Sepetim

Geri Ürün Özellikleri

Baymak Elegant Plus 12 Klima için ürün özellikleri

Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.

Baymak Elegant Plus 12

Marka Baymak
Model Elegant Plus 12
Renk Beyaz

Teknik Özellikler

Kapasite Sınıfı 12000
Klima Tipi Duvar Tipi
Klima Teknolojisi Inverter
Gaz Tipi R-32

Soğutma

Soğutma Kapasitesi 11942 BTU
Soğutma Güç Tüketimi 1.099 kW
Yıllık Soğutma Güç Tüketimi 201 kWh
Soğutma Verimliliği A++
SEER (Sezonsal Verimlilik) 6.1

Isıtma

Isıtma Kapasitesi 11260 BTU
Isıtma Güç Tüketimi 1.002 kW
Yıllık Isıtma Güç Tüketimi 1189 kWh
Isıtma Verimliliği A+
SCOP (Sezonsal Verimlilik) 4

İç Ünite

İç Ünite Ses Gücü 53 dB
İç Ünite Ağırlığı 10 kg
Genişlik 800 mm
Yükseklik 300 mm
Derinlik 198 mm

Dış Ünite

Dış Ünite Ses Gücü 60 dB
Dış Ünite Ağırlığı 27 kg
Dış Ünite Genişlik 720 mm
Dış Ünite Yükseklik 540 mm
Dış Ünite Derinlik 260 mm

Genel Özellikler

Temel İşlevler Uyku Modu
Nem Giderici
Zamanlayıcı
Auto Restart
Turbo Mod
Ayarlanabilir Fan
Ayarlanabilir Hava Akım Yönü
Ekonomik Mod
Sessiz Çalışma
Gelişmiş İşlevler Indirekt Hava Akımı
Kendi Kendini Temizleme
Otomatik Fan Hızı
Buz Çözme
Sessiz Mod
Filtreleme Ionizer
Gümüş İyon
Aktif Karbon Filtre
Hava Salınımı 4 Yönlü
Sessiz Çalışma Var

Tüm Özellikler

Baymak Elegant Plus 12

Yarım asırdan bu yana iklimlendirme alanında faaliyet gösteren Baymak Avrupa'nın 3. büyük şirketi olarak öne çıkıyor. İthalat ve ihracat yapan firma Türkiye'nin önemli üreticileri arasında yer alıyor. Marka; ısıtma, soğutma, su ısıtıcıları, yenilebilir teknoloji ve su teknolojisi ürünleri alanında üretim yapıyor. İklimlendirme ürünleri arasında özellikle yaz aylarında klimalar sıklıkla kullanılıyor. Markanın bu anlamda yüksek teknik özelliklere sahip alternatif birçok klima modeli bulunuyor. Modeller arasından duvar tipi olan Baymak Elegant Plus 12 klima çevre dostu özellikleri ile kullanıcılara katma değer sağlıyor. Yeni nesil işlevlere sahip olan klima oldukça konforlu bir kullanım sunuyor. Ürün inverter teknolojisi ile enerji tasarrufu sağlarken, verimli kullanımıyla da bütçenize dost bir kullanım sunuyor. Yüksek teknoloji ürünü olan Baymak Elegant Plus 12 yorum yapan kullanıcılar tarafından da beğenilerek öneriliyor.

Baymak Elegant Plus 12

Baymak Elegant Plus 12'nin Çevre Dostu Kullanım Sağlayan Özellikleri

Kullanıcılar için ısıtma ve soğutma ihtiyacı yaşam boyu önem arz ediyor. Bu yüzden klimalar gerekli bir ihtiyaç olarak tercih ediliyor. Tercih edilirken de uzun yıllar fayda sağlanması bekleniyor. Bu anlamda Baymak Elegant Plus 12 teknik özellikleri açısından kullanıcılarına uzun ömürlü ve randımanlı bir kullanım vadediyor. Günümüzde tüm cihazlarda olduğu gibi klimalarda da enerjinin verimli kullanımı esas alınıyor. Markanın bu kliması da A++ enerji sınıfı çalışma prensibiyle üretiliyor. Bu özellik ile az enerji tüketimi ile yüksek verimli bir kullanım sağlanıyor. İklimlendirme cihazını seçerken kullanılan alanın büyüklüğüne göre BTU değerinde olması gerekiyor. Baymak Elegant Plus 12 a++ 12000 BTU değeri ile orta ve geniş ölçekteki her mekanı kusursuz bir şekilde ısıtıp soğutabiliyor. Büyüklüğüne oranla ürünün 53 dB değerinde düşük çalışma ses seviyesi bulunuyor. Şık tasarımlı ürün duvara monte edilerek kullanılıyor. Hassas LCD ekranlı uzaktan kumandası ile her ayarı kolayca yapılabiliyor. İnverter olan klima Eco mod özellği ile ekstra düzeyde üstün enerji tasarrufu sağlıyor. "I feel" teknolojisi sayesinde ise ortam hızlı bir şekilde istenen ısıda ayarlanarak çalışıyor. Baymak Elegant plus 12 a++ 12000 BTU inverter klima yorum yapan kullanıcılarının da ortak görüşlerinden yola çıkarak hızlı ve üst düzey özellikleri ile konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

A Sınıfı Enerjiye Sahip Baymak Elegant Plus 12 ile Verimli İklimlendirme Seçenekleri

Baymak Elegant Plus 12 a++ 12000 BTU inverter klima üst segment üretim anlayışı ile kullanıcılarına avantajlı bir iklimlendirme deneyimi sunuyor. Ürünün çevre dostu kullanımı gelecek nesiller için duyarlı bir kullanım sağlarken, verimli çalışması kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Modern teknolojik özellikler ile donatılan Baymak klima ortamdaki 0,5'lik bir değişimi dahi algılayıp ısı ayarlaması yapıyor. Bu sayede kullanıcılara iklimlendirme dengesizliği yaşanmayan ideal derecede bir ortam sağlıyor. Akıllı temizleme yapan fonksiyonu cihazın içinde oluşabilecek tozlanmaları önlüyor. Bu sayede kötü koku yayan bir hava alanı oluşmuyor. Baymak Elegant Plus 12 elektrik tüketimi konusunda az enerjiyle çok iş başarıyor. Böylece düşük gelen faturalar kullanıcı bütçesine katkı sağlıyor. Alerjik yapıdaki kullanıcılar için çoğu klima modelinin kullanımı olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Fakat markanın kullanıcıların konforunu baz alarak tasarlanan gelişmiş cihazı bu konuya da çözüm getiriyor. Aktif karbon ve gümüş iyon filtreleme sistemi sayesinde mekanın havası hijyenik bir hal alıyor. Böylece ürün her kullanıcının rahatlıkla nefes alabileceği bir ortam sağlıyor.

Bütçe Dostu Elegant Plus 12 Fiyatları

Yüksek Teknoloji Ürünü Baymak Elegant Plus 12 fiyatları Baymak kalitesinin güvencesi ve yüksek teknolojik üretim anlayışının harmanlandığı ürün farkını her anlamda ortaya koyuyor. Bu özelliklere nazaran Elegant plus 12 neredeyse her bütçeden kullanıcıya hitap eden uygun fiyatlarıyla sıkça tercih ediliyor. Verimli kullanımı destekleyen özelliklerle donatılan ürün uzun kullanımıyla da bütçesel anlamda kullanıcıları destekliyor. Özel ayarlamalara müsait olan Baymak Elegant Plus 12 nasıl kullanmak isterseniz o hava derecesine göre hızlıca ayarlanabiliyor. Ayarlanabilir fan ve akım yönü dilediğiniz şekilde serinlemenize veya ısınmanıza yardımcı oluyor. Baymak Elegant Plus enerji tüketimi yönünden doğa korumacı bir kullanım sunuyor. Klima ozon tabakasına zarar vermeyen R410A gazı ile çalışıyor. Bu inverter özellikli gaz minimum enerji ile maksimum verim sağlayarak gereksiz enerji tüketimini önlüyor. Bu sayede kullanıcılara bütçe yönünden de avantajlı bir kullanım sunuyor. Dilerseniz Baymak Elegant Plus 12 kullanıcı yorumları kısmından diğer kişilerin görüşleri hakkında bilgi edinebilir, Baymak kalitesinden yararlanmak için hemen bir tane satın alabilirsiniz.

İncelediğiniz ürünle ilgili kullanıcı yorumları

İncelediğiniz Ürünün Yorumları

madanur41

12 Haziran 2018

GENEL OLARAK İYİ

Yorum sahibi ürünü satın aldı

12 Haziran 2018

madanur41

Fiyatı çok iyi.

Diğer markada olan rüzgarsız soğutma olmaması. En düşük modda bile soğuk rüzgar rahatsız edici. Rüzgar yönü tavan seviyesine sabitlenemiyor. Masada otururken yüzümüz geliyor. Daha sessiz olabilirdi. Diğer markaya göre ortalamalarda. Kumanda yabancı dilde. Türkçe olmalıydı. Baymak ücretsiz keşif yapmıyor. 30tl 50tl arası ücret var. Mutlaka keşif yaptırmanızı öneriyorum. Servisten gelen eleman dış üniteyi bana sormadan balkonun içine monte etmek istedi. Fark ettiğimde duvarı delmişti. Dış üniteyi balkonun dış kısmına monte etmesini istedim. Yasak olduğunu söyledi. Israr edince istediğim şekilde yaptı. Fakar deliği önceden açtığı için balkonun içinden borular geçiyor.

erhansakrak53

21 Haziran 2019

ürün tam fiyat performans ürünü

Yorum sahibi ürünü satın aldı

21 Haziran 2019

erhansakrak53

şimdi baştan beri daikın mıtsubishi gibi kendini kanıtlamış markalara yöneliyordum sonra gördümki o markalar cidden çok fazla faiş fiyat çekiyorlar klimalara bunu alırken acaba performanslımıdır gibi sorular aklımda dolanıyordu anneme doğalgaz baymak taktırmıştık ordaki memnuniyetten dolayı alayım dedim ne olacak dedim dünden beri kullanıyorum gayet güzel başta odayı soğutmak için turbo modda çalışınca rahatsız etmeyecek kadar sesi var ancak oda istenilen sıcaklığa geldiğinde ssilence moduna alındığında gayet sessiz çalışıyor alan arkadaşlara öneririm şimdi eve ikinci klima alıncak olsa gene baymak alırdım herhalde çünkü cidden o kadar faiş fiyatlar vermeye gerek yok klimalara servis olayına gelince vakum yapılmadan zaten artık kurulum olmuyormuş herkesin dikkatine çünkü resimi çekip sisteme yükleyip öyle montaj parasını alıyormuş baymak yetkili servisi ve çalışanlarla sohbet muhabbet derken güzel şekilde kurup temizleyip gittiler şuanda sıkıntı yok iyi çalışmalar iyi alışverişler.

mertbenzerli

11 Temmuz 2017

Ürün on numara sessiz, bol özellikli ve sağlam .Tek üzüldüğüm ifeel ve ionizer gibi özellikler

Yorum sahibi ürünü satın aldı

11 Temmuz 2017

mertbenzerli

Ürün on numara sessiz, bol özellikli ve sağlam .Tek üzüldüğüm ifeel ve ionizer gibi özellikleri hafızada tutmuyor. Sessizlik konusunda oldukça iyi.Ancak benim salon 25 m2 güney cepte bol güneş alıyor haliyle sanırsam 12000 lik biraz küçük geldi.imkanı olanlar özel koşulları da göz önünde bulundurarak 18.000 lik alsınlar.Edirne ocak teknik baymak servisi ve çalışanlarından oldukça memnun kaldım .Edirne içi almayı düşünenler servisten çekinmesinler.Arkadaşlar oldukça anlayışlı ve titiz çalışıyorlar.Kendilerine teşekkürler...

ifell ve ionizer gibi özellikleri hafızada tutmuyor.ürün hatası değil tasarım bu mantıkla yapılmış.

Geri Satıcı Açıklaması

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima için satıcı açıklaması
(#554128327)
ÜCRETSİZ KARGO - KATA TESLİMAT -ÜCRETSİZ MONTAJ
Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.
Kutu Var, Açılmamış
Durum Sıfır
Garanti Süresi 5 yıl
Garanti Var, Başlamamış
Renk Beyaz

Tüm Açıklama

Geri Taksit Seçenekleri

İncelediğiniz ürünün taksit seçenekleri
Bireysel Kredi Kartları
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
4 1.373,00 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 983,98 TL 5.903,90 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Worldcard Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Bonus Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Maximum İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 ve 4 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkıyla 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
CardFinans Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Axess Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit, vade farkı ile 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Bankkartlarınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Güvenli alışveriş
Ticari Kredi Kartları

Ticari kredi kartlarına 9 aya varan taksit fırsatı!

Ticari kredi kartınızla gıda, altın ve telekomünikasyon dahil tüm kategorilerdeki ürünleri 9 aya varan taksitle alabilirsiniz. Detaylı bilgi

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
4 1.373,00 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 610,22 TL 5.492,00 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 983,98 TL 5.903,90 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 1.830,67 TL 5.492,00 TL
6 915,33 TL 5.492,00 TL
9 674,30 TL 6.068,66 TL
Worldcard Yapı Kredi Bankası Worldcard'ınızla (Anadolubank Worldcard dahil) yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Bonus Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit uygulanmaktadır.
Maximum İş Bankası Maximum ve Maximiles kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 ve 4 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkıyla 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
CardFinans Finansbank ve Advantage kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, vade farkı ile 6, 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Axess Axess, Wings ve Free kartınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, 1500 TL ve üzerine peşin fiyatına 9 taksit, vade farkı ile 12 taksit uygulanmaktadır. Citi Axess ve Citi Wings kartlarına taksit yapılmamaktadır.
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Bankkartlarınızla yapacağınız ödemelerde; 300 TL ve üzerine peşin fiyatına 3 taksit, 600 TL ve üzerine peşin fiyatına 6 taksit, vade farkı ile 9 ve 12 taksit uygulanmaktadır.
Güvenli alışveriş
Kredili Ödeme Seçenekleri

Alışveriş kredisi nedir, koşulları nelerdir?

 • Tek seferde yapacağınız 750 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilirsiniz.
 • 36 aya varan vade seçenekleriyle alacağınız alışveriş kredisi Külçe Altın - Külçe Gümüş hariç tüm kategorilerde geçerlidir.
 • Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alışverişlerinizde kredi vade seçeneği 6 ay ile sınırlıdır.
 • Şubeye gitmeden ve sigorta masrafı olmadan alışveriş kredinizi anında alabilirsiniz.
 • Kredi son ödeme tarihine kadar oluşacak kredi faizinden kredi alan kişi sorumludur.

Alışveriş Kredisi nasıl kullanılır?

 • Ödeme ekranında yer alan "Alışveriş Kredisi İle Öde" butonuna tıklayın.
 • Sonraki adımda banka ekranına yönlendirileceksiniz.
 • Kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Alışveriş kredisi onaylandıktan sonra, tutar GittiGidiyor havuz hesabına aktarılacaktır.

Önemli

 • Alışveriş kredisi koşulları ve kredinin değerlendirme süreci banka sorumluluğundadır. GittiGidiyor'un kredi değerlendirme sürecinde yer almaz.
 • Alışveriş kredisinin taksitlendirilmesi, taksit ödemesi ve krediyle ilgili diğer tüm işlemler ilgili banka üzerinden yürütülür.
 • Sipariş iptali veya ürün iadesinden sonra alışveriş kredisinden caymak isterseniz bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

9 Taksit x 610,22 = 5.492,00 TL

9 Taksit x 674,30 = 6.068,66 TL

9 Taksit x 610,22 = 5.492,00 TL

9 Taksit x 610,22 = 5.492,00 TL

9 Taksit x 674,30 = 6.068,66 TL

9 Taksit x 674,30 = 6.068,66 TL

Tüm Taksit Seçenekleri

Geri Kargo Bilgileri

İncelediğiniz ürünün kargo bilgileri

 • Satıldığı Bölge
 • İstanbul
 • Gönderim Alanları
 • Tüm Türkiye'ye gönderilir.
 • Kargo Ücreti
 • Ücretsiz Kargo
 • Kargo Süresi
 • Saat 10:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.
 • Kargo Şirketleri
 • Diğer
Satıldığı Bölge
İstanbul
Gönderim Alanları
Tüm Türkiye'ye gönderilir.
Kargo Ücreti
Ücretsiz Kargo
Kargo Süresi
Saat 10:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.
Kargo Şirketleri
Diğer

Baymak Elegant Plus 12 ürününü satan satıcılar

 • sanalesya
  4.849,00

  4.699,00

  Ücretsiz Kargo

  Son 1 Ürün

  • Distribütör Garantili
  • Sıfır Ürün
  • Kata/daireye teslim yapılır
  • Ücretsiz Kurulum/Montaj
 • galeribeyaz
  4.849,00

  4.699,00

  Ücretsiz Kargo

  Son 1 Ürün

  • Distribütör Garantili
  • Sıfır Ürün
  • Kata/daireye teslim yapılır
  • Ücretsiz Kurulum/Montaj
 • mediamarkt
  4.999,00

  4.849,00

  Ücretsiz Kargo

  • Sıfır Ürün
  • Ücretsiz Kurulum/Montaj
 • baymakplaza
  5.099,00

  4.949,00

  Ücretsiz - Aynı Gün Kargo

  • Sıfır Ürün
 • epateknoloji
  5.874,00

  5.049,00

  Ücretsiz - Aynı Gün Kargo

  • Sıfır Ürün
 • kombi-klimapark
  5.200,13

  5.050,13

  Ücretsiz Kargo

  Son 3 Ürün

  • Sıfır Ürün
 • enuygunkombi
  5.582,07

  5.153,00

  Ücretsiz Kargo

  Son 1 Ürün

  • Distribütör Garantili
  • Sıfır Ürün
  • Ücretsiz Kurulum/Montaj
 • enuygunkombi
  5.582,07

  5.153,00

  Ücretsiz Kargo

  Son 1 Ürün

  • Distribütör Garantili
  • Sıfır Ürün
  • Ücretsiz Kurulum/Montaj
 • eykom
  6.000,00

  5.600,00

  Ücretsiz Kargo

  • Distribütör Garantili
  • Sıfır Ürün
Çerez Kullanımı
Sitemizde sunulan özelliklerin ve sitenin işleyişi için bazı çerezlerin kullanılması teknik olarak zorunludur. Diğer bazı çerezler de sitemizi geliştirmek ve bizim tarafımızdan veya yetkili hizmet sağlayıcılarımız tarafından size ilgi alanınıza göre reklamların sunulması amacıyla kullanılmaktadır.
Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası ve Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz.
Kapat

Ürünleri Karşılaştır

Sayfa Başına Dön