GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Kombi

kategorisinde 831 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Eviniz kaç m2?

  160 m2'den az

  Kapasitesi 22.000 kcal/saat ve altı kombiler

  160 m2 - 200 m2

  Kapasitesi 22.000 -26.000 kcal/saat arasındaki kombiler

  200 m2 üzeri

  Kapasitesi 26.000 kcal/saat üzerindeki kombiler

Kombi

Kombiler, günümüz şartlarında evler için beyaz eşyalar kadar önemli cihazlar olarak öne çıkıyor. Isınmadan sıcak su kullanımına kadar en önemli gereksinimleri karşılayan kombi, kompakt yapısıyla hayatımızdaki yerini aldı. İhtiyaç sahipleri kombi tercihi yaparken pek çok noktaya dikkat etmelidir. Kombinin markası, fiyatı gibi konular ilk akla gelen noktalar olsa da, asıl dikkat edilmesi gereken başka noktalar bulunmaktadır. Kombinin taşıdığı özellikler, kombilerin kullanılacakları alanların nitelikleri ve kullanıcı ihtiyaçları kombi almadan önce üzerinde durulması gereken konulardır. Belirlenen bu özelliklerden sonra, geriye kullanıcılara en uygun niteliklere ve bütçelere uygun kombi modelleri arasından seçim yapmak kalır.

İhtiyacınıza En Eygun Kombi Hangisi?

Kombi

Kombi çeşitleri çok sayıda özelliği kullanıcılara sunmakla birlikte konvaksiyonel ve yoğuşmalı olmak üzere iki çeşit kombi türü içinden seçimler yapılır. Konvaksiyonel kombi ülkemizde daha yaygın olmakla birlikte, genellikle küçük alanların ısıtılmasında ve sıcak su ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılır. Konvaksiyonel çeşidin daha yaygın kullanılmasında kombi fiyatının uygun aralıkta olması da büyük önem taşır. Yoğuşmalı kombiler, kazan kapasiteleri ve baca tasarımları ile yakıtın en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Yüksek teknolojinin getirdiği bu özellik, yoğuşmalı kombinin diğer ısıtma sistemleri içinde fiyat olarak biraz daha farklı olmasına neden olur.

Bütçeye Uygun Seçimler

Kombi

İhtiyaçlara en uygun kombi modellerini seçerken onlarca farklı marka içinden en uygun olanı seçmek her zaman kolay olmaz. Yeni bir kombi ilk alındığında büyük ön maliyetler oluşturabilir. Fakat ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan doğru markayı seçerek maliyet konusunda tasarrufa geçebilirsiniz. Bu işlemi sağlamak için kombi fiyatlarına etki eden dijital özellikler, akıllı sistemlerle uyumluluk gibi ayrıntıların incelenmesi gerekir. Bu işlemi yaparken alanında uzman kişilerden ya da daha önce belirlenen ürünleri kullanan kişilerden kombi markaları ile ilgili bilgi ve tavsiyeler alınabilir.

Kombi Kullanımında İpuçları

 • Kombilerin ısılarının, oda sıcaklığı olarak bilinen 22o sıcaklıkta tutulması için oda termostatı ile kullanılması üründen maksimum faydayı almanızı sağlar.
 • Kombilerden en yüksek verimi almak için yıllık baca ve teknik bakımların yapılması enerji ile maddi konularda tasarruf elde etmenize katkıda bulunur.
 • Evinizin izolasyonu, kombinizin kapasitesini hesaplamanız için gerekli ayrıntılardır.
 • İhtiyaçlara en uygun kombi seçimi yapılması bütçenizin olumsuz biçimde etkilenmesini önler.
 • Kullanılacak alanın büyüklüğüne uygun boyutlarda kombi seçimi yapılması, alanların etkili kullanılmasına katkı sağlar.

Dikkat Edilecek Noktalar

 • Kombi alırken ilgili markaların yetkili servisleri dışında hiçbir kuruluştan hizmet talep edilmemesi güvenlik için büyük önem gösterir.
 • Isıtma ya da sıcak su kullanımı ne olursa olsun kombilerin ayarlarını sürekli değiştirmek verimin azalmasına neden olur.
 • Isıtma ve soğutma sistemleri içinde teknik servis ağına en kolay ulaşılır olanın seçilmesi, satış sonrasında oluşacak ihtiyacın karşılanması için önem arz eder.
 • Kombileri kullanacak kişiler, kullanımda kolaylık olması adına kombinin dijital ya da manuel olmasına dikkat etmelidir.
 • Yedek parça ve aparat ihtiyacını en kolay karşılayacağınız markayı seçmek kullanım sonrasında rahat edilmesini sağlar.