GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Seçili Kriterlerde Ara

İstanbul Kartpostalları

kategorisinde 5443 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

V. Mehmet Reşat 1327

Kartpostal modelleri, etkileyici tasarımları ve manevi anlamları sebebiyle koleksiyon oluşturmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. İstanbul temalı kartpostal türleri ise kartpostal koleksiyonu yaparken sıklıkla tercih ediliyor. Hem kartpostal nostaljisini doyasıya yaşayabilmenize hem de dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alan İstanbul'un sayısız güzelliğini biriktirebilmenize yardımcı olan İstanbul kartpostal çeşitleri, birbirinden kaliteli baskı ve ofset markaları tarafından özenle üretiliyor. Geçmiş yıllarda sıklıkla kullanılan ve üretimleri bugün de devam eden koleksiyonluk kartpostal çeşitleri, ideal fiyatları, dayanıklı kartonları ve yüksek kaliteleri ile kullanıcıların övgüsünü kazanıyor.

Tarihi Yapıları Yansıtan İstanbul Kartpostallarını Keşfedin

V. Mehmet Reşat 1327

İstanbul temasıyla üretilen kartpostal türlerinin önemli bir bölümünde, İstanbul'da bulunan tarihi yapıların birbirinden etkileyici görselleri bulunuyor. Kız Kulesi, Ortaköy Camii, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi ve Ayasofya Camii gibi dünyaca ünlü tarihi yapıların görüntüleriyle süslenen İstanbul kartpostal örnekleri, dünyanın en zengin kültürel kaynaklarına sahip şehirlerinden biri olan İstanbul'a bambaşka bir gözle bakabilmenize yardımcı oluyor. Geçmiş yıllarda basılmış İstanbul temalı kartpostallar, önemli kültürel yapıların restorasyon öncesindeki hallerini görebilmenize de yardımcı olmalarıyla da büyük önem taşıyor. Tüm koleksiyonerlerin eksiksiz bir İstanbul panaroması oluşturabilmesine imkân tanıyan tarihi yapı temalı kartpostal seçenekleri, İstanbul'a ve tarihe ilgi duyan yakınlarınıza verebileceğiniz en etkileyici armağan çeşitleri arasında da kabul ediliyor.

Manzara Temalı İstanbul Kartpostallarıyla Tanışın

V. Mehmet Reşat 1327

İstanbul tutkunları için özel olarak tasarlanan ve birbirinden etkileyici görselleriyle fark yaratan kartpostal çeşitleri arasında, eşsiz manzara görselleri taşıyan ürünler de bulunuyor. Boğaziçi, Çamlıca, Yedikule, Haliç, Moda plajı gibi doğa harikalarının en etkileyici fotoğraflarıyla süslenen manzara temalı İstanbul kartpostalları, şehrin eski hâlini görmenize de yardımcı oluyor. İstanbul'un dünyaca ünlü doğasının en saf ve bakir dönemlerini yansıtan manzara temalı kartpostallar, nadir rastlanan ürünler arasında bulunuyor ve bu yönleriyle de büyük bir değer taşıyor. Hem maddi hem de manevi açıdan değerli kabul edilen ve bu sayede koleksiyonerlerin büyük ilgisiyle karşılaşan manzara temalı kartpostal türleri, aynı zamanda tarih kitaplarında, belgeseller yapımlarında ve akademik araştırmalarda kaynak olarak da kullanılabiliyor. Daha fazla koleksiyon objesi Diğer Koleksiyon kategorimizde sizi bekliyor. Pul çeşitlerini incelemek için bu sayfamızı; tüm koleksiyon ürünleri için Koleksiyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Çizim Detaylı Kartpostallarla Arşivinizi Zenginleştirin

V. Mehmet Reşat 1327

Tarih boyunca sayısız şiire, romana, efsaneye ve sinema filmine sahne olan İstanbul, kartpostal üreticileri tarafından da farklı şekillerde yorumlanıyor. En özgün kartpostal türleri arasında ise İstanbul'un farklı yönlerinin sanatsal çizimlerle ifade edildiği modeller bulunuyor. Ünlü ressamların ve karikatüristlerin İstanbul yorumlarıyla süslenen çizimli İstanbul kartpostalları, bu büyülü şehre sanatsal bir gözle bakmak isteyenlerin vazgeçemediği ürünler arasında yer alıyor. Birbirinden usta isimlerin bütün hünerlerini gösterdiği sanatsal kartpostal türleri, özel baskı olmalarıyla da öne çıkıyor. Sınırlı sayıda üretilen ve bu sebeple de kolay bulunamayan eserler olarak değerlendirilen çizim detaylı kartpostallar, koleksiyonlarınıza eşsiz bir zenginlik ve derinlik kazandırıyor.

İstanbul Kartpostallarının Avantajları

  • İstanbul kartpostallarını toplayarak tarihi yapıların zaman içindeki değişimini gözlemleyebilirsiniz.
  • Sanatsal İstanbul çizimleri taşıyan kartpostalları seçerek sanatsever dostlarınıza armağan edebilirsiniz.
  • Farklı konseptlerdeki İstanbul kartpostallarını bir arada satın alarak zengin bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.
  • Osmanlıca yazılı kartpostalları tercih ederek koleksiyonunuzun maddi ve manevi değerini artırabilirsiniz.
  • İstanbul temalı kartpostalları şehir, Türkiye, genel kültür temalı koleksiyonlarınızın tümünde kullanabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • İstanbul kartpostallarının fiyatları; ürünlerin fiziksel durumlarına, baskı yıllarına ve nadir eser olup olmamalarına göre değişebilir.
  • Toplu şekilde satılan İstanbul kartpostallarını tercih ederek uygun fiyat seçenekleriyle zengin bir koleksiyon elde edebilirsiniz.
  • Kartpostallarınızı darbelerden, zorlanmalardan ve sıvı temasından koruyarak deforme olmalarını önleyebilirsiniz.
  • Kartpostallarınızı çerçeve ya da şeffaf zarf içinde muhafaza ederek olası kazalardan kolayca koruyabilirsiniz.
  • Yırtılan kartpostallarınızı cımbız ve hafif yapıştırıcılar aracılığıyla kendi imkânlarınızla onarabilirsiniz.