oto lastiği ürünlerini sakın kaçırmayın. GittiGidiyor olarak dört mevsim herkese keyifli ve güvenli sürüşler dileriz.