GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Hobi

kategorisinde 9852 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Hobi

Hobi kitapları, sanatın farklı dalları ile spor, satranç, astroloji, el işi, pastacılık, yemek yapımı, bulmaca, bitki yetiştiriciliği, evcil hayvan bakımı, DIY (kendin yap) ve borsa gibi birbirinden oldukça farklı konularla ilgilenen amatör ve yarı profesyonel kişilere kaynaklık edebilecek, yol gösterebilecek nitelikte kitaplardır. Ticari amaçla değil de dinlenmek, hoş vakit geçirmek, becerileri geliştirmek ve sınırları zorlamak, boşta kalan zamanı değerlendirmek için yapılan hobiler, kaynak kitaplardan destek alınarak geliştirilebilir.

Amatör Sanatçılar ve Sanatseveler için Hobi Kitapları

Hobi

Sanat pek çok insanın para kazanmak için değil, ruhsal doyuma ulaşmak için ilgilendiği hobi alanlarının başında gelir. Resim, çizim ve tasarım gibi alanlar, yeteneği ve ilgisi olan kişilerin kendilerini geliştirebileceği alanlardır. Bu nedenle çizime yatkınlığı olduğunu düşünen pek çok insanın ilgilendiği hobilerin başında resim sanatı gelir. Resimle ilgileniyorsanız başlangıç için temel çizim, porte çizimi, ışık, gölge, perspektif gibi çizim yapmanın temel kavramlarını içeren ve amatörlere nasıl yapacaklarını görsellerle anlatan hobi kitaplarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca boyama tekniklerini öğrenmek isteyenler için sulu boya, pastel, kuru boya gibi farklı boyama tekniklerini anlatan hobi kitapları da bulunur. Resim sanatının yanı sıra sinema, tiyatro, tasarım gibi alanlarla ilgilenenlere kaynaklık edebilecek kitaplar da bu kategoride yer alır.

Spor Alanındaki Hobi Kitapları

Hobi

Sporseverlere yönelik vücut geliştirme, pilates, futbol, bisiklet, fitness gibi sporun farklı alanlarıyla ilgili pek çok hobi kitabı bulunur. Bu kitaplarda söz konusu sporun nasıl yapılacağı ve sporu yaparken dikkat edilecek unsurlar gibi konular ile açıklamalı ve resimli egzersizler ele alınır. Sporu yapmakla değil sporun tarihçesiyle ve gelişimiyle ilgileniyorsanız, futbol tarihi ve sporseverlere rehberlik edecek kitaplar ile sporcuların başarı hikayelerini ve hayatlarını anlatan kitapları tercih edebilirsiniz.

Bulmaca ve Sudoku Hobi Kitapları

Hobi

Bulmaca ve sudoku kitapları; boş vakitlerini bulmaca çözerek geçirmeyi sevenlerle sudoku tutkunlarına hitap eder. Keyifli vakit geçirirken hafıza güçlendirmeye de yarayan bulmaca ve sudoku kitapları, bulmaca meraklılarına sayfalar dolusu keyif sunar. Mantık yürütmenin ve hafızayı güçlendirmenin en eğlenceli yollarından biri olan sudoku hobi kitaplarının çocuklara yönelik olan versiyonları da bulunur. Çocuklarınızın da boş vakitlerinde sudoku çözmesini isterseniz onların yaşına uygun olarak hazırlanmış sudoku kitaplarını tercih edebilirsiniz.

Hobi Kitapları Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İlgi alanınızda hangi seviyede olduğunu bilip tercihinizi buna göre yapmalısınız.
  • Örgü örmeyi zaten biliyorsanız örgüye yeni başlayan kişiler için hazırlanmış bir kaynak yerine, sizi geliştirebilecek daha kapsamlı içeriğe sahip bir kitap seçmelisiniz.
  • Bazı hobi kitapları, söz konusu alanla ilgili tarihçe ve genel bilgiler gibi teorik bilgiler içerir. Her hobi kitabı egzersiz, resim ve açıklamalı anlatımları yani pratik bilgileri içermeyebilir.
  • Çocuklar için bir hobi kitabı seçerken bu kitapların çocukların yaşlarına ve gelişim evlerine göre hazırlandığını unutmamalısınız.
  • Hobinizi geliştirmek konusunda iddialıysanız yeni başlayanlar için olan bir kitaptan başlayıp ileri seviyelere hitap eden kitapları da beraberinde alabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat

  • El işi gibi hobi alanlarında günceli takip etmek önem taşıyor. İlgi duyduğunuz hobi kitabının hazırlanış ve basım yılı bu açıdan önemli.
  • Hobinizi ne kadar ilerletmek istediğiniz de kitap seçiminizde dikkat etmeniz gerekenler unsurlar arasında yer alıyor.
  • Sadece genel kültürünüzü geliştirmek için edindiğiniz bir hobi için teorik bilgiler içeren bir kaynak işinizi görecektir.
  • Ancak hobinizi mümkün olduğunca ilerletmek hatta ileride bu alanda profesyonelleşmek için pratik bilgilere ve egzersizli, açıklamalı görselleri bulunan kitaplara çok fazla ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz alanda ilerlemeyi aklınıza koyduysanız, seçtiğiniz kitap serilerini toplu alabilir ve ekonomik bir seçim yapabilirsiniz.