GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kedi Ödülleri

kategorisinde 3343 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kedi Ödülleri

Lezzetli kedi ödülleri, kedinizle iletişim kurmanın ve onlara olan sevginizi sergilemenin harika bir yoludur. Ödül mamaları ayrıca istenen davranışları ödüllendirmek için pet eğitimin bir parçası olarak da kullanılabilir. Kedinizin duyularına hitap eden birbirinden lezzetli kedi ödül mamalarını, kuru, ıslak, çorba, macun ve çubuk formunda bulabilirsiniz. Özel eğitim için çubuk ve kuru ödül mamalarını deneyebilir, lezzetli bir değişiklik için ıslak ya da sıvı mamaları tercih edebilirsiniz.

Lezzetli Ödülleri Deneyin

Kedi Ödülleri

Çoğu insan kedilerin eğitilemediğine inanır. Gerçekte, kediler eğitilebilir ve hayvan davranışını pekiştirmenin önemini vurgulayan ilk bilimsel çalışmalardan biri kedilerle yapılmıştır. Lezzetli kedi ödülleriyle pekiştirilmiş bir eğitim kedinizin vücudunu ve zihnini uyarır, onu sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Birlikte zaman geçirmek, aynı zamanda aranızdaki bağı güçlendirir. Kedinizi eğitmek için ilk adım onu anlamaktır. Kediler köpekler kadar sosyal değildir. Köpekler insanlarla birlikte çalışmak için özel olarak yetiştirilmişlerdir. Kediler bağımsızdır ve köpekler kadar övgü için çalışmaya eğilimli değillerdir. Ayrıca kedilerin motive olması kolay değildir. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda kedinizi eğitmek ya da ona olan ilginizi göstermek için lezzetine karşı koyamayacağı yiyecekleri vermelisiniz. Kedinizin favori lezzetlerinden oluşan bir ödül maması seçerek, ödülü yememe riskini azaltabilirsiniz.

İhtiyaçlarına Özel Ödülleri Seçin

Kedi Ödülleri

Kedi ödül çeşitleri kuru, sıvı, ıslak, macun ya da çubuk formunda olabilir. Formları değişmekle birlikte tüm kedi ödülleri içerdikleri yüksek aromalar ve kalori değerleri ile kedinizin aklını başından alabilir. Birçok kedi ödülünde kedilerin karşı koyamayacağı somon, ton balığı, biftek ve tavuk gibi protein kaynakları, özel katkılarla aromatik hale getirilir.

Kuru ve Çubuk Ödülleri Deneyin

Kedi Ödülleri

Kedi eğitimi için kullanılan ödüller genellikle kuru ya da çubuk formundadır. Ele kolayca alınabilen kedi ödül maması, kedi davranışını istenilen şekilde yönlendirmeyi kolaylaştırır. Sıvı ya da ıslak formdaki ödüller ise genellikle günlük beslenme rutininde lezzetli değişiklikler yapmak için tercih edilir. Sıvı ödüller genellikle çorba, ıslak kedi ödülleri ise pate formundadır. Kedi ödül mamaları ve çubuklarının tek işlevi yeme arzusunu tetiklemesi değildir. Bir çok kedi ödülünde diş, tüy ve idrar sağlığını destekleyen, çeşitli vitaminler ve minerallerle de bulunur. Katkı maddeleri arasındaki en önemli bileşenlerden biri taurindir. Göz sağlığı için çok önemli bir amino asit olan taurin, neredeyse tüm kedi mamalarında bulunur.

Kedi Ödülü İpuçları

  • Ödül seçerken, kedinizin en çok hangi lezzetleri sevdiğini düşünün.
  • Ödülün %90 ve üzeri et ürünü içermesine dikkat edin.
  • Şekersiz, yapay renklendiriciler veya lezzet arttırıcılar içermeyen, antioksidanlar bakımından zengin ödülleri tercih edin.
  • Göz ve cilt sağlığını için mineraller, vitaminler ve taurin içeren ödülleri deneyin.
  • Temel ödül tabanlı kedi eğitimi hakkında bilgi edinin.

Ödülle Beslenmede Bunlara Dikkat Edin

  • Kedi ödüllerinin günlük beslenmenin %10'undan fazla olmamasına özen gösterin.
  • Kediler çok yakın nesneleri iyi görmezler. Ödülü yeterli uzaklıkta tuttuğunuzdan emin olun.
  • Ödülü parmaklarınızdan almakta zorluk çekiyorsa, onu avucunuzda sunmayı veya yere atmayı deneyin.
  • Tazeliğini ve aromasını kaybetmemesi için saklama koşullarına özen gösterin.
  • Hava almayacak şekilde kuru ve serin ortamlarda saklayın.