GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kartpostal

kategorisinde 56622 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kartpostal

Teknolojinin gelişmesi, sevdiklerinize selam göndermek istediğinizde "kartpostal satın al" cümlesinin artık duyulmamasına yol açsa da kartpostal tutkunları varlıklarını hâlen sürdürüyor. Artık büyük oranda nostaljik bir unsur hâline gelen ve geçmiş yılların en özel anılarını biriktirmekten hoşlanan koleksiyonerler tarafından tercih edilen kartpostal modelleri, etkileyici görünümleri ve manevi değerleriyle arşivlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Birbirinden önemli sahaflar ve kırtasiye markaları tarafından satılan koleksiyonluk kartpostal seçenekleri yüksek kaliteleri, tarihi değerleri ve ideal fiyatları ile koleksiyonerlerin büyük beğenisini kazanıyor.

Şehir Temalı Kartpostal Modellerini Keşfedin

Kartpostal

Kartpostal biriktirmeyi seven koleksiyonerlerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında, şehir temalı seçenekler geliyor. Hem Türkiye'deki hem de dünyadaki şehirlerin panaromik görüntüleriyle ya da ikonik yapılarının görselleriyle süslenen modeller, turizm tutkunu koleksiyonerlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. En çok tercih edilen şehir temalı kartpostallar arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Diyarbakır gibi ünlü Türk şehirlerinin ya da Paris, Roma, Londra, Sydney gibi ünlü dünya kentlerinin görselleriyle süslenen modeller ön plana çıkıyor. Şehir temalı kartpostallar ağırlıklı olarak kullanılmamış hâlde satılırken daha özel parçalar arayan koleksiyonerler için kullanılmış seçenekler de bulunuyor. Kullanılmış kartpostallar, arkalarında yazan özel notlar sayesinde son derece duygusal bir deneyim yaşayabilmenize de imkân tanıyor.

Atatürk Temalı Kartpostallarla Tanışın

Kartpostal

Nostaljik kartpostal türleri, Türkiye tarihinin dönüm noktalarına da ışık tutuyor. En çok tercih edilen tarihi kartpostallar arasında ise birbirinden çarpıcı Atatürk görselleriyle süslenen modeller başı çekiyor. Atatürk'ün askerlik ya da cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki fotoğraflarının renklendirilmiş versiyonlarıyla süslenen kartpostallar, cumhuriyetin dönüm noktalarında basılmış olmalarıyla da öne çıkıyor. Cumhuriyetin 50. yılı, 75. yılı ya da 90. yılı gibi özel dönemlere ait olan Atatürk kartpostalları, aynı zamanda tarihi belge niteliği de taşımalarıyla dikkat çekiyor. Modellerin bir bölümü, yalnızca Atatürk fotoğraflarıyla süslenirken bir kısmında ise Atatürk'ün özlü sözlerinden ya da Atatürk için yazılmış şiirlerden pasajlar içeriyor. Bu sayede kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunan kartpostal çeşitleri, Türkiye tarihine ilgi duyan koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken ürünler arasında bulunuyor.

Yazılı Kartpostallarla Geçmişe Yolculuk Edin

Kartpostal

Kartpostal seçeneklerinin önemli bir bölümü, arka yüzleri boş şekilde üretiliyor ve bu sayede kartpostalı yollayan kişiler bu alana kendi dilek ve düşüncelerini yazabiliyor. Daha farklı bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcılar için ise arka kısmı yazılı şekilde üretilen kartpostallar tasarlanıyor. Nostaljik kartpostal koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiği yazılı kartpostalların arkalarında şiirler, duygusal yazılar ya da ön yüzde bulunan görselin tarihine dair açıklamalar yer alıyor. Nadir rastlanan kartpostal türleri arasında yer almaları sebebiyle de büyük önem taşıyan yazılı modeller, geçmişe farklı bir açıdan bakmak isteyen arşivciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Daha fazla koleksiyon objesi Diğer Koleksiyon kategorimizde sizi bekliyor. Pul çeşitlerini incelemek için bu sayfamızı; tüm koleksiyon ürünleri için Koleksiyon kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken İpuçları

  • Koleksiyonluk kartpostal satın alırken beğendiğiniz ürünün tarihini, boyutunu ve fiziksel durumunu incelemeniz önerilir.
  • Farklı türlerdeki kartpostal seçeneklerini bir arada satın alarak son derece geniş bir arşiv sahibi olabilirsiniz.
  • Kartpostallarınızı daha güvenli bir şekilde saklayabilmek için özel koruyucu zarflardan yararlanabilirsiniz.
  • Kartpostallarınızı düzenlerken parmak izi bırakmamak için özel cımbız seçeneklerinden edinebilirsiniz.
  • Sergilemek istediğiniz kartpostal modelleri için koruyucu özellikli çerçevelerden satın alabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • Koleksiyonluk kartpostal fiyatları; ürünlerin boyutlarına, tarihlerine ve fiziksel durumlarına göre değişiklik gösterebilir.
  • Toplu hâlde satılan kartpostal çeşitlerini tercih ederek daha çok ürüne daha ideal fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
  • Kartpostallarınızı fiziksel zorlanmalardan ve sıvı temasından koruyarak olası deformasyonları engelleyebilirsiniz.
  • Kartpostal modellerinizin tozunu belirli aralıklarla kuru mendillerle alarak ürünlerin bekleme ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Yıpranmış kartpostallarınızı onarırken yapıştırıcı kullanmaktan kaçınarak ürünlerin orijinalliğini muhafaza edebilirsiniz.