GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

GPS, Navigasyon Cihazı

kategorisinde 42 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

GPS Navigasyon Cihazı

Araç takip ve navigasyon sistemleri, sürücülerin güvenli ve hızlı yolculuk yapması için geliştirilen cihazlar arasında yer alıyor. GPS cihazı, uydular ile haberleşerek harita üzerinde araçların konumunu belirliyor. Ticari araçlarda, özellikle satış filosu, okul ve iş yeri servislerinde kullanımı daha yoğun olan GPS modelleri, araçların anlık ve geriye dönük rotalarını takip etmeye yarıyor. Navigasyon cihazı ise konum bilgisi ile gidilmek istenen adres bilgilerini eşleştirerek yolculuğu asiste ediyor. Navigasyon modelleri hem bireysel hem de ticari araçlarda tercih ediliyor. Garmin, GoldMaster ve TomTom gibi navigasyon markaları ve ürünleri hakkında bilgi almak için kategori sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Navigasyon Cihazları ve Özellikleri

GPS Navigasyon Cihazı

Araç navigasyon cihazları farklı modellere sahip. Otomobil, kamyon, minibüs ve karavanların içine monte edilen araç içi navigasyon sistemleri, üzerinde ekranı olan tek bir kutudan oluşuyor. Cihaz üzerinde harita ve konum bilgisini anlık olarak paylaşan araç navigasyon cihazı, oluşturduğu rotayı da ekran üzerinde gösteriyor. GPS uydu sistemleri ile sürekli haberleşen cihaz, anlık konum bilgisini işleyerek hesaplama gerçekleştiriyor. Gidilecek rotayı oluşturduktan sonra cihaz üzerinde yer alan hoparlör aracılığı ile sesli yönlendirme yapıyor. Sesli komut kabiliyeti de bulunan cihazlara data hattı takmak ise isteğe bağlı. Geniş bir veritabanına sahip olan araba navigasyon modelleri, sisteme önceden yüklenen ve sürekli güncellenen haritaları kullanıyor. Yolculuklarınızda sizi asiste edecek cihazlar, bütçenize uygun araç navigasyon fiyatları ile satışa sunuluyor.

Navigasyon Çözümlerinin Faydalı Özellikleri

GPS Navigasyon Cihazı

Araç navigasyon cihazı aracınıza kolaylıkla monte ediliyor. Kablolu ve kablosuz, iki farklı tipte üretilen cihazınızı, sürücü ön camına yapışan vakumlu kızaklara takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kablolu modeller çakmaklığa takılabilirken, dahili pili olan modeller yaklaşık 6 saate kadar durmaksızın çalışabiliyor. Çakmaklıktan kolaylıkla şarj edilebilen cihazlar, araçtan araca rahatça taşınabiliyor. Otomobilinizle entegre olabilen cihazlar ise istendiği takdirde doğrudan aracınızın elektronik sistemine bağlanarak, portatif kutuların aşamadığı sınırlamaları ortadan kaldırıyor. Telefonunuz ya da mobil cihazlarınıza bluetooth ile bağlanan navigasyon cihazı, size gönderilen adresi anında hesaplayıp rota oluşturabiliyor. Son yıllarda navigasyon markaları arasında ciddi rekabete sebep olan metin okuma teknolojisi ise cihazınızın sokak isimlerini okumasını sağlıyor. Ekonomik navigasyon fiyatları ile satın alabileceğiniz cihazlar, yolculuklarınızı konforlu hale getiriyor.

GPS Cihazları ve Özellikleri

GPS Navigasyon Cihazı

GPS cihazları araç içine monte edilen küçük bir kara kutudan oluşuyor. Kablolu ve kablosuz modelleri olan cihazlar, doğrudan aküye bağlanabildikleri gibi çakmaklığa da takılabiliyor. Kendi pilleri olan araç GPS modelleri ise arabaya monte edilmeksizin çanta da bile taşınabiliyor. GPS uydu sistemi ile haberleşen cihazlara, veri aktarımı yapabilmesi için data hattı takılması gerekiyor. Araçların anlık konum verisi GPS markaları tarafından oluşturulan veritabanlarında saklanarak, mobil uygulama ve internet portalları üzerinden erişim sağlanıyor. Navigasyon cihazlarından farklı olarak sürücü ile hiçbir etkileşimi olmayan GPS modelleri, büyük araç filosuna sahip şirketler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bireysel kullanımı da mümkün olan cihazlar, araçların çalınması gibi durumlarda konum bilgisi paylaşarak yardımcı oluyor. GPS cihazları ile birlikte satın alabileceğiniz benzin, hız ve kasis sensörleri sayesinde filonuza ait birçok bilgiye anlık ve geçmişe dair ulaşmak mümkün oluyor. Uygun GPS fiyatları ile satın alabileceğiniz cihazları hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Daha fazla oto aksesuar için Oto Yedek Parça & Aksesuar kategorimiz sizi bekliyor. Aracınız için lastik ve jant arıyorsanız, bu sayfamızı; tüm otomotiv ürünleri için Oto Yedek Parça Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

GPS ve Navigasyon Sistemlerinin Faydaları

  • Navisgasyon cihazları kaybolmaya son veriyor.
  • Navigasyon veritabanında okul, hastane, eczane, karakol ve benzeri önemli yerler önceden işaretlenmiş oluyor.
  • Navigasyon cihazları, trafik yoğunluğuna göre rota önerilerinde bulunabiliyor.
  • GPS cihazları geniş araç filonuzun tüm rotasını günlük, haftalık ve aylık olarak raporluyor.
  • GPS sistemi üzerinde önceden işaretlenen noktalara giriş yapan araçlar anında raporlanıyor.

Navigasyon ve GPS Cihazı Nasıl Seçilmeli?

  • GPS cihazı seçerken kullanıcı portalı ve mobil uygulamasını önden inceleyebilirsiniz.
  • GPS veritabanında istediğiniz raporları oluşturabileceğiniz tüm verilerin tutulduğunu teyit ettirebilirsiniz.
  • Navigasyon cihazlarını ekran çözünürlükleri yüksek olanlardan seçebilirsiniz.
  • GPS modüllerinin hassasiyeti yüksek olan navigasyon cihazlarını satın alabilirsiniz.
  • Bluetooth ve wi-fi özelliği olan navigasyon cihazlarını tercih edebilirsiniz.

GittiGidiyor BLOG

Araç İçi Telefon Tutucu Çeşitleri

Araç İçi Telefon Tutucu Çeşitleri

Sürücüler için araç içinde telefonlarını koyacakları yer ve buna ulaşım oldukça önemlidir. Gelişen teknolojiyle buna da çözümler bulunmuştur. Araç içi telefon tutucuları inceleyerek sizin için en uygun modele karar verebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Off-road Meraklıları için İdeal 5 Yılbaşı Hediyesi

Off-road Meraklıları için İdeal 5 Yılbaşı Hediyesi

Hediye listenizde bir 4×4 aşığı varsa hediye seçiminizi kolaylaştıracak bu önerilerimize göz atın!

DEVAMINI OKU
Otomobiller İçin En Teknolojik Multimedya Sistemleri

Otomobiller İçin En Teknolojik Multimedya Sistemleri

Araç içi multimedya sistemi satın alırken dikkat etmeniz gereken 4 detay bu yazıda!

DEVAMINI OKU