GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

İletişim, Medya

kategorisinde 2365 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

İletişim, Medya

İnsan var olduğundan beri iletişim kurmanın yolunu her zaman bulmuştur. Bu anlamda da iletişim, medya kitapları doğru iletişim kurmanın yollarını bize sunarken, medya okuryazarlığı konusunda da pratik bilgilere ulaşmamızı sağlar. Etkili iletişimin kurallarını iletişim kitapları sayesinde öğrenebilir; veri haberciliği, doğru medya okumaları, medyada etik gibi kavramları, alanında uzman gazeteciler ve iletişimciler tarafından yazılmış medya kitaplarıyla keşfedebilirsiniz.

Medya Kitapları

İletişim, Medya

Hızla gelişen medya organları ve araçlarını anlamak için yazılan bu kitaplar, kütüphanenizde olması gereken kitaplar arasındadır. Kültürel değişimle birlikte medyanın kamuoyuna etkisi, çocuklara ve büyüklere medya okumaları gibi daha birçok medya alanında konuyu kapsayan bu kitaplar öğretici rolünde son derece başarılı kaynaklardır. Medya kitapları aracılığı ile medyayı daha doğru bir gözle okuyabilir, uluslararası boyutta değişen haber merkezli konulara daha tarafsız bakabilirsiniz.

Kişiler Arası İletişim Kitapları

İletişim, Medya

Kişiler arası iletişim, hayatımızın her alanında var olan temel bir olgudur. Bu kategoride yazılmış tüm kitaplar da etkili bir kişiler arası iletişimin nasıl olması gerektiğine yönelik bilgilere ışık tutar. Evde, işte, okulda, iş görüşmelerinde başarılı iletişim kurma yöntemlerini, kişiler arası iletişim kitaplarıyla elde edebilirsiniz. İnsan ilişkilerinde başarılı ve başkalarıyla etkili biçimde iletişim kurmanızı kişiler arası iletişim kitaplarından aldığınız bilgilerle kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Dijital Çağda İletişim Kitapları

İletişim, Medya

Sosyal ağların çoğalması ile birlikte günümüzde bu alanı profesyonel bir şekilde anlatan kitaplar da hayatımıza girmeye başlamıştır. Dijital iletişim alanında dilimize pelesenk olmuş, kelimeleri, içerikleri ve yeni dünyanın yapısını dijital iletişim uzmanları tarafından yazılmış kitaplar sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bilişim dünyasında gelişen iletişim sanatları ile entegre olmuş teknolojik gelişmeleri, uzman yazar tarafından yazılmış kitaplar sayesinde kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İletişim ve Medya Kitapları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İletişim ya da medya gibi kategorileşmiş konular özel ilgi alanına girer, bu nedenle okumalarınıza içeriğini beğendiğiniz kitaplarla başlamanızı tavsiye ederiz.
  • İletişim öğrencisi iseniz veya akademik çalışmalar yapıyorsanız, ilk önce hocalarınızın önerdiği kitapları almanızda fayda vardır.
  • İletişim, medya kitabınızı almadan evvel bu alanda çok satanlar listesine göz atabilirsiniz.
  • İletişim ve medya kitaplarınızı çeviri olarak alacaksınız, kitabın editörüne ve yayınevine de dikkat etmelisiniz.
  • İletişim, medya kitabınızı alırken kitap yazarının özgeçmişini okuyarak da o kitabı alabilirsiniz.

Dikkat Edilecek Diğer Hususlar

  • Alacağınız iletişim ve medya kitaplarının basım yılına dikkat etmelisiniz.
  • Aynı yayınevine ait kitabın eğer yeni ve yenilenmiş basımı varsa o kitaba yönelmelisiniz.
  • Özellikle iletişim alanında başarılı çalışmalara imza atmış yazarları veya bu sektörde duayen olmuş kişilerin kitaplarını öncelik olarak listenize ekleyebilirsiniz.
  • Beğendiğiniz iletişim, medya konulu kitapların yanında satılan ve konunun özünü anlatan CD'ler de konuya hâkim olmanız açısından oldukça fayda sağlayacaktır.
  • İletişim ve medya kitabınız set halinde satılıyor ise ilk tercihlerinizden biri olmalıdır. Bir kitabı set halinde almak tekli satın almaya göre çok daha ekonomik olur.