GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Filmli Fotoğraf Makinesi

kategorisinde 179 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Filmli Fotoğraf Makinesi

Filmli fotoğraf makineleri ile analog fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Yani fotoğraf çekmek için makinenize film takmanız gereklidir. Çektiğiniz fotoğrafları dijital makinelerden farklı olarak basılı fotoğraflar şeklinde almanızı sağlar. Bazı fotoğraf tutkunlarının özel meraklarından olan analog makinelerle çekilen filmler, banyo edildikten sonra albümdeki yerlerini alır.

Şipşak Anlık Fotoğraflar Çekin!

Filmli Fotoğraf Makinesi

Filmli fotoğraf makinesi modelleri, birçok çeşide ayrılır. Analog ve şipşak olarak sınıflandırılabilecek makinelerin kendine özgü özellikleri vardır. Örneğin, 10'luk, 20'lik veya 100'lük fotoğraf filmlerini takarak kullanabileceğiniz şipşak fotoğraf makineleri, görüntüyü, banyo yaptırmanıza gerek kalmadan makineden basılı fotoğraf olarak anında çıkarabilir. Çeşitli renk ve modellere sahip Fujifilm, Instax, Polaroid ve Zenit gibi ünlü markalara ait analog fotoğraf makineleriyle hayatın en güzel, en ilginç veya en kayda değer anlarını sonsuza kadar ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu makinelerle çektiğiniz filmleri karanlık bir ortamda banyo ettirdikten sonra fotoğraf albümlerinizde saklayabilirsiniz. Makinelerin güç kaynağı da önemlidir. Makinenizin modeline göre şarj edilebilir lityum pil veya normal kalem pille kullanabilirsiniz. Pek çok marka tarafından üretilen, renkli görünümlere sahip 35 mm makinelerle de analog çekimler yapabilirsiniz. Selfie aynası, yakın çekim lensi, balık gözü lensi, yüksek tuş modu gibi fonksiyonlara sahip olan bu makineler, fiyatları bakımından da cazip seçenekler sunar.

Albümlerinizde Hoş Anılar Biriktirin

Filmli Fotoğraf Makinesi

Analog makineler ve DSLR fotoğraf makineleri arasında çalışma prensibi bakımından çok büyük bir farklılık yoktur. Analog makinelerde, dijital algılayıcıların yerini film rulosu alır. Özel çekimleriniz için; Rainbow, Monochrome, Comic, Stained Glass gibi film rulolarından yararlanabilirsiniz.10 metreye kadar suya dayanıklı tek kullanımlık filmli kameralar ile su altında eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. "Çek ve at!" olarak da adlandırılan uygun fiyatlı bu makinelere poz takarak keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz. Vintage çekimlerinize özel fotoğraf makineleri de filmli makineler arasında yer alır. Filmli fotoğraf makinesi modelleri, dahili veya harici flaş özelliklerine sahiptir. Fotoğraflarınızı büyütmek, makro çekim yapmak veya çeşitli fotoğraf efektleri vermek için harici lensler de en büyük yardımcınızdır. Koleksiyoncuların da büyük ilgisini çeken analog fotoğraf makinesi modelleri ile birbirinden güzel sanatsal çekimler yapabilir ve albümlerinizde birçok hoş anı ve çalışma biriktirebilirsiniz.

Analog Makine Almadan Önce...

Filmli Fotoğraf Makinesi

Çektiğiniz fotoğrafları banyo ettirerek mi yoksa şipşak mı almak istediğinizi belirleyin. Analog veya şipşak makine alacaksanız, makinenize uygun film ruloları satın almanız gerekir. Filmi fotoğraf makinesinin güç kaynağı sizin açınızdan önemliyse lityum pille mi kalem pille mi daha yüksek performans sunduğunu araştırabilirsiniz. Sizin için sanatsal çekimler yapmak önemliyse; flaş, enstantane ve pozometrelerin, lensle kullanılmaya elverişli olup olmadığına bakabilirsiniz. Makinenizin bir taşıma çantası yoksa objektifi ve çalışma aksamını korumak için mutlaka bir taşıma çantası edinmeyi unutmayın. Filmli fotoğraf makinelerinin ayarlarını manuel olarak yapmanız gereklidir. Çekim esnasında en iyi açı, ışık, enstantane değeri, ters ışık, pozometre, geri sayım ve çift pozlama gibi modlar manuel olarak ayarlanır. Analog makineler film rulosu ile çekim yaptığı için fotoğraflarınız dijital ortama değil film rulosuna kaydedilir. Şipşak veya Polaroid makinelerde fotoğraflar banyoya gerek kalmadan anında basılmış olarak çıkar. Farklı lensler kullanarak filmli fotoğraf makinelerinizi özelleştirebilirsiniz.