GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Popüler Filtreler

Seçili Kriterlerde Ara

Fiyat

Ürün Puanı

Marka

Fotoğraf & Kamera

kategorisinde 41601 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Fotoğraf & Kamera

Görüntü kaydetmeyi sağlayan her cihaza kamera adı verilse de özellikleri ve kullanım alanlarına göre çok farklı ürünler bulunur. Fotoğraf ve kamera sektörü analog kayıt yapan kameralardan, cep telefonları üzerindeki kameralara ve son teknolojinin getirdiği dijital kameralara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Nostalji İçin Analog Makineler

Fotoğraf & Kamera

Negatif film şeritli makineler günümüzde azalmış olsa da, popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ın da adını aldığı instant camera (anlık kameralar) hala kullanılmaktadır. Instax filmleri ile çektiğiniz anda size baskı verebilen fotoğraf makinelerinin en çok bilineni Polaroid olsa da Fujifilm, Kodak gibi fotoğraf üzerine uzmanlaşmış firmaların ürünlerini de bulabilirsiniz. Bu ürünler hem nostaljik bir fotoğraf baskısı olarak hem de anı ölümsüzleştirmek adına harika cihazlardır.

Dijital Çağda Anı Yakala

Fotoğraf & Kamera

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan dijital fotoğraf makinelerinin en önemli özelliği yakaladığınız görüntünün dijital formatta bir veri olarak saklanabilmesidir. RAW formatında kaydedilen görüntü herhangi bir sıkıştırma işlemine tabi tutulmadığı için görüntüde kalite kaybı yaşatmaz. Arşivlemek adına yakaladığınız kareleri JPEG formatında sıkıştırarak daha az alan kaplamasını sağlayabilirsiniz. Dijital fotoğraf makinesi modellerinde çekebileceğiniz fotoğraf sınırı hafıza biriminiz kadardır. Hafıza kartlarına kayıt yapan cihazlar, istenilen zamanda bu fotoğrafları baskı makineleri ile somut karelere dönüştürülebildiği gibi istenilirse bilgisayar yardımıyla fotoğraflar üzerinde Photoshop gibi özelleşmiş programlar sayesinde değişiklikler yapılabilir. Görüntü kayıt cihazlarının yardımcı elemanları olan flaş, tripod, filtre, çanta, kılıf gibi ekipmanlar oldukça önemli görevler üstlenir. Tüm görüntü alıcı cihazlar ışığın yansıması prensibi ile çalıştıkları için flaş ve ekstra ışık kayıt kalitesini doğrudan etkiler. Sabit çekilmeyen görüntülerde bozulmalar oluşacağı için tripod ayakları kullanılır. İstenmeyen yansımaları önlemek için filtreler tercih edilir. Tüm ekipmanınızın korunması için dayanıklı çanta ve kılıfa ihtiyacınız vardır.

Zamanı Kaydet ve Sakla

Fotoğraf & Kamera

Aksiyon meraklılarının yaşadıkları adrenalini herkese izlettirebilmesi için tasarlanan aksiyon kameraları ve öz çekim yapan Youtuber'ların kullandıkları gimbal kameraları son zamanlarda oldukça popüler ürünlerdir. Aksiyon kameraları arasında öne çıkan GoPro sudan etkilenmeyen ve hareketli görüntüleri yüksek kalitede kayıt edebilen bir cihazdır ve deniz içerisinde görüntü kaydı yapabilir. Ses ve görüntü kalitesinin yüksek olmasını talep eden sosyal medya yayıncıları ve Youtuber'lar mobil olarak kullanabildikleri gimbal kameraları tercih etmektedir. Yeni ürünlerin yanı sıra kullanımda olan handy cam modelleri de yüksek kalitede görüntü çeker ve çekilen görüntüleri mini LCD üzerinden izleme imkanı tanır. Bir diğer çok kullanışlı video kayıt cihazı IP kameralardır. IP kameralar sayesinde evinizden ya da iş yerinizden uzakta iken internet bağlantısı ile canlı olarak görüntü alabilirsiniz. Anne-babaların çocuklarını takip edebilmeleri için oldukça kullanışlı ve ayrıca hırsızlara karşı caydırıcıdır. Görüntüleri kayıt altında tutabilirsiniz.

İlk Bakışta Fotoğraf & Kamera Ürünleri

  • Farklı çekimlere farklı lensler gerekir.
  • Çözünürlük görüntü kalitesini etkiler.
  • Optik Zoom kalite kaybı olmaksızın yakınlaştırır.
  • Cihazın desteklediği maksimum hafıza kartı önemlidir.
  • Dahili bataryaların kullanılabilir şarj süresi uzun süre kayıt sağlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tüm dijital cihazların hafızaları oranında kayıt yapılabilir
  • Filmli analog fotoğraf makineleri sarf malzeme masrafı vardır.
  • Tripod taşıması güç ekipmanlardandır.
  • Lensler hassas parçalardır. Darbelere karşı oldukça dikkat edilmelidir.
  • IP kameralara local ağ dışından erişmek için statik ip gereklidir. İnternet bağlantısı gerektirir.