GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Kalem

kategorisinde 48353 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Kalem

Kalemler, hayatınızın her döneminde, her yerinde önemli yer tutar. Kalem dendiğinde akla ilk gelen ürünler; tükenmez kalem, kurşun kalem, uçlu kalem, pilot kalem olsa da kalem modelleri bunlarla sınırlı değildir. Kişinin eline aldığı ilk yazı aleti olan renkli kalem, okul çağı ile birlikte yerini kurşun kalem, tüylü kalem ve fosforlu kalem türlerine bırakır. Kalem türleri arasında yer alan; okulda eğlenceli vakit geçirmek için kullanılan jel kalem, iş hayatında; 3D kalem ve imza kalemi, evde ise; bir güvenlik ekipmanı olarak kontrol kalemi, fayans aralarının daha estetik görünmesi için derz kalemi gibi ürünler pek çok farklı işleve sahiptir. Kalem fiyatları; kalem modelleri, kalem markaları ve kalem türüne göre değişkenlik gösterir.

Kalemlerin Kullanım Alanları

Kalem

Kalemlerin kullanım alanları farklılık gösterebilir. Örneğin; kurşun kalemlerde kalemin renk ve sertliğini belirten bazı simgeler bulunur. Bu simgeler aynı zamanda uçlu kalem uçları için de kullanılır. Böylece yapılacak işleme göre en uygun kalem ucuna karar verilebilir. Bir başka örnek olarak; kağıt üzerinden kolayca silinebilme özelliğinden dolayı tercih edilen kurşun kalemlerin yanı sıra cam, porselen, metal, deri ve benzeri kaygan yüzeylerden silinmediği için asetat kalemi tercih edilir. Kalemlerin kullanım alanları bu şekilde çeşitlenmektedir.

Hediyelik Kalem Seçimi

Kalem

Hediyelik kalem seçerken, hediye edilen kişinin ilgi alanına göre karar verilebilir. Kişi, kaligrafi sanatıyla ilgileniyorsa kaligrafi kalemi, kara kalem çalışmaları yapıyorsa kara kalem seti seçilebilir. Yoğun iş temposunu akıllı ekranlar ile geçiren bir kişi için dokunmatik kalem uygun seçim olabilir. Aranan ürün isimli kalem ise dolma kalem tercih edilebilir. Siyah defter kullanan bir kişiye, herhangi bir siyah kalem ya da mavi kalem yerine mürekkebi beyaz kalem hediye edilebilir.

Yeni Nesil 3D Kalemler

Kalem

3D kalem, taşınabilir 3D yazıcı olarak düşünülebilir. Bu kalem, ev dekorasyonunda eşya süslemek için kullanılabileceği gibi, projeleri üç boyutlu şekilde çizebilmenizi sağlar. 3D yazıcıdan alınan baskılarda hata olması durumunda 3D kalem ile baskıya müdahale etmek mümkündür. Sıcak silikon tabancasına benzer şekilde çalışır. Uygun plak kaleme yerleştirilir, eriyecek kadar ısınması beklenir ve yeterince eridiğinde kullanılabilir hale gelir. Ortaya çıkan plastik doku çok kısa sürede, verilen şekilde donar. Böylelikle, her yaştan kişinin ilgisini çeken 3D kalemler ile hayal gücünüzü üç boyuta taşıyabilir, kendi özgün tasarımınızı yapabilirsiniz.

Satın Alma İpuçları

  • Uçlu kalem alırken, kalemin üst kısmındaki kapakta hava deliği olmasına dikkat ederek olası boğulma tehlikelerinin önüne geçebilirsiniz.
  • Kontrol kalemi gibi kalemler çocuklar için oldukça tehlikeli olabileceğinden dikkatli muhafaza etmelisiniz.
  • Tükenmez kalem benzeri kalemlerin kapaksız ve ters tutulması mürekkeplerinin akmasına sebep olabilir.
  • Ahşap malzemeden üretilen kalem satın alırken dayanıklı gövdeye sahip bir ürün tercih etmeniz kalem ömrünü uzatır.
  • Bazı kalemlerin kuruma süreleri değişkenlik gösterebilir, örneğin derz kalemlerinin kullanıldıktan sonra ortalama 3-4 saat bekleme süresi bulunur.

Bunları Unutmayın

  • Kullanacağınız yazı kalemlerine, kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre karar vermelisiniz.
  • Dolma kalem gibi kalemlerin ilave malzeme gerektirdiğini unutmayın.
  • Tahta kalemi, keçeli kalem gibi uçucu maddeler içeren kalemler, kapakları kapalı tutulmadığında kuruyabilir.
  • Çocuklar için seçilen kalemler mümkün olduğunca doğal içerikli olmalıdır.
  • Asetat kalemlerinin mürekkebi, kalıcı olduğundan yapılacak işin önceden tasarlanması faydalı olabilir.