Popüler Filtreler
Seçili Kriterlerde Ara

Felsefe Kitapları

kategorisinde 2 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Felsefe Kitapları

Yüzyıllardır varlığını sürdüren en önemli bilim dallarından biri olan felsefe, asırlardır yapılan tüm araştırma, kuram ve incelemelerle takip ediliyor. Dünyanın en ünlü filozoflarının eserleri, felsefe klasikleri, çağdaş felsefe araştırmacılarının eserleri, modern felsefe klasikleri ve onlarca yeni yayın GittiGidiyor felsefe kategorisinde düşün bilimine ışık tutmaya devam ediyor.

Felsefe Klasikleriyle Hayata Bakış Açınızı Değiştirin

Felsefe Kitapları

Felsefe kategorisi; genel felsefe, felsefi akımlar, düşünce, filozoflar ve biyografileri, felsefe tarihi, araştırma, inceleme ve referans kaynakları, din felsefesi, estetik, etik ve siyaset felsefesi konularının tamamında yayınlanan eserlerden oluşuyor. Her felsefe meraklısının mutlaka okuması tavsiye edilen; Jostein Gaarder - Sofie'nin Dünyası, Fredrich Nietzsche - Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Sakıncası, Thomas More - Ütopya, Cemil Meriç - Bu Ülke, Böyle Buyurdu Zerdüşt - Fredrich Nietzsche, Platon - Sokrates'in Savunması, Platon - Devlet , Jean Paul Sartre - Bulantı gibi önemli eserlere ev sahipliği yapıyor.

Türlerine Göre Felsefe İncelemeleri Yapın

Felsefe Kitapları

Felsefe; bilgi, güzellik, ahlak, hukuk, eğitim, metafizik, varlık, siyaset, teoloji, zihin felsefesi şeklinde disiplinlere ayrılıyor. Bu temaların her birinde yayınlanan ünlü kitaplar ise felsefe kategorisinde sergileniyor. Bilim ve felsefe, felsefe ve sanat, felsefe ve din gibi temalarda araştırma yapmak isteyen okuyucular bu konular üzerine yazılmış olan kuram kitaplarını araştırarak detaylı bilgiler edinebiliyor. Halil Cibran, Erasmus, Pascal, Thomas Paine, Laozi, Cicero, Plutarkhos gibi ünlü yazarların kitaplarını da bulabileceğiniz kategori, kitaplar aracılığıyla önemli felsefe ekollerini incelemenize de olanak tanıyor.

Filozofların İzini Sürerek Yeni Bilgiler Edinin

Felsefe Kitapları

Hobbes, Farabi, J.Jack Rousseau, Hegel, Descartes, Bacon, Aquinas, İbn-i Sina, Aristoteles, Konfüçyüs, Spinoza, John Locke, David Hume, I.Kant, J.S. Mill, S.Kierkegaard, Bakunin, K.Marx, Husserl, B.Russell ve yüzlerce ünlü filozof kategori içerisinde bir araya geliyor. Asırlara damgasını vuran ve düşünce dünyasında iz bırakan bu önemli isimlerin yazdığı eserlerle onların ideolojilerini bizzat kendi ağızlarından kavrama şansı bulabilirsiniz. Ludwig Wittgenstein, Martin Heideger, Albert Camus, Roland Barthes, Lyotard, Michel Foucault, Jacques Derrida gibi modern düşünürlerin eserlerine de yer verilen kategoride felsefenin tüm boyutlarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

Satın Alma İpuçları

  • Ücretsiz kargo seçenekleri sunan satıcı markalar tercih ederek felsefe setleri ve kitapları satın alabilirsiniz.
  • YKY, İş Bankası gibi yayınevlerinin hazırladığı seri kitapları seçerek kendi felsefe setinizi oluşturabilirsiniz.
  • Modern klasikleri okuyarak çağdaş felsefe hakkında bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.
  • Felsefeye yeni başlayan biriyseniz, öncelikle klasik ve en temel kitaplardan başlayarak çağdaş felsefe kuramlarını daha iyi öğrenebilirsiniz.
  • Ünlü filozofların biyografi kitaplarını satın alarak ideolojilerini daha iyi kavrama ve yorumlama yeteneği kazanabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ünlü markalar ve yazarlar tarafından hazırlanan felsefe setlerini tercih ederek temel felsefe öğretilerini kavrayabilirsiniz.
  • Siyaset, teknoloji ve savaş felsefesi, matematik, fizik ve zihin felsefesi, postmodern felsefe gibi felsefe dalları üzerine yazılan kitaplar satın alarak araştırma konunuzu daraltabilirsiniz.
  • Hümanizm, sezgicilik, idealizm, varoluşçuluk gibi felsefe akımları üzerine yazılmış olan kitaplar satın alarak belirli bir akımı derinlemesine öğrenebilirsiniz.
  • Eleştirel düşünme yeteneğinizi artırmak için felsefe kitapları okuyabilir, kendi yaklaşımlarınızı oluşturabilir, sorun çözme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.
  • Set hâlinde satışa sunulan felsefe kitapları birden fazla kitap içerdiğinden daha yüksek fiyatlar içerebilir. Kitapları toplu bir şekilde satın alarak fiyat konusunda ekonomik sonuçlar alabilirsiniz.