GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Giyilebilir Takip Cihazları

kategorisinde 339 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Giyilebilir Takip Cihazları

Giyilebilir takip cihazları, teknolojinin fayda ile birleştiği en önemli nokta olarak kabul edilmektedir. Günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlanan takip cihazları, giyilebilir modelleri ile estetik ve gizlilik açılarından kullanışlı modeller hâlinde üretilir. Birçok fonksiyonu da barındıran giyilebilir takip cihazları, kullanım alanlarına göre çeşitli spesifikasyonları da içerir.

Kullanım Alanına Göre Model Seçimi

Giyilebilir Takip Cihazları

Güvenlikten sağlığa kadar birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen giyilebilen takip cihazı, saat olarak bileğe takılabilirken bilezik ya da kolye gibi beğeniye uygun alternatif modellerle de alıcının beğenisini karşılar. Mini boylardaki giyilebilir takip cihazı, kullanım kolaylığı ve taşıma rahatlığı itibarı ile daha çok tercih edilmektedir. Takip cihazının görsel olarak genel estetiği bozmaması, hareket kabiliyetini kısıtlamaması, kullanıcıya herhangi bir şekilde zararının dokunmaması gerekir. Yanı sıra, kimi takip cihazlarının varlığının başka insanlar tarafından anlaşılmaması da tüketiciler tarafından aranan en önemli özelliklerin başında gelir. Giyilebilir takip cihazı fiyatları da kullanım alanına göre değişir.

Konum Takip Cihazları

Giyilebilir Takip Cihazları

Konum takip cihazı, güvenlik amacıyla kullanımında birçok işlevi barındırmaktadır. Bu cihazların öncelikli olarak, bir güvenlik takip cihazı görünümünde olmaması istenir. En çok tercih edilen giyilebilir takip cihazı, kolye olarak tasarlanan veya bileğe takılan aksesuarlar olmaktadır. Sadece saat ya da bileklik şeklinde olmayıp anahtarlık olarak da üretilen konum takip cihazları, GPS yardımıyla çalışır. Çocuklar için sesli arama komutlarını da algılayabilen takip cihazlarında GPS, GSM ve Wi-Fi bir arada bulunur. Ayrıca, bu ürünlerin bazılarında takip eden kişi tarafından belirlenen bir güvenlik çemberi dışına çıkıldığında takipçiye uyarı mesajı gider. Kaybolması istenmeyen anahtar ya da benzeri eşyalar için de üretilen takip cihazları ise eşya üzerine yapıştırılır ve eşyanın aranması durumunda cihaz üzerindeki hoparlörden ses çıkar.

Aktivite Takip Cihazları

Giyilebilir Takip Cihazları

Kemere, bileğe ya da kıyafete takılan adımsayarlardan sonra takip cihazları da spor alanında büyük gelişme göstermiştir. Sağlıklı spor için birçok özellik eklenen takip cihazları sayesinde yemek ve uyku düzeni de takip edilebilmektedir. Uykudaki hareket durumuna bağlı olarak kişinin derin uykuya ne zaman geçtiğini ve ne süreyle sağlıklı bir uyku uyuduğunu belirleyen takip cihazının kısa uykular için alarmları da bulunur. Bu tip aktivite cihazları ile birlikte telefona yüklenen bir uygulama, yemek takibinin de yapılmasını sağladığından, kişisel sağlık için tüm detayları içeren bir takip uygulanabilmektedir.

Giyilebilir Takip Cihazlarının Faydası Nedir?

  • Bu cihazlar, bir cep telefonu uygulaması ile takip eden kişiye anlık bilgi verebilir.
  • Gün içinde gidilen yerlere ve anlık olarak nerede olunduğuna dair bilgilerin tamamına takip cihazı üzerinden ulaşılabilir.
  • Güvenlik gerektiren durumlarda takip cihazındaki SOS düğmesi ile takip eden kişiye anında bilgi gider.
  • Takip cihazları; mesaj gönderebilme, telefonla arayabilme gibi avantajlar da içermektedir.
  • Kimi takip cihazlarında, çevre sesleri de duyulmakta ve SOS düğmesine basılamadığı durumlarda dahi kişiye erişim sağlanmaktadır.

Giyilebilir Takip Cihazı Kimler İçin Gereklidir?

  • Çocuğunu okula gönderen ebeveynler için çok avantajlı kullanım imkânları bulunmaktadır.
  • Alzheimer hastaları için teknolojik fayda sağlamaktadır.
  • Dışarıya çıkan evcil hayvanlara takılan takip cihazı ile evcil hayvanın nerede olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.
  • Cep telefonu, anahtar gibi eşyalarını unutan kullanıcılar için önemli ve gerekli bir teknolojik üründür.
  • Kalp krizi riski olan sporcular ve yalnız spor yapmakta olan kişiler için hem sağlık takibi hem de ulaşılabilirlik açısından önemlidir.