Yurt Dışı Alışveriş
Yüz binlerce marka ve 15 milyondan fazla ürünün bir arada bulunduğu GittiGidiyor'un zengin dünyasında artık yurt dışı ürünlerine de tek tıkla ulaşabilir ve bu ürünleri Sıfır Risk güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Giyimden, dekorasyona, oto aksesuarlarından, elektronik ürünlere kadar yüzlerce yurt dışı ürününü GittiGidiyor'dan satın alabilirsiniz. Yurt dışından satılan ürünler arama sonuç sayfalarında "Yurt Dışı Alışveriş" etiketiyle yer almaktadır.

Yurt dışı ürünlerini satın almak Türkiye'de satılan ürünleri satın almak kadar kolay.

Ürün sayfasındaki Hemen AL! butonuna tıklayın.

Adres seçimi ekranında ürünün teslim edileceği adresi belirleyin.

Ödeme ekranında, kredi kartı, banka kartı, sanal kart veya BKM Express ile ödemenizi yapın. Ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ödeme ekranında, satın alacağınız ürünleri ve ürünlerin gönderileceği adresi ekranın sağ tarafında yer alan "Alışveriş Özeti" bölümünden inceleyin.

Satın aldığınız ürün kargoya verildikten sonra ürüne onay vermeniz için 15 iş günü süreniz vardır. Ürünü teslim aldığınızda kontrollerinizi yapıp ödeme onayı verebilirsiniz. (Hafta sonları ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmamaktadır.)

Bu süre içerisinde ürün size ulaşmazsa Bana Özel sayfanızdan onay sürecini uzatabilirsiniz.

Yurt dışı ürünlerini satın alırken indirim kampanyalarından, kredi/banka kartı puan kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

GittiGidiyor'a üye olmadan "Yurt Dışı Alışveriş" etiketli ürünleri satın alabilirsiniz.

Üye olmadan ürün satın aldıktan sonra siparişinizi takip etmek, iade sürecini başlatmak için üyelik kaydınızı tamamlamalısınız. Detaylı bilgi için tıklayın.

Ürünlerin stoklarının bitmesi durumunda, satıcılar yeni stoklar ekleyerek satışa devam edecektir.

Diğer ürünlerde olduğu gibi "Yurt Dışı Alışveriş" etiketli ürünlerde de ödemelerinizi; kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınızda biriken puanlarla yapabilirsiniz.

Belirtilenlerin dışındaki ödeme yöntemleri (kapıda ödeme, EFT, havale vb) GittiGidiyor'da kullanılmamaktadır.

GittiGidiyor'da kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınızda biriken puanlarla güvenle yapabilirsiniz.

GittiGidiyor'a kayıtlı kartlarınızla yurt dışı ürünlerini satın alabilirsiniz.

Yurt dışından satın aldığınız ürünler için teslimat sırasında sizden herhangi bir gümrük bedeli talep edilmeyecektir.

Satın aldığınız ürünlerin faturası yurtdışındaki satıcı tarafından GittiGidiyor'a kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

Yurt dışından satın aldığınız ürünlerin teslimat süresi en fazla 15 iş günüdür. (Hafta sonları ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmamaktadır.)

Siparişiniz, kargoya verildikten sonra 15 iş günü içerisinde adresinize ulaşmazsa Bana Özel sayfanızdan onay sürecini uzatabilirsiniz.

"Yurt Dışı Alışveriş" etiketli ürünleri satın aldığınızda kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

Ürün kargolandıktan sonra size e-posta yoluyla bilgi verilir. Kargo bilgilerine Bana Özel/Durum sayfanızdan ulaşabilirsiniz. Satıcının sisteme tanımladığı kargo bilgileri 2-3 iş günü içerisinde aktif olacaktır, kargo bilgileri aktif olduktan sonra ürünün taşıma durumunu kontrol edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürün kargoya verildikten sonra ürüne onay vermeniz için 15 iş günü süreniz vardır. Satın aldığınız ürünün kargo şirketi kaynaklı sebeplerle adresinize ulaşmaması durumunda Bana Özel sayfanızdaki "Sorun Bildir" seçeneğinden onay süresini uzatabilir, ürünü teslim aldığınızda kontrollerinizi yapıp ödeme onayı verebilirsiniz.

Sıfır Risk Sistemi sayesinde ödemeleriniz %100 GittGidiyor güvencesi altındadır. Sıfır Risk Sistemi detayları için tıklayın.

Ürünü satın almanızın ardından satıcının ürünü kargolaması için 3 iş günü süresi vardır. Bu süre içerisinde ürün kargolanmazsa, GittiGidiyor satıcıya bir hatırlatma mesajı gönderir ve son 24 saatlik kargo süreci başlatılır. Son 24 saatlik kargo süreci sonuna kadar satıcı ürünü yine göndermezse Bana Özel/Durum sayfanızda "Satışı İptal Et" bağlantısı çıkar. Bu bağlantı ile işlemi iptal edebilirsiniz.

Yurt dışından satın aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. Teslim aldığınız ürünü iade etmek için Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonuna tıklayın. Karşınızda çıkan yönlendirmeleri takip ederek ürünü belirtilen iade adresine Yurtiçi Kargo ile iade edebilirsiniz.

Yasal mevzuat gereği, teslim aldığınız ürünü 14 gün içerisinde cayma hakkı kapsamında iade edebilirsiniz.

Teslim aldığınız ürünü iade etmek istediğinizde Bana Özel sayfanızdaki "Sorun Bildir" seçeneğinden iade sürecini başlatın. İade sürecini başlatmanızın ardından Çözüm Merkezi'ndeki yönlendirmeleri takip ederek 72 saat içerisinde ürünü Yurtiçi Kargo ile iade edebilirsiniz.

Ürünü iade etmenizin ardından satıcının ürünü teslim alıp iade onayı vermesi için 3 iş günü + 24 saat süresi olacaktır. Bu süre içerisinde siparişiniz iptal edilerek ürün bedeli kartınıza iade edilecektir.

Ürüne ödeme onayı vererek alışverişi tamamlamanız durumunda Bana Özel sayfanızda "Sorun Bildir" butonu görünmez. Böyle bir durumda ürünü iade etmek için GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz.

Yurt dışından satın aldığınız ürünleri Yurtiçi Kargo ile Bana Özel/Durum sayfanızda belirtilen iade adresine iade edebilirsiniz.

Yurt dışı ürünlerin iadelerinde, iade kargo ücreti satıcıya aittir.

Size özel olarak üretilen veya üzerinde isteğiniz doğrultusunda değişiklik yapılan ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler

Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu, ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri

Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

Satın aldığınız ürün henüz kargolanmadıysa Bana Özel sayfanızdan siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Siparişiniz size kargolandıysa satıcı siparişinizi hemen iptal edemez. Ürün size ulaştıktan sonra Bana Özel/Durum sayfanızdan "Sorun Bildir" seçeneğini kullanarak iade adresine kargoyu iade edebilirsiniz. Böylece iade süreci başlatılacak ve ürün satıcıya ulaştığında ürün bedeli kartınıza iade edilecektir.

Yurt dışı ürünlerinin satıcılarının mesaj veya telefon yoluyla destek hizmeti bulunmamaktadır. Yardım almak istediğiniz durumda GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz.

Sayfa Başına Dön