GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Vantilatör

kategorisinde 637 adet ürün bulundu.
|
Filtrele
Vantilatörünüzü uzaktan kumandayla kontrol etmek ister misiniz?

    Evet

    Kumandalı vantilatörler modelleri

Vantilatör

Isıtma soğutma sistemleri, sağladıkları uygun iç ortam sıcaklığı sayesinde her mevsim yüksek konfor sağlar. Havanın ısısını değiştiren, temizleyen ve hava devir daimini sağlayan sistemler, günden güne daha çok tercih edilmektedir. Isıtma sistemi ile uygun iç sıcaklık sağlanarak serin havalarda konforlu bir deneyim yaşanırken, soğutma sistemi ise sıcak yaz günlerinin ferahlatıcı cihazları olarak ön plana çıkmaktadır. Temiz ve uygun sıcaklıkta havanın insan sağlığı ve konforu açısından önemi, vantilatör seçimini de doğrudan etkiler. Vantilatörler farklı çeşitlerde sunularak ihtiyaca yönelik işlevler barındırır. Vantilatörden optimum düzeyde verim elde edebilmek için kullanım amacının yanı sıra, kullanılacak iç bölgenin de hacminin bilinmesi gerekir. Vantilatörler, ısıtma sistemi çeşitleri ile karşılaştırılınca yüksek miktarda tasarruf sağlar.

Vantilatörler Optimum Verim Sağlıyor

Vantilatör

Yüksek tavanlı ve alan kısıtlaması olan yerlerde tavan vantilatörleri tercih edilir. Alan kaplamaması sebebiyle sıkça tercih edilen tavan vantilatörleri, kanatları sayesinde havayı eşit olarak ortama yayarak serinlik sağlar. Duvara monte edilen vantilatörler ise özellikle küçük hacimli yaşam alanlarında tercih edilir. Pencere tipi vantilatör olarak da bilinen soğutma sistemleri, temiz havanın odanın içerisine hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlar. Yer tipi vantilatörler, zemine konumlandırılan tipte cihazlar olarak sunulur. Farklı boyutlara, hız ayarlarına ve dönüş gücüne sahip olan ürünler zengin kullanım seçenekleriyle konforlu bir serinleme sağlar. Masa üstü vantilatörleri ise ofis ve çalışma masası gibi alanlarda tercih edilir.

Fonksiyonel ve Kullanışlı Vantilatör Modelleri

Vantilatör

Ebat olarak muadillerine göre daha küçük olan vantilatörler, mini vantilatör olarak da adlandırılır. Görsel olarak daha farklı tasarlanan kule tipi vantilatörler, pratik bir kullanım sağlarken uzun ömürlü bir yapıyla sunulur. Geniş alanları havalandırmak için kullanılan daha güçlü vantilatörler ise sanayi tipi vantilatörler olarak göze bilinmektedir. Özellikle üniversite amfileri, yemekhaneler ve çok sayıda işçinin çalıştığı büyük iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen vantilatör modelleri, yüksek Watt gücü sayesinde tatminkar bir performans sergiler.

Ayaklı Vantilatörler Etkili Bir Serinleme Sunuyor

Vantilatör

Vantilatörler arasında en çok tercih edilenler ise ayaklı vantilatörler olarak bilinir. Hemen hemen her evde bulunan ayaklı vantilatörler, sıcak yaz günlerinde vazgeçilmez bir serinletici olarak kullanılır. Klimalara karşı hassas olan kullanıcılar, serinleme çaresini vantilatörlerde bulur. Ayarlanabilir yüksekliği ile hava akımının yönü yükseltilip alçaltılabilir. Dönüş hızı da ayarlanabilen sistemlerde vantilatör başlığı da sağa ve sola hareket ederek olabildiğince geniş bir alana etki eder. Serinletmenin artırılması amacıyla bazı vantilatörlerde buharlı sistemler de bulunur. Sulu vantilatör olarak da bilinen cihazlar, ortama serin su zerrecikleri yayarak etkileyici bir serinleme sunar. Havanın nem oranını da yükselten sistemler, sıcak ve kuru yaz günlerinde yüksek konfor sağlar. Havanın devir daimini sağlayan sistemler, geceleri çalıştırıldığında da rahat bir uyku çekilmesine olanak tanır. Farklı özelliklerle kullanıcılarına ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veren vantilatör markaları, uygun vantilatör fiyatları sayesinde kolayca ulaşılabilir.