GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Organik Ürün

kategorisinde 4113 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Organik Ürün

Organik ürünler yapay kimyasallar, hormonlar, antibiyotikler veya genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO) kullanılmadan yetiştirilen gıdaları ve ürünleri kapsar. Organik ürünler hiçbir şekilde tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici, lezzet verici gibi yapay katkı maddeleri içermez. Organik ürünlerin yetiştirilmesinde doğal gübre kullanılır, organik yetiştirilen hayvanlara antibiyotik veya hormon verilmez. Güvenilirliği sertifikalarla kanıtlanan organik ürün markaları tarafından üretilen ürünler arasında en çok meyve, sebze, tahıl, süt ve et ürünleri tercih edilir. Tahıl tozları, şifalı bitkisel yağlar, meyveli içecekler, lezzetli atıştırmalıklar veya tahin, pekmez, bal gibi kahvaltılıklar içeren işlenmiş organik ürünler de aynı kategoride yer alır.

Organik Ürünler Antioksidan İçerir

Organik Ürün

Birçok bilimsel çalışma organik gıda ürünlerinin genellikle yüksek seviyelerde antioksidan, C vitamini, çinko ve demir gibi bazı besinleri içerdiğini gösterir. Organik yöntemlerle yetiştirilen bitki üzerinde kimyasal böcek ilaçları yani pestisit kullanılmadığı için, bunun yerine bitkinin kendisi zararlılardan korunmak üzere koruyucu antioksidan üretir. Düzenli tükettiğiniz meyve, sebze ve tahılların organik olanlarını diyetinize ekleyerek vücudunuza daha fazla antioksidan bileşikler sağlayabilirsiniz. Yapılan bazı çalışmalar daha yüksek omega-3 yağ asitleri alımı, azalmış kalp hastalığı riski de dahil olmak üzere birçok sağlık yararı ile organik ürün tüketimini ilişkilendirir. Organik gıdalar hidrojene yağ içermediği için organik beslenmeyi tercih etmek, kalp hastalıklarından korunmanın yollarından biri haline gelebilir.

Organik Ürün Çeşitliliği

Organik Ürün

Organik un, zeytinyağı, buğday gibi temel besin maddelerinin yanı sıra vegan çorbalık tahıl karışımı, bebek tarhanası, sirke gibi özel kullanım amacı bulunan organik ürünler çeşitlilik gösterir. Doğal yöntemlerle kurutulmuş yemişler, polenler, bazı şifalı bitki tozları, bitki kök veya özütü gibi doğal ürünler ve ihtiyaç duyduğunuz çoğu organik ürünü kolayca temin edebilirsiniz. Keçiboynuzu özütünden kakao tozuna, doğal antibiyotiklerden sayılan propolisten saf distile anason yağına ve baharatlara kadar her kategoride ürün çeşitliliği içeren organik ürünler sayesinde mutfağınızı besin yönünden daha zengin hale getirebilirsiniz. Ayrıca, organik yağ çeşitleriyle hazırladığınız kozmetik karışım ya da maskeler için güvenli bir seçenek oluşturan organik ürünler, bakım yaparak cilt sağlığınızı korumaya yardım eder. Tüm gıda ürünleri için Gıda kategorimizi ziyaret edebilir, daha fazla Süpermarket ürün çeşidini Süpermarket kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Organik Ürünler Lezzetlidir

Organik Ürün

Bugün çoğu kişi, organik ürünlerin konvansiyonel ürünlere kıyasla daha lezzetli olduğunu düşündüğü için, organik ürünleri giderek daha fazla tercih eder. Benzer şekilde birçok tüketici, organik gıdaların daha güvenli ve besleyici olabileceğine inanır. Organik ürün markaları, çevre dostu üretim yaptığı ve hayvanlar için daha yüksek kalitede hayat sunduğu için, organik ürünleri tercih etmek aynı zamanda etik bir tutum haline gelebilir. Bununla birlikte, organik ürün fiyatları yüksekliği organik ürün alışverişi için tüketicilerin daha temkinli davranmasına neden olur. Tarımsal gıda üretiminde pestisit kullanımı nedeniyle toplumda artan kaygılara bir cevap olan organik ürün tüketimi her yıl artış gösterir. Uzun raf ömrü elde etmek ve ürünlerin dayanıklılığını artırmak için yapay koruyucular kullanmak, gıda ürünlerinin doğal lezzetini kaybetmelerine neden olabilir. Organik ürünler kimyasal koruyucu maddeler içermediği için doğal lezzetlerini korur.

Organik Ürün Tüketmenin Avantajları

  • Organik gıda tüketerek daha fazla antioksidan ve besin alma ihtimalinizi artırabilirsiniz.
  • Organik gıdalar genetiği değiştirilmiş organizmalardan (GDO) uzak kalmanızı sağlar.
  • Organik üretim, toprak kalitesini yükselten ve yeraltı sularını koruyan bir üretim şeklidir.
  • Organik tarım ürünleri tüketmek kirliliği azaltır ve çevre için daha sağlıklı sonuçlar üretir.
  • Organik ürün tüketimi kimyasallara, hormonlara ve antibiyotiğe dirençli bakterilere maruz kalma oranınızı azaltabilir.

Organik Ürün Alırken Bunlara Dikkat

  • Organik beslenmek kişisel tercihlerinize uygun yapacağınız bir seçimdir.
  • Organik ürünler konvansiyonel ürünlere göre daha yüksek maliyete sahiptir.
  • Doğal yollarla üretilen bazı ürünlerin bakteri seviyeleri daha yüksek olabilir.
  • Sadece Sağlık Bakanlığı'nın onay etiketi bulunan ürünler, organik ürün kategorisindedir.
  • Organik ürünler koruyucu içermediği ve ısıl işleme maruz kalmadığı için daha kısa sürede bozulabilir.