GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Sıvıyağ

kategorisinde 17738 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Sıvıyağ

Bitkilerden elde edilen sıvı yağ çeşitleri, yemeklik ve kişisel bakım olmak üzere iki farklı gruba ayrılıyor. Yemeklik grubunda yer alan zeytinyağı, soğuk servis edilen sebze yemekleri ve salatalarda, mısır özü ve ayçiçek yağı ise daha çok kızartmalarda kullanılıyor. Kişisel bakım için üretilen bitkisel yağlar ise masaj, cilt ve saç bakımı için tercih ediliyor. Kategoride yer alan seçenekler sizi Türkiye'nin ileri gelen sıvı yağ markaları ve ürünleri ile buluşturmayı hedefliyor. İhtiyaçlarınızı belirlemek, ürünler hakkında bilgi almak için sıvı yağ kategorisini hemen incelemeye başlayabilir, sıvı yağ kampanya ve fırsatlarından faydalanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Yemeklik Sıvı Yağ Çeşitleri

Sıvıyağ

Yemeklik sıvı yağ çeşitlerinin ayrı ayrı sınıflandırıldığı kategori altında zeytinyağı, mısır özü, soya ve ayçiçek sıvı yağ ürünleri konumlanıyor. 500 mililitreden 18 litreye kadar farklı ebatlarda paketlenen ürünler, cam, plastik ve teneke ambalajlarında tazeliklerini uzun süre koruyabiliyor. Komili, Yudum, Tariş ve Kristal gibi önemli markaların yanı sıra gurme üretim yapan yerel işletmelerin ürünleri de farklı nitelikleri ile sergileniyor. Kafe ve restoran gibi işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için 18 lt sıvı yağ satışı mümkün olabildiği gibi, ev tipi kullanımlar için 1 lt sıvı yağ satışı da yapılıyor.

Zeytinyağı Türlerine Genel Bakış

Sıvıyağ

Akdeniz ülkesi olan Türkiye, zeytin ve zeytinyağı üretiminde önemli bir şöhrete sahip. Ege, Marmara ve nihayet Akdeniz'de yetişen Anadolu zeytinlerinden üretilen zeytinyağları; riviera, virgin ve natürel sızma olmak üzere 3 ana grupta sınıflandırılıyor. Zeytinlerin cinsine göre farklılık gösteren sıvı yağ fiyatları ise üretim metotlarına göre de değişebiliyor. Standart 10 litre sıvı yağ çeşitlerinin yanı sıra soğuk sıkım gurme zeytinyağlarının da bulunduğu kategori altında, erken hasat gibi gurme ürünlere de erişiliyor. Avantajlı kampanyalardan haberdar olmak ve indirimli sıvı yağ fiyatlarından faydalanmak için zeytinyağı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Bitkisel Sıvı Yağlar ile Kişisel Bakım

Sıvıyağ

Bitkilerin yaprak, tohum ve meyvelerinden elde edilen bitkisel sıvı yağlar, kozmetik alanında yeni bir kapı aralıyor. Geçmişten günümüze değin öncelikli olarak masaj yağı olarak kullanılan bitkisel yağlar, son yıllarda saç ve cilt bakımında da ilk tercihler arasında bulunuyor. Arifoğlu ve The Life Co gibi firmaların başı çektiği markalar, yüzlerce esansiyel ve bitkisel yağ üretiyor. Cilt ve saç tiplerine göre farklılık gösteren ürünler akne, güneş lekesi ve saç dökülmesi gibi spesifik sorunlara da çare üretiyor. Merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz ürünler kategori altında sizi bekliyor. Tüm gıda ürünleri için Gıda kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla Süpermarket ürün çeşidini Süpermarket kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Yemeklik Yağlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Ayçiçek ve mısır özü yağının kızartmalarda kullanılma sebebi hafif aromalarıdır.
  • Natürel sızma zeytinyağı, ısıya dayanıklı olmasına rağmen keskin ve acı tadı nedeniyle daha çok salata ve soğuk mezelerde tercih edilir.
  • Riviera zeytinyağı ise acılığı ve keskinliği giderilmiş aromasından ötürü sıcak yemekler ve kızartmalarda da kullanılır.
  • Tüm yemeklik yağların raf ömrü maksimum 2 yıl olup aromaları bekledikçe olgunlaşmak yerine giderek keskinleşir.
  • Herhangi bir yemeklik yağın rengi kalitesi hakkında değil, yetiştiği bölge ve hasat zamanı hakkında bilgi verir.

Zeytinyağı Nasıl Saklanmalı?

  • Zeytinyağı, koyu renkli cam şişelerde veya tenekelerde, rutubet ve güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde saklanmalıdır.
  • 2 litre sıvı yağ ambalajlarından daha büyük bir ürün aldıysanız, cam şişelere bölerek kullanmanız en uygun yöntemdir.
  • Zeytinyağı şişesini açtıktan sonra ağzını çok uzun süre açık bırakmamalı, kullandıktan sonra ağzını hemen kapatmalısınız.
  • Zeytinyağının acı tadını gidermek için defne yaprağı ve ekmek kullanmak daha çabuk bozulmasına neden olur.
  • 5 lt sıvı yağ ve daha büyük tenekeleri delmeniz, yağın hava ile temas ederek tadının bozulmasına neden olur.