GittiGidiyor
Giriş Yapveya Üye Ol

Yatak, Yastık Alezi, Koruyucu

kategorisinde 3735 adet ürün bulundu.
|
Filtrele

Yatak, Yastık Alezi, Koruyucu

Uyku kalitesiyle doğrudan ilişkili unsurlar kadar; doğru yatak tercihi ve yataklarımızın bakımını sağlayan alez ve benzeri koruyucuların kullanılması da uyku kalitesini artıran unsurlardır. Yatak özellikleri ve yatak modelleri kişiye özgü olmakla birlikte, yatak seçerken belirli bir rahatsızlığı olanların doktor tavsiyesi almasında fayda vardır.

Doğru Yatak Modeli Tercihinin Önemi

Yatak, Yastık Alezi, Koruyucu

Yatak modelleri seçerken, fiyatlar ve marka tercihlerinin yanı sıra, yatak boyutları en fazla önemsenen konuların başında gelir. Özellikle evli çiftlerin çift kişilik yatak tercihlerinde uyurken vücudun konforunu sağlayacak ölçülere dikkat edilmelidir. Derin uyku süresinin artması, uykunun bölünmemesinde yatağın genişliği önemli rol oynar. Genişliği kadar uyurken ayakların dışarıda kalmaması için yeterli mesafeye sahip uzunlukta olmalı. Yatağın ebatları dışında; yatağın sertlik derecesi, kullanılan materyal türü ve yaylarla desteklenmesi gibi hususlar kaliteli ve sağlıklı bir uyku için kilit noktalardır. Uyurken özellikle iskeletin pozisyonunun korunması adına, aşırı yumuşak ya da sert yataklar tercih edilmemelidir. Yatak üreticisi markalar, farklı setlik derecesine göre birçok alternatif sunmaktadır. Omurgayla iligli sağlık problemi yaşayan bireylerin yatağın sertlik derecesi hususunda doktor tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

Yatak Koruyucular Yatağınızın Ömrünü Uzatır

Yatak, Yastık Alezi, Koruyucu

Yatağınız ne kadar kaliteli olursa olsun daha uzun süreli kullanım için yatak koruyucular kullanılmalı. Yatak koruyucu modelleri, sıvı dökülmesi başta olmak üzere yatak üzerinde meydana gelebilecek olan çeşitli kazalarda yatağınızın zarar görmesini önler. Yatağınızın üzerine sereceğiniz koruyucu alezler yatağınızın ömrünü uzatacağı gibi alezin özelliklerine göre yatağınızın konforunu artırıcı rol de oynar. Sünger, visko gibi materyallerle desteklenen yatak koruyucular kalınlık derecesine göre sert yatakların daha yumuşak bir yüzeye sahip olmasını sağlar.

Yastık Alezleri ile Yastıklarınızı Koruyun

Yatak, Yastık Alezi, Koruyucu

Alez modelleri, yatağınızın ve yastıklarınızın ömrünün uzamasına yardımcı olur. Nevresimlerin altına serilen ve çeşitli kumaş, visko ve sünger gibi materyallerle desteklenen alezler yatağınızın ve yastığınızın konforunu da destekler. Sıklıkla ve kolayca değiştirebileceğiniz yastık alezleri sayesinde yastığınızın hijyen seviyesini artışmış olursunuz. Yastık alezleri kullanıcısının tercihine göre fermuarlı ve fermuarsız modeller olmak üzere; düz veya kapitoneli kumaşlardan üretilir. Su geçirmezlik özelliği bulunan yastık alezi modelleri, sıvı dökülmesi gibi kazalara karşı yastığınızın içerisindeki yün, pamuk, kaz tüyü, elyaf gibi materyalleri kuru tutmanızı sağlar. Yastık alezinin içeriğindeki materyal fiyat konusunda belirleyici bir unsurdur. Genellikle beyaz renkli olan yastık alezlerinin renkli modelleri de bulunur.

Yatak ve Yastık Koruyucu Alezlerde Bilmeniz Gerekenler

  • Yastık ve yataklarınızda koruyucu alezlerin düz ya da kapitoneli dokusunu seçerken konforunuzu ön planda tutun.
  • Yatak koruyucuların kaydırmazlık özelliği koruyucuların kullanımını kolaylaştırır.
  • Yatak koruyucular genellikle lastikli modeller olduğu için lastiklerin kullanışlılığını kontrol edin.
  • Yastık alezlerin üretildiği kumaşın kalınlığı yastığınızın yüksekliğini artıracağını göz önünde bulundurun.
  • Yastık alezleri nevresimsiz kullanıldığı durumlarda hijyen açısından sıklıkla değiştirilmelidir.

Yatak Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Özellikle çift yönlü yatakların kullanım ömrünü uzatmak için dönemsel olarak her iki yönünü de kullanmaya özen gösterin.
  • Yatak tercihi yaparken yay gibi çeşitli mekanizmalarla desteklenmesi yatağın kalitesini artırıcı özelliklerdir.
  • Yatak yüzeyinin hangi katmanlar yatak kalitesiyle doğru orantılı olduğundan iyi araştırılmalıdır.
  • Yatak satın almadan konforunuz açısından mutlaka denemelisiniz.
  • Yatakların size uygunluğunu test edebilmeniz için iade ve garanti kapsamını kontrol ediniz.