GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Halı

kategorisinde 101399 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Halı

Mekânın dekorasyonunu tamamen değiştirebilen halı modelleri, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. El dokuma halılar daha çok ipek ve pamuk ipliklerden üretilip fiyat aralığı daha yüksektir. Markaların daha çok ürettiği makine dokuması halılar fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkar. Evinizin tarzı ve temizlik önceliklerinizi göz önünde bulundurarak sizin için ideal modeli seçebilirsiniz.

Makine Halıları

Halı

Makine halıları en çok tercih edilen modeller arasında yer alıp uygun fiyatları ile ön plana çıkar. Hemen her marka tarafından üretilen makine halıları, farklı renk ve model seçenekleri sunar. Değişik desenlerde dokunan halılar arasında seçim yaparken taban malzemesini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Makine halılarının önemli bir kısmı elde ve halı yıkama makinesiyle yıkamaya uygundur. Evinizde çocuk buluyorsa ya da hijyene ekstra önem veriyorsanız antibakteriyel modelleri de tercih edebilirsiniz. Mekânın dekorasyonuna göre düz renk halıları kullanabileceğiniz gibi, geometrik desenler, şehir figürleri ya da en sevdiğiniz karakterlerin görüntüsü bulunan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Bambu Halı Modelleri

Halı

Yeni nesil halı modelleri arasında en çok tercih edilen modellerin başında gelen bambu halılar, doğal içerikleri ile ön plana çıkar. Çevre hassasiyeti de yüksek olan kişilerin ilgisini çeken bambu halılar, farklı desenleri ile dikkat çeker. Antibakteriyel özellikteki halıları, özellikte çocuk ve yatak odalarında tercih edilebilir. Şık görünümlerinin yanı sıra dayanıklı ve hijyenik yapıları nedeniyle tercih edilen bambu halıların temizlenme şekilleri farklılık gösterebilir. Makinede yıkanabilen bambu halılar olduğu gibi yalnızca silmeye uygun olan modeller de bulunur.

El Dokuması Halılar

Halı

Özgün desenleri ile dikkat çeken el dokuması halıları, evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir. Dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olan ürünlerde etnik desenler sık sık yer bulmakla beraber, modern desenli ya da patchwork modeller de vardır. El dokuması halıların fiyat aralığı oldukça geniş olup ürünün ebatları, desenin zorluğu, kullanılan ipliğin çeşidi gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Kök boyası kullanılarak renklendirilen halılar, seçkin görünüşleri nedeniyle en çok tercih edilen modeller olsa da temizliğinde ekstra özen ister. Halıyı kimyasal içermeyen ürünlerle çok ıslatmadan silerek kısa sürede kurutmanız gerekir. Salon ve oturma odası için tercih edeceğiniz el dokuması halılların havlarının yüksek olması daha gösterişli durmasını sağlar. Mutfak, koridor gibi bölümler içinse daha ince halılar kullanabilirsiniz.

Halı Bakımına Dair İpuçları

  • Her halı yıkanmaya uygun değildir. Halınızın temizlik talimatlarını okuyarak yıkamaya uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  • Halılar, rutubetli ortamlarda ömründen çok daha önce yıpranabilir. Bu nedenle rutubetin yüksek olduğu ortamlarda halının altına karton sererek rutubetle doğrudan temas etmesini önleyebilirsiniz.
  • Halıları çırpmak ve dövmek yıpranmalarına neden olur. Bu nedenle halıları süpürmeyi tercih etmenizde fayda vardır.
  • Halının üzerinde bulunan sehpanın ayakları iz yaptıysa, buz uygulaması ile izin yok olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Halılarınızı saklarken ya da taşırken kırıştırmamaya özen gösterip, rulo yaparak dik olarak muhafaza ederek ömrünü uzatabilirsiniz.

Halı Alırken Dikkat Edilecekler

  • Halıda kullanılan iplik çeşidi, halının ömrü ve fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir. Bütçenizi göz önünde bulundurarak mümkün oldukça kaliteli iplik kullanılan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Özellikle çocuklu evler için kaydırmaz tabanlı halıları kullanarak evde güvenliği sağlayabilirsiniz.
  • Mutfak gibi halıların kirlenmesine müsait ortamlar için makinede yıkanabilen halılara göz atabilirsiniz.
  • Dokuması sık olarak halılar hem ısı yalıtımında daha başarılıdır hem de daha uzun ömürlüdür.
  • Mümkün oldukça doğal malzemeler kullanılarak üretilen halıları tercih ederek cildinizi koruyabilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Alışveriş Rehberi: Halı ve Kilimler

Alışveriş Rehberi: Halı ve Kilimler

Halı ve kilim alırken neleri düşünmek gerek? Boyutlardan dokulara, zeminlerden odalara; aradığınız tüm yanıtlar burada!

DEVAMINI OKU
Alışveriş Rehberi: Halı Örtüleri

Alışveriş Rehberi: Halı Örtüleri

Hem halılarınızın ömrünün uzaması hem kolay temizlenebilirliği sayesinde son yıllarda sıkça tercih edilen halı örtülerini seçmeden önce bunlara dikkat!

DEVAMINI OKU
Halı Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı Lekesi Nasıl Çıkar?

Evdeki ufak kazalardan nasibini alan eşyalardan biri de halılar. Halı lekesi nasıl çıkar ve halı lekesini ne çıkarır soruları özellikle ev kadınlarının kafasını en çok kurcalayan sorulardan biri.

DEVAMINI OKU