GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Marka

Seçili Kriterlerde Ara

Sos ve Sirke

kategorisinde 4480 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sos ve Sirke

Lezzetli bir yemeğin ilk şartı olan taze malzemeleri uygun teknikler ile buluşturduktan sonra yapmanız gereken tek şey, son dokunuştur. Sos ve sirke çeşitlerini, arzu ettiğiniz lezzeti yakalamak için son hamle olarak kullanabilirsiniz. Doğrudan hazır yemek ve salataların üzerine dökebileceğiniz sos ve sirke çeşitleri, çoğu profesyonel aşçı tarafından etleri marine etmek için ilk dokunuş olarak da kullanılır. Bu açıdan bakıldığında ünlü sos ve sirke markaları tarafından üretilen ürünler sadece lezzeti olgunlaştırmaz, pişirme sürecinde de rol üstlenir. Yemek ve salatalarda arzu ettiğiniz etkiyi yakalamak için kategori sayfalarını incelemeye başlayabilir, uygun sos ve sirke fiyatları ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Sos ve Sirke Çeşitlerinin Genel Özellikleri

Sos ve Sirke

Sos çeşitleri, genel olarak 3 farklı gruba ayrılır. İlk grupta, et yemeklerinde kullanabileceğiniz yemek ile birlikte pişmesi gerekmeyen soslar bulunur. Etlerinizi marine etmek için de kullanabileceğiniz soslar; ranch, buffalo, acı sos, hardal ve barbekü başta olmak üzere farklı aromalar sunar. Açıldığı andan itibaren kullanıma hazır olan salata ve dip sosları dilerseniz zeytinyağı ile birlikte ya da tek başına kullanabilirsiniz. Hamur işleri için hazırlanan özel pizza ve makarna sosları ise az da olsa ısıya ihtiyaç duyar. Lezzetlerinin ortaya çıkması için yemekle birlikte ısıtılması gereken soslar arasında napoliten, bolonez ve fesleğen sos en sık tercih edilenler arasında yer alır. Sirke çeşitleri ise meyve ve sebzelerden fermantasyon yöntemi ile elde edilir. İster etlerinizi marine etmek için ister salatalarınızda zeytinyağına eşlik etmek için kullanabileceğiniz sirkeler, sindirim sisteminin dostu olarak da kabul edilir.

Soslar ile Lezzet Şöleni Yaratabilirsiniz

Sos ve Sirke

Kategori sayfalarında yer alan, Heinz, Kühne, Kemal Kükrer ve Soho gibi ünlü markalara ait soslar sayesinde yemeklerinizi lezzet şölenine döndürebilirsiniz. Satın alacağınız soslar size sadece vakit kazandırmaz, tüm dikkatinizi pişirme sürecine vermenizi de sağlar. Doğru ısıda, tam kıvamında pişen yemeklerinizi dilediğiniz sos ile buluşturup beklentilerinizi aşan lezzetli öğünler hazırlayabilirsiniz. Chili sos, barbekü ve ranch gibi sosların yanı sıra ballı hardal, soya ve teriyaki gibi Uzak Doğu soslarını satın alabileceğiniz sayfalar arasında pirinç şurubu ve fajita baharatı gibi özel ürünleri de alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Dünya mutfağının seçme tariflerini, hazır sosların lezzet garantisi ile pişirebilir, sevdiklerinizin takdirini bir kez daha kazanabilirsiniz.

Doğru Sirke ile Doğru Aromatik Dokunuş

Sos ve Sirke

Sirke, çok eski bir Anadolu geleneğidir. Mevsiminde toplanan meyve ve sebzelerin fermente edilmesi ile elde edilen sirke çeşitlerini, salata sosu olarak kullanabilirsiniz. Üzüm ve elma sirkesinin yanı sıra limon, nar ve enginar sirkesi bulabileceğiniz kategori sayfalarında balsamik sos çeşitleri de var. Ancak mutfakta farklılık yaratmak için geleneksel yöntemlerin dışına da çıkabilirsiniz. Farklı lezzetler yakalamak için profesyonel şeflerin marinasyon yöntemlerini kullanarak etlerinizi sirke ile terbiye etmeyi deneyebilirsiniz. Ekstra tuz ve soğan kullanmaya gerek kalmadan sadece sirke ve karabiber ile marine edeceğiniz etler, piştiğinde yumuşacık olur. İster salata ister et olsun, tariflerinizde ezberlerin dışına çıkarak salatalarınızda alıç veya enginar sirkesi ile yeni dokunuşlar deneyebilir, etlerinizi ceviz sirkesi ile yumuşatabilirsiniz. Tüm gıda ürünleri için Gıda kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla Süpermarket ürün çeşidini Süpermarket kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Sirkenin Farklı Kullanım Alanları

  • Satın aldığınız meyve ve sebzeleri sirkeli suda bekleterek temizleyebilirsiniz.
  • Beyaz sirke ve elma sirkesini metal eşyalarınızı parlatmak için kullanabilirsiniz.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna ilave edeceğiniz bir çay bardağı üzüm sirkesi kepek oluşumunu engeller.
  • Sıcak yaz günlerinde 1 bardak soğuk suya ilave edeceğiniz 1 kaşık üzüm sirkesi terlemenizi önler.
  • Su ile seyreltilip yaraların üzerine sürülen elma veya ayva sirkesi hem mikrop kapmayı önler hem de yaranın çabuk kapanmasını sağlar.

Sirke ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Üzüm ve elma sirkesi koyu renkli cam şişelerde saklanır.
  • Yemekler için kullanılan sirkeleri buzdolabına koyabilirsiniz.
  • Temizlik için kullanılan beyaz sirkeleri plastik şişede saklayabilirsiniz.
  • Sirkelerin güneş ışığına maruz kalmaması gerekir.
  • Serin ve kapalı bir ortamda bekletilen sirkenin tadı yıllandıkça olgunlaşırken tersi alkole dönüşmesine neden olur.