GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kedi Tuvaleti

kategorisinde 7315 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kedi Tuvaleti ve Ürünleri

Kediler tuvalet eğitiminin en kolay olduğu hayvanlardandır. Kediler için tasarlanmış bir çok kedi tuvaletleri ve ürünleri ile kedilerin bakımı kolaylaşmıştır. Hem kedinizin ihtiyacına hem de sizlerin ihtiyacına yönelik çok çeşitli kedi tuvaleti ve ürünleri bulunur.

Kedi Tuvaleti Çeşitleri Nelerdir?

Kedi Tuvaleti ve Ürünleri

Kuma tuvaletini yapan kediler için kedi tuvaletlerini açık kedi tuvaleti, kapalı kedi tuvaleti, elekli kedi tuvaleti gibi kategorize etmek mümkün. Bu tür tuvaletler kabın içerisine kum konarak kullanılır. Açık kedi tuvaletinde kabın üzeri açık olup yalnızca çıkarılabilir bir kenarlık bulunur. Kapalı tuvalet kabının üzeri tamamen kapalı olup bir kapı sayesinde giriş sağlanır. Üst kısım çıkarılabilir şekilde tasarlandığından temizlemek de oldukça kolaydır. Elekli kedi tuvaletleri ise pis kumu eleyerek temiz kumu filtreleyen bir sistemden oluşur. Kabın üzerindeki eleği çıkardığınızda pis kum elekte kalır ve temiz kum kapta durur.

Kediler İçin Klozet Eğitimi

Kedi Tuvaleti ve Ürünleri

Kedi kumu kullanmak istemiyorsanız kedinize klozet eğitimi vermeniz de mümkün. Bunun için kedi klozet eğitimi setlerini kullanabilirsiniz. Bu setler içerisinde klozete uygun halkalar bulunur. Eğitim aşamasında halkaları kumla doldurarak klozetinize monte edersiniz. Kediniz iç güdüsel olarak kumun olduğu yere giderek tuvaletini yapar. Her defasında halkaları eksilterek kedinizi zamanla klozete alıştırmış olursunuz. Kedi tuvaleti poşetleri de kedi tuvaleti ürünleri arasında kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdendir. Kedi kumu poşedi, kedi tuvaletine geçirilir. Üzeri kumla doldurulur. Kum değiştirilmek istendiğinden poşet çıkarılarak tüm kum dışarı alınır. Böylece kedi tuvalet kabının kirlenmesi önlenir ve kolay temizlik imkanı sağlanır.

Kedi Tuvaletleri ile Birlikte Kullanılabilecek Ürünler

Kedi Tuvaleti ve Ürünleri

Kedi tuvaleti ürünlerinin en önemlisi küreklerdir. Kumu temizlemek için kullanılan kürekler delikli şekilde tasarlandığından pis kumu kedi tuvalet küreğinde bırakarak temiz kumu kaba eleyecektir. Bu sayede hem pis kumu temizlemiş olur hem de temiz kumu kullanabilirsiniz. Kedi tuvaleti ürünlerinden önemli bir diğer ürün de kedi tuvalet paspasıdır. Tuvalet paspasları kedilerin tuvalet kabından çıkarken patilerine yapışan kumları temizleyerek diğer alanlara taşınmasına engel olur. Kedi tuvalet paspasları kedi tuvalet kabının önüne serilerek kullanılır. İki çeşit paspas bulunmaktadır. Bir çeşidi dokusu sebebi ile kumu hapseder ve taşınmasını engeller. Diğer bir çeşidi elekli olarak tasarlanmıştır. Delikli üst kısmı kumu alt tabakaya aktarır. Böylece iki kat arasındaki kum çıkarılarılarak tekrar kullanılabilir.

Yardımcı İpuçları

  • Eğer kediniz kedi tuvaletine tuvaletini yapmıyorsa modelini değiştirmeyi deneyin. Açık kedi tuvaleti ise kapalı modellerle değiştirilmesi gibi.
  • Kapalı kedi tuvaletleri kokuyu daha çok hapseder.
  • Kedi paspasları temizlik açısından önemli yardımcılardır.
  • Aldığınız kapalı kedi tuvaletini kediniz sevmezse tuvalet kabın üst kısmını çıkararak kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Marka ve fiyat filtreleri ile sitede arama yapabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat Edin

  • Kedinizin yaşı, sağlık durumu vs. gibi durumları göz önünde bulundurarak kediniz için uygun tuvalet modellerinden seçin.
  • Mümkünse ürün yorumlarını okuyun.
  • Sitedeki kategorideki tüm ürünleri taradıktan sonra seçiminizi yapın.
  • Kedi tuvaletini uzun ömürlü kullanmak isterseniz kedi tuvaleti poşeti kullanın.
  • Klozet eğitimi için mutlaka eğitim setlerini kullanın.