GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Erkek Güneş Gözlüğü

kategorisinde 20329 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Erkek Güneş Gözlüğü

İkonik bir aksesuar olan güneş gözlükleri, gözlerinizi zararlı güneş ışınlarından korumanızı sağlar. Farklı yüz tipleri esas alınarak tasarlanan güneş gözlüğü modelleri arasında her tarza hitap eden ürünler bulunur. Siz de sayısız güneş gözlüğü dizaynı arasından yüz tipinize uygun ve stilinizi en iyi şekilde yansıtan bir ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Erkek Güneş Gözlüğü

Erkek güneş gözlüğü tasarımları, aksesuarın camlarının şekline, çerçeve dizaynlarına ve teknik özelliklerine göre değişik modeller hâlinde kullanıcıların beğenisini sunulur. Güneş gözlüğü modelleri; camlarının şekillerine göre oval, yuvarlak, altıgen ve kare olarak farklılık gösterir. Gözlerinizi vurgulamak ve klasik bir görünüm oluşturmak için kare güneş gözlüğü erkek tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Oval ve yuvarlak güneş gözlüğü erkek dizaynları ise köşeli yüz yapısına uygun modeller olarak ön plana çıkar. Yuvarlak yüz tipine sahip kullanıcılara da kare ve altıgen güneş gözlüğü erkek modelleri uygundur. Güneş gözlüğü modelleri, çerçeve dizaynlarına göre çerçevesiz, yarım çerçeveli ve tam çerçeveli tasarımlar olarak birbirinden ayrılır. Yarım çerçeveli veya çerçevesiz güneş gözlüğü erkek modelleri, daha çok casual giyim tarzını seven kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ancak, çerçevesiz tasarımlar, hassas gözlük modelleri olduğundan kullanım sırasında dikkatli olunması gerekir.

Farklı Renk Güneş Gözlüğü Camları Ne İşe Yarar?

Erkek Güneş Gözlüğü

Değişen moda trendlerine göre yeniden yorumlanan güneş gözlüğü tasarımları, her tarzdan kullanıcıya hitap eden dizaynlar hâlinde üretilir. Bu kapsamda farklılaşan güneş gözlüklerinde değişik renklerde camlar kullanılır. Güneş gözlüğünün cam rengi ile UV koruma seviyesi arasında herhangi bir ilişki yoktur. Ancak, camın rengi, ışığın gözünüze yansıma derecesini, dışarıdaki renkleri ne oranda algılayabileceğinizi, derinlik algınızı ve kontrastları ne seviyede görebileceğinizi etkiler. Bu nedenle almak istediğiniz gözlüğün cam rengine karar verirken kullanım amacınızı ve zevkinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Gri ve siyah renk camlara sahip güneş gözlükleri, günlük kullanım için tercih edilen modellerdir. Son yılların tercih edilen modellerinden olan mavi camlı güneş gözlüğü erkek dizaynları ise parlamayı çok iyi kırdığından karlı ortamlarda kullanılması daha uygundur.

Güneş Gözlüğü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Erkek Güneş Gözlüğü

Erkek güneş gözlüğü fiyatları; aksesuarın tasarımına, kullanılan camın türüne, markasına ve modeline göre farklı seviyelerde belirlenir. Daha kaliteli camlar kullanılarak üretilen polarize güneş gözlüğü erkek modelleri, normal camlardan imal edilen ürünlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Çerçeve tasarımında kaliteli metaller kullanılan güneş gözlüğü modelleri ise çerçevesiz dizaynlara göre farklı fiyatlandırılır. Spor güneş gözlüğü erkek kategorisinde yer alan plastik çerçeveli modeller, uygun fiyat seviyeleri ile dikkat çeker. Siz de her bütçeye uygun güneş gözlüğü tasarımlarından birini satın alarak gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilir ve aynı zamanda da şık bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Daha fazla erkek giyim ürünleri için Erkek Giyim & Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilir, tüm giyim ve aksesuar modellerini bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Kullanmanın Faydaları

  • Güneş gözlükleri, gözlerinizi zararlı UV ışınlarından korur.
  • Güneş gözlüğü modelleri, yoğun güneş ışını nedeniyle meydana gelen göz yorgunluğunu engeller.
  • Kaliteli camlar ile tasarlanan güneş gözlükleri, araç kullanırken daha iyi bir görüşe sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Güneş gözlükleri, motosiklet ve bisiklet sürerken gözlerinize bir şey kaçmasının önüne geçer.
  • Güneş gözlüğü kullanarak, gözlerinizde oluşan kısma refleksini de önleyebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Erkek güneş gözlüğü modelleri arasından seçim yaparken yüz yapınızı göz önünde bulundurun.
  • Damla güneş gözlüğü erkek tasarımları içerisinden tercihte bulunurken kaliteli çerçeve yapısına sahip aksesuarları satın alın.
  • Almak istediğiniz güneş gözlüğünü kaliteli cam kullanarak üretim yapan erkek güneş gözlüğü markaları arasından seçin.
  • Seçtiğiniz güneş gözlüğü modelinde bulunan burun pedlerinin ergonomik özellikte olmasına özen gösterin.
  • Beğendiğiniz güneş gözlüğünün saplarının yumuşak uçlara sahip olmasına dikkat edin.