GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol
Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara
Renk
Marka

Fosforlu Kalem

kategorisinde 4483 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Fosforlu Kalem

Fosforlu kalem, her türden belge, evrak veya kitap üzerinde vurgulama yapmak için kullanılan önemli bir kırtasiye malzemesidir. Adından da anlaşılacağı gibi, içerdiği fosfor sayesinde bu kalemlerle yazılan yazılar ve çizilen çizgiler parlak bir görünüm sunar. Fosforlu kalem kullanarak işaretlenen kitap bölümleri veya metin parçaları daha sonraki okumalarda çok daha kolay fark edilir ve bu bölümler daha kolay hatırlanabilir. Siz de ofis çalışmalarınızda metinleri vurgulamak için veya kitaplarınızdaki önemli bölümleri işaretlemek için birbirinden farklı renklere sahip fosforlu kalemler kullanabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Çeşitleri

Fosforlu Kalem

Fosforlu kalemler hem vurgulama yapmak amacıyla hem de daha kalın ve belirgin yazılar yazabilmek amacıyla farklı uç kalınlıklarında üretilir. Fosforlu kalem boyaları su bazlı boyalar olduğundan, kullanım sırasında ele veya giysilere bulaşması halinde kolayca temizlenebilme imkânı sunar. Jel fosforlu kalem çeşitleri de fosforlu jel mürekkep içeren kalemlerdir. Normal fosforlu kalemler gibi pek çok değişik renklere sahip jel fosforlu kalemler, uzun ömürlü bir kullanım elde edilmesine yardımcı olur. Uç kalınlığı da bu kalemlerin sınıflandırılmasında önemlidir. Tüm satırı işaretlemeye yarayan kesik uçlu fosforlu kalem modelleri, en çok tercih edilenler olurken satır altı çizimleri için ince uçlu modeller daha ideal bir kullanım sunar.

Fosforlu Kalem Kullanım Alanları

Fosforlu Kalem

Fosforlu kalemlerin asıl kullanım amacı metin vurgulama olduğu için, yoğun evrak kullanımı olan ofisler başlıca kullanım alanları olarak görülebilir. Ayrıca öğrenciler, ders notlarının veya kitaplarının önemli bölümlerini fosforlu kalemler ile işaretleyerek belirgin ve çabuk göze çarpar hâle getirebilir. Bu tür amaçlara uygun olan ve görünürlüğü artıran sarı fosforlu kalem çeşitleri veya neon fosforlu kalem çeşitleri en çok tercih edilenler arasındadır. Şık görünümleri ve ergonomik yapıları ile mini fosforlu kalem çeşitleri de çantada veya cepte kolayca taşınabilme imkânı sunar.

Fosforlu Kalem Seti

Fosforlu Kalem

Fosforlu kalemler istenilen renkte ve tek tek satın alınabileceği gibi, yoğun kullanım durumlarında birden fazla renge sahip setler olarak da satın alınabilir. Yapacağınız işaretlemelerde sınıflandırma yapmak istediğinizde birden fazla farklı renk kullanmak faydalı olacaktır. Setler birden fazla renk seçeneği ile ofis kullanımına daha uygun çözümler sunar. Fosforlu kalem markaları setlerini 5'li, 6'lı veya 6+2'li gibi sayılarda kalem içerecek şekilde üretir. İhtiyacınıza uygun kalem setine, her bütçeye uygun fosforlu kalem fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Fosforlu Kalem Almadan Önce

  • Fosforlu kalemi kullanım amacınıza göre uygun renk ve uygun uç kalınlığında seçebilirsiniz.
  • Yazı üzerine vurgulama için kalın uçlu fosforlu kalem modellerini, satır altı işaretlemek için ince uçlu fosforlu kalemleri tercih edebilirsiniz.
  • Fosforlu kalem çanta veya cepte taşınacak ise, küçük fosforlu kalem çeşitleri ideal bir çözüm sunacaktır.
  • Kullanım adediniz çok fazla olacak ise fosforlu kalem seti satın alarak birden fazla renge aynı set ile sahip olabilirsiniz.
  • Doldurulabilir kartuşlara sahip modeller, yoğun ve sürekli kullanımda tasarruf elde edilmesine yardımcı olabilir.

Bunlar da Önemli

  • Fosforlu kalem renginin, işaretleme yapacağınız metinlerin okunmasını güçleştirmemesine özellikle dikkat ediniz.
  • Belge veya kitap üzerinde fosforlu kalemle işaretleme yaptıktan sonra kısa bir süre kurumasını bekleyiniz.
  • Silinebilir fosforlu kalem çeşitleri, yanlışlıkla yapılan işaretlemelerin sert uçlu bir silgi ile dikkatlice silinebilmesine imkân tanır.
  • Eski veya sarı kâğıtlı kitap veya belgeler üzerinde yapılacak vurgulama çalışmalarında daha çabuk kuruyan kalemler kullanmak gerekebilir.
  • Çocukların kullanımı için kokusuz ve su bazlı mürekkep ile üretilmiş modelleri tercih edebilirsiniz.