GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

1923-1959 arası

kategorisinde 1062 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

1923-1959 Arası

Eski İstanbul kartpostalları, hem kartpostal toplamayı seven hem de İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmekten hoşlanan kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Benzersiz görselleri ve yüksek kaliteleriyle göz kamaştıran kartpostal modelleri arasında ise 1923 - 1959 arası basılmış seçenekler ön plana çıkıyor. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki İstanbul'u gözler önüne seren kartpostal çeşitleri, birbirinden başarılı koleksiyon ürünleri markaları tarafından özenle toplanıyor ve çeşitli onarım işlemlerinden geçirildikten sonra satışa sunuluyor. Tarih, kültür ve koleksiyon sevdalısı herkesin mutlaka edinmesi gereken ürünler arasında yer alan kartpostal türleri, ideal fiyatları ve yüksek kaliteleriyle de beğeni topluyor.

Manzara İçerikli İstanbul Kartpostallarıyla Tanışın

1923-1959 Arası

Eski tarihli İstanbul kartpostalları, İstanbul'un eşsiz doğal güzelliklerini yakından tanımak isteyenler için son derece değerli kaynaklar olarak öne çıkıyor. Adalar, Boğaziçi, Rumeli Hisarı, Anadolu Kavağı, Göksu Deresi gibi birbirinden çarpıcı doğal alanların eski yıllardaki görünümünü yansıtan manzara içerikli İstanbul kartpostalları, nadir eserler arasında kabul ediliyor. Sık rastlanmayan ve bu sebeple de büyük değer taşıyan manzara içerikli kartpostallar, İstanbul'un dünden bugüne yaşadığı değişimi ve gelişimi gözlemlemenize de yardımcı oluyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında basılmış manzara içerikli kartpostalların detaylarında, genç cumhuriyetin heyecanına dair izler bulmanız da mümkün oluyor. Her biri farklı bir değer olan manzara kartpostalları, siyah beyaz fotoğrafçılığın en özgün örneklerini taşımalarıyla da dikkat çekiyor.

Bayram Coşkusunu Karpostallarla Yaşayın

1923-1959 Arası

Koleksiyonerlerin beğenisine sunulan çok sayıdaki eski İstanbul kartpostalları arasında, bayram kutlamalarında çekilmiş fotoğraflarla süslenen seçenekler de yer alıyor. Cumhuriyet bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi milli bayramlarda ve Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, kandil gibi dini günlerde çekilmiş gerçek görüntülerle süslenen kartpostallar, 1923 ile 1959 yılları arasında İstanbul'da özel günlerin nasıl kutlandığını görmek isteyenlere de eşsiz bir fırsat sunuyor. Son derece gerçekçi ve etkileyici insan manzaraları taşıyan kartpostal çeşitleri, bu sayede sanatsal bir yön de sergiliyor ve çok sayıda koleksiyonerin büyük beğenisini kazanıyor. Bayram fotoğraflarıyla süslenen kartpostal çeşitleri, sosyolojik ve kültürel araştırma yapanların da önemli kaynakları arasında yer alıyor.

Eski Tarihli Sosyal Etkinlikleri Keşfedin

1923-1959 Arası

Koleksiyonerlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan kartpostal türleri arasında, eski tarihli sosyal etkinliklerin görselleriyle süslenen modeller de dikkat çekiyor. 1923 ile 1959 yılları arasında düzenlenen spor müsabakalarında, şenliklerde, fuarlarda çekilmiş fotoğrafları yansıtan eski kartpostal seçenekleri, eski İstanbul'da günlük yaşama dair çok sayıda detayı rahatlıkla görebilmenize imkân tanıyor. Özel etkinliklerden kareler içeren kartpostal çeşitleri, etkinliklerin tarihini araştırırken de faydalanabileceğiniz belge seçenekleri arasında yer alıyor. Belgesel yapımcıları, gazeteciler, araştırmacılar ve dönem araştırması yapan yazarlar tarafından da ilgiyle takip edilen ürünler, dekoratif amaçla da kullanılabiliyor. Daha fazla koleksiyon objesi Diğer Koleksiyon kategorimizde sizi bekliyor. Pul çeşitlerini incelemek için bu sayfamızı; tüm koleksiyon ürünleri için Koleksiyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Eski İstanbul Kartpostallarının Avantajları

  • Eski İstanbul kartpostallarını biriktirerek İstanbul tarihiyle ilgili son derece önemli bilgiler edinebilirsiniz.
  • Kartpostal çeşitlerini çerçeveleterek evinizde ya da iş yerinizde dekorasyonunuzu süsleme amacıyla da kullanabilirsiniz.
  • Eski İstanbul kartpostallarını tarih, kültür, sosyoloji ya da sanat konulu araştırmalarınızda kaynak olarak değerlendirebilirsiniz.
  • Tarihi eserleri yansıtan kartpostalları tercih ederek eserlerin geçmiş yıllardaki hâlini inceleyebilirsiniz.
  • Artık var olmayan eser, semt ya da manzaraları yansıtan kartpostalları seçerek İstanbul'a dair geniş bir bakış açısı elde edebilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Eski İstanbul kartpostallarının fiyatları; ürünlerin tarihlerine, boyutlarına ve nadir eser sayılıp sayılmadıklarına göre değişebilir.
  • Farklı kareler yansıtan kartpostalları bir arada satın alarak son derece zengin bir İstanbul panoraması oluşturabilirsiniz.
  • Kartpostalları satın almadan önce beğendiğiniz seçeneklerin tüm özelliklerini dikkatle incelemeniz önerilir.
  • Kartpostal türlerini fiziksel zorlanmalardan ve sıvı temasından koruyarak deforme olmalarının önüne geçebilirsiniz.
  • Kartpostallarınızda oluşacak küçük hasarları cımbız, sıvı yapıştırıcı ve PVC kaplama ürünleriyle onarabilirsiniz.