GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Kalem Seti

kategorisinde 6793 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kalem Seti

Kalem seti denilince akla ilk olarak tükenmez kalem seti ya da dolma kalem seti gelse de uçlu kalem seti, boya kalemi seti ve bunlara benzer birçok set de bulunuyor. Özellikle dolma kalemler ile tükenmez kalemler yan aksesuarlarla birlikte ajanda kalem seti ve defter kalem seti olarak kullanıma sunuluyor. Hediye kalem seti arayanlar için kalem üzerine pantograf tekniği ile isim yazılarak kişiye özel kalem seti hazırlanabiliyor.

Çocuklar İçin Kalem Seti Modelleri

Kalem Seti

Kurşun kalem özellikle çocuklar tarafından kullanıldığından rengarenk alternatifler içeriyor. Kurşun kalem seti içerisindeki ürünler 0.5 mm uçlu ve 0.9 mm uçlu olarak ikiye ayrılıyor. Boya kalem seti arayanlar için 12'li birçok set bulunabiliyor. Bu kategoride birçok markanın ürünü bulunduğu için alternatifler oldukça fazla . Kız çocuklarının çok sevdiği unicorn kalem seti hem kurşun hem tükenmez kalem olarak yer alıyor. Ayrıca jel kalem seti yumuşak uçlu olduğundan çocukların rahat yazabilmesi için iyi bir alternatif. Eğlenceli bir ürün olarak sihirli görünmez kalem seti çocukların sevdiği ürünler arasında yer alıyor. Farklı yapıdaki bu kalemlerle yazılan yazılar yalnızca ışık tutularak görülebiliyor. Birçok alternatif marka bulunması nedeniyle boya kalemi seti fiyatları her bütçeye uygun seyrediyor.

Dolma Ve Tükenmez Kalem Seti Modelleri

Kalem Seti

Bu kategorideki setler tek tip olabildiği gibi tükenmez kalem ve dolma kalem birlikte setler de bulunabiliyor. Dolma kalemlerin tıpkı uçlu kurşun kalemlerdeki gibi uç kalınlığı değişiyor ve F, M, B boyutları ile ifade ediliyor. Yazı renginizi kullanacağınız mürekkebin rengi belirliyor. Tükenmez kalemde ise mürekkebi değiştirme gibi bir imkan olmadığından ürünün hangi renkte yazdığı daha önemli. Ayrıca kalem set içindeki tükenmez kalemler kapaklı, butona basmalı veya çevirerek açmalı olarak çeşitli açma şekillerinde olabiliyor. Ürünler altın kaplama, lake kaplama, pirinç kaplama, krom kaplama gibi çeşitli maddelerden üretiliyor. Ürünlerin kutusu da genellikle deri veya metal malzemeden üretiliyor. Kalemin yanı sıra kartvizitlik, defter, masa üstü isimlik, anahtarlık ve usb bellek gibi ürünlerle de farklı setler oluşturulabiliyor. Renkli tükenmez kalem seti rengarenk alternatifler sunması nedeniyle tercih ediliyor. Renkli kalem seti olarak hem kurşun hem tükenmez kalemler bulunabiliyor.

Diğer Kalem Seti Modelleri

Kalem Seti

Bir yazıdaki önemli noktaları dikkat çekici kılmak için kullanılan keçeli kalem seti genellikle 6'lı, 10'lu veya 12'li setler şeklinde bulunabiliyor. Kalemlerin uç kalınlığı 0.3 mm veya 0.8 mm olabiliyor. Keçeli kalem seti markaları arasında Bic ürünleri yıkanabilir özelliğiyle dikkat çekici bir yapı sergiliyor. Fosforlu kalem seti de yine aynı amaçla kullanılabilecek bir alternatif olarak öne çıkıyor. Parşömen kağıdı, çizim tahtası, aydınger kağıdı gibi çeşitli yüzeylerde kullanılabilmek üzere rapido kalemi ve versatil kaleminden oluşan setler de bulunuyor. İhtiyacınız olan mürekkep de ürünle birlikte setin içinde yer alıyor. Tüy kalem, mühür, mum, balmumu, kaşık, kağıt, uç ve hokkadan oluşan kaligrafi tüy kalem seti de eski zamanlara ilgi duyan kişiler için oldukça ideal. Kara kalem çalışması yapanlar için ise çizim kalem seti satışa sunuluyor.

Kalem Seti Almanın Avantajları

  • Set içerisindeki kalem sayısı arttıkça renk alternatifiniz fazlalaşır.
  • Genellikle kutu içerisinde bulunduğundan taşıması kolaydır.
  • Farklı cinsteki ürünleri uygun fiyata alma imkanınız olur.
  • Dolma kalem seti kutu içerisinde olduğundan aksesuarları kolay saklanabilir.
  • Kişiselleştirilebilen kalem seti hediye olarak oldukça iyi bir seçenektir.

Kalem Seti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Kalem ucu kalınlığına dikkat edilmelidir.
  • Kalemi sık kullanıyorsanız cebinize tutturabileceğiniz tokalı kalemler daha uygun olabilir.
  • Kalemlerin ham maddesi görsellik ve sağlamlık açısından önemlidir.
  • Hediye kalem seti kutusunun ham maddesine ayrıca dikkat edilmelidir.
  • Set içerisindeki ürünlerin cinsine dikkat etmelisiniz.